Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Взаимозаменяемост на части за нашите Опели

vladata снимка vladata 17 май 2015 - 09:15

 CH_M, на 16 май 2015 - 18:08, каза:

От Вектра и Зафира на Астра Г - абсурд, обратното ще е като приказката "като на свинче - звънче" :mhihi:
А от Вектра на Зафира, по принцип формата на кутията и размера са почти еднакви, но захвата е при Вектрата с рапидки към панела на таблото, А на Зафирата е с вкарване на едни жлебове и приплъзване да закопчее в горния край на панела , иии пак не става.


идеята ми беше дали от друг опел мога да монтирам мид на зафирата? насочих се към тези модели понеже имат доста общи неща, особено астра г и зафирата. Доколкото поразтърсих из руските форуми пишат, че става от вектра б за х18хе1 със сива букса
Мнението беше редактирано от vladata: 17 май 2015 - 09:40
Отговори

dj_zenith снимка dj_zenith 17 септември 2015 - 11:48

Здравейте, искам да питам дали ще стане кормилния прът от Вектра Б на Астра Ф понеже искам да сложа трилъчов мултиволан на Астрата и вместо да се занимавам да преправям макарата с лентовия кабел направо да взема целия прът от Вектрата заедно с макарата и стойката както и буксата за кабела, защото май са различни
Отговори

titan22 снимка titan22 17 септември 2015 - 14:23

Май бяха еднакви,на Астра Г е с различен вътрешен диаметър волана.Има много писано по темата за воланите,така че потърси малко из форума.
Отговори

dj_zenith снимка dj_zenith 18 септември 2015 - 01:20

Преди да питам тук това което открих във форума е, че воланите от Вектрата и Астрата са съвместими, но не открих нищо за кормилния прът - предполагам, че щом воланите са съвместими има вероятност да е така и с кормилния прът. Също така ме интересува дали самата стойка с кормилния прът ще пасне 1 към 1 при Астрата, т.е. местата за захващането към купето дали са на същото място като при Вектрата. Освен това дали има значение Вектрата дали е фейсова или преди фейса и дали ще ми трябват и пластмасовите капаци около волана и дали изобщо са съвместими? Иначе имам макарата с лентовия кабел и буксата за нея откъм купето и стойката за лостчетата за мигачите и чистачките от Вектрата, само ми остава кормилния прът ако е съвместим разбира се.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 септември 2015 - 13:48

Много са различни,погледни само къде се намира рейката на астра Ф и вектра Б
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 18 март 2016 - 11:59

Здравейте на всички. Преди седмица ме блъснаха странично и задна лява врата е смляна. Въпроса е следния - Трябва да сменям врата и повечето обяви са за преди фейса. На тях има странично лайсна. На моято няма. И въпроса е при условие че взема преди фейса, и ако махна тази лайсна като останала част на моето купе ли ще стане т.е. ( лек канал на всички врати ) или ще остане дупка за щипки на лайсната и тем подобни дупки ?? Давам линк към 2 коли да ме разберете - Цък 1 Цък 2

П.П. Става въпрос за Астра Ф хечбек, просто такива снимки намерих ;д
Мнението беше редактирано от Go6k0: 18 март 2016 - 12:12
Отговори

titan22 снимка titan22 18 март 2016 - 12:57

На Астра Ф няма лайстни със щипки,лепят се към вратата със двойно лепещо или силикон.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 18 март 2016 - 13:03

Искаш да кажеш, че на 2-рата снимка лайсните на вратата са залепени. И няма да имам проблем да си сложа врата от преди фейса с лайсните и да ги махна ?
Отговори

titan22 снимка titan22 18 март 2016 - 13:31

Имаше тема как колеги с коли преди фейса са разлепвали старите лайстни и са лепили такива след фейса.То и на Кадет няма лайстни със щипки.
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 20 март 2016 - 18:49

Вече може би въпроса ми не е за тук, но все пак ще го задам. Когато сваля лайсната, отдолу е с нещо като двойно залепяща лента. Как да премахна цялата лента без да повредя вратата и боята на вратата съответно?
Отговори

titan22 снимка titan22 20 март 2016 - 18:52

С пистолет за горещ въздух и пластмасова шпакла и каквото остане,със шлайф паста.
Мнението беше редактирано от titan22: 20 март 2016 - 18:53
Отговори

Go6k0 снимка Go6k0 10 април 2016 - 00:24

За да бъда полезен и аз към колегите : Врата се сменя лесно държат я 3 щифта общо казано. Аз лично сменях и всички механизми вътре - дръжка + машинка за централно, механизма за стъклото ( който ест трябваше да разпробия, защото е нитован ) + вътрешната дръжка и кората. При тях нямаше някакви особености. Моят най-голям проблем беше да премахна лайсната, която беше към вратата отвън в средата. Както каза колегата Титан с пистолет за горещ въздух свалям колкото мога, като се старая да не задържам пистолета на 1 място, за да не прецакам боята. Колкото можах го изтъргах със пластмасова шпатула и горещия въздух. Следващия момент ми беше как да махна останалата част от лепилото на двойнозалепящото. Пробвах с много работи, но най-ефективно за мен се оказа Кореселин-а. Да опасно е за боята, но когато се внимава да не се търка силно и грубо на 1 място няма проблем. За да не остават следи имах и пастичка за полиране до мен. Минавам примерно 5 сантиметра с кореселина, изчиствам добре от лепилата и после пастичка отгоре. И става много добре. Надявам се да съм бил полезен. Лека вечер

П.С. Мнението ми може би не е точно за тук, но тъй като питах ( писах ) в тази тема, реших да отговоря в нея. Лека вечер.
Отговори

k opel e снимка k opel e 10 април 2016 - 00:35

Да допълня коментара на колегата за сваляне на остатъка от двойнолепящо тиксо или лепило. Има дискове, гумени за бормашина с бежов цвят. Казват им "кексчета". Свалят всичко без да повреждат боята. Продават се в Карсистем или в магазини за автобояджийски материали.
Вярно, че се отклонихме от темата, но беше нужно допълване.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 април 2016 - 12:39

Трябва ми инфо дали пружините на вектра А и астра Ф с едни и същи мотори са взаимозаменяеми.
Ще се радвам да споделите опита си :)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 19 април 2016 - 14:27

 kalin09, на 19 април 2016 - 12:39, каза:

Трябва ми инфо дали пружините на вектра А и астра Ф с едни и същи мотори са взаимозаменяеми.
Ще се радвам да споделите опита си :)

Това изрових от форума http://www.opelclub....showtopic=85710
Отговори

gecatax снимка gecatax 20 април 2016 - 18:55

Колеги средно гърне за Москвич алеко дали ще се побере на мястото на средното на Astra F хечбек. някъде от катализатора до средното?
Поздрави!
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 21 април 2016 - 12:45

 kalin09, на 19 април 2016 - 12:39, каза:

Трябва ми инфо дали пружините на вектра А и астра Ф с едни и същи мотори са взаимозаменяеми.
Ще се радвам да споделите опита си :)


Аз също съм сменял на Астра Ф седан задните пружини с такива от Вектра А - малко по-твърди са (това търсех със смяната), но като размер и форма са еднакви.
Отговори

Dexter1 снимка Dexter1 01 май 2016 - 19:28

Колеги, знаете ли дали кутиите за въздушен филтър на моторите х14хе и з20лет са еднакви(взаимозаменяеми)?Става дума за астра г.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg