Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Взаимозаменяемост на части за нашите Опели

SasoOS снимка SasoOS 09 март 2008 - 18:32

сменях разпределителен вал на C20NE и сложих от 20SEH без никъв проблем, макар че по каталог ги дават малко по резлични най-много да се вдигнат малко конете :unsure:
Отговори

Vectra_A снимка Vectra_A 03 май 2008 - 08:33

Здравейте колеги миналата година си купих Астра Ф размазана отзад.Всичко от нея което беше здраво го прехвърлих на Кадет Д.Двигател x17dtl,хидравлична рейка,спирачните апарати с вентилираните дискове,основите на макверсона
Отговори

jigita снимка jigita 23 май 2008 - 14:15

Отложих смяната на задните амортисьори с нови (старите бяха наред ,но тропаха заради гумичките отдолу) с 1.5 г. досега със смяната само на гумички а в случая ладовите направо заспаха стана все едно си е фабрично така.Пробвал съм само на кадет ,но мисля ,че след като и на вектрата са същите не би трябвало да има и там проблем.
Отговори

Ivaylo Daskalov снимка Ivaylo Daskalov 01 юни 2008 - 22:15

Tази тема ми дойде като от небето точно на време
Имам един такъв интересен въпрос :
задни спирачни дискове комплект с главините и челюстите от Vectra 2.0 115к.с. дали стават на Corsa 1.4,16v,90к.с. X14XE ?
Моите са с барабани ,искам да ги сменя но незнам дали стават с гореспоменатия модел на Опел
Ако някой знае или е слагал ,ще съм му благодарен ако ми каже или дали може да се приспособят по някакъв начин ? :mhihi:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 02 юни 2008 - 15:33

Ако отоврите на болтовете за главините на моста съвпадат има шанс да станат ;)
Отговори

psycho87 снимка psycho87 03 юни 2008 - 06:12

А някой дали знае предни амортисйори за кадет с какви могат да се сменят?
Отговори

crazyking снимка crazyking 08 юни 2008 - 14:26

Някой знаели дали биелите от Астра 1,6 16 В екотек стават за двигател C20NE че ми искат мноооо кинти за биели а имам от екотено :mhihi:
Отговори

haljscho снимка haljscho 27 юни 2008 - 23:16

 Hyenna, на Oct 9 2007, 07:05 PM, каза:

преден лагер за корса (около 40лв) е същия с такъв за самара (около 10лв) :bou: <_<



Ха ха ха . "Д.....ба и простите немци" а. Щто ли е тая разлика в цената??? Купете си най-скъпия лагер за самара, разглобете го и го сравнете с разбития 20-годишен немски лагер. Тогава ще разберете смисъла на поговорката, "Икономията е майка на мизерията." Един комшия ми вика, тоя от 6лв. кара 40х.км. и аз си викам, значи тоя от 12лв. ша изкара 80х.км., демек и на "жена ми втория мъж ще го ползва". Да ама не. 12лв.=12х.км. Незнам, може и аз да не съм имал късмет. Немски на FAG струва 30лв. За 20лв. разлика всичкия този труд и хамалогия, според мен не си заслужава. :mhihi:
Отговори

deforse снимка deforse 15 юли 2008 - 09:43

 haljscho, на Jun 28 2008, 12:16 AM, каза:

Ха ха ха . "Д.....ба и простите немци" а. Щто ли е тая разлика в цената??? Купете си най-скъпия лагер за самара, разглобете го и го сравнете с разбития 20-годишен немски лагер. Тогава ще разберете смисъла на поговорката, "Икономията е майка на мизерията." Един комшия ми вика, тоя от 6лв. кара 40х.км. и аз си викам, значи тоя от 12лв. ша изкара 80х.км., демек и на "жена ми втория мъж ще го ползва". Да ама не. 12лв.=12х.км. Незнам, може и аз да не съм имал късмет. Немски на FAG струва 30лв. За 20лв. разлика всичкия този труд и хамалогия, според мен не си заслужава. :mhihi:


Ама много си прав колега. :confused: И един приятел така си смени лагерите и успя да измине невероятните 1500 км с новите.
Отговори

Miro снимка Miro 21 юли 2008 - 12:43

Привет.Някой знае ли ще станат ли спирачни апарати от вектра 1.6 моно на кадет 1.8 моно?Ако някой може да каже ще съм много благодарен,ако ли пък никой не знае-аз ще кажа след като опитам.Но ще ми бъдат спестени много отвивания и завивания на болчета разни:)!!!Благодаря предварително.Поздрави,Миро.
Отговори

deforse снимка deforse 21 юли 2008 - 13:08

 Miro, на Jul 21 2008, 01:43 PM, каза:

Привет.Някой знае ли ще станат ли спирачни апарати от вектра 1.6 моно на кадет 1.8 моно?Ако някой може да каже ще съм много благодарен,ако ли пък никой не знае-аз ще кажа след като опитам.Но ще ми бъдат спестени много отвивания и завивания на болчета разни:)!!!Благодаря предварително.Поздрави,Миро.


Ами не съм сигурен. Поне дисковете не са едни и същи. За 1.6 май не са вентилирани, но апаратите може и да станат. Диаметура май е същия. Нека каже и някой друг колега.
Отговори

Miro снимка Miro 21 юли 2008 - 13:32

 o.kamenov, на Jul 21 2008, 02:08 PM, каза:

Ами не съм сигурен. Поне дисковете не са едни и същи. За 1.6 май не са вентилирани, но апаратите може и да станат. Диаметура май е същия. Нека каже и някой друг колега.

На кадета не са ми вентилирани...ама има ABS!
Отговори

sandi81 снимка sandi81 24 юли 2008 - 09:44

Едно въпросче към колегите Автоматичен вакумен обогатител на Аstra 1.7 TD 96 (Опелски мотор), с нещо можели да се замени или да ме опътят каде освен на моргите мога да си го намеря
Отговори

dyak снимка dyak 29 юли 2008 - 18:19

 sa6oooo, на Feb 7 2008, 10:50 PM, каза:

колега за всичко сам сагласен с теб ама само да кажа че сменях рейка на мойта калибра и става от калибра и астра г дизел. и на мен ми казаха че стават от вектра и астра и сега имам 2 реики които се таркалят в кащи и се чудя ко даги правя.



преден лагер от самара става на астра ф 93г 1.4 ,1.6ми пак отпред


предни амортисьори от вектра 90-95г. стават за астра 92 г. хетчбек с малко побългаряване. побългаряването се състои в смяна на лагрчетата с такива от вектра и разпробиване на тампона който е към купето със свредло 16.1-16.5 мм. дължината на пълнителя е същата само има разлика в хода на вектрата е с 25мм по голям ход и резбата на вектрата е 16мм иначе в магазина разликата е 25 лв по ниска цена за вектени амортисьори за 1 бройобщо 50 лв а лагерите струват 15 лв двата и друго вектрата тежи с около 400кг повече от астра хетчбек така че се надявам да издържат по дълго тъй като по малко ще се натоварват .Аз вече го направих това побългаряване и сега ще видим колко ще издържат за сега се държи много добре на пътя с тия амортисьори.
Отговори

batgat снимка batgat 14 август 2008 - 13:36

механизма за задна чистачка от астра ф хечбек дали ще стане на кадет хечбек и съответно обратното - от кадет на астра.
Отговори

batko32 снимка batko32 28 септември 2008 - 12:39

Колеги , тази тема започна да прилича на чат <_< .
Моля някой модератор да я пооправи и да остави мненията със включена в тях информация "линкове, пробвани замени, или въобще за взаимозаменяеми части".
Ако продължим така да задаваме въпроси "Тоя амортесор ще стане ли на моята кола" темата ще стане дълга поне със три нули в броя страници.
Отговори

chudomir снимка chudomir 15 февруари 2009 - 21:27

Аз имам спомен, че предните амортесьори на Астра и Кадет са взаимно заменяеми.Ако греша, моля някой колега да ме поправи.Като отново цените са различни, в полза за Кадето/по-евтини с 20лв бр./.За задните вече стана на въпрос, че са еднакви.
Отговори

dakata7 снимка dakata7 17 февруари 2009 - 20:17

Когато купих моята Вектра Б 2.0 DTH седан, беше развалена машинката на шофьорското стъкло и я смених с машинка за Вектра А с една поправка пробива се един отвор на вратата на Вектра Б за фиксиране на стъклото защото на старата Вектра е на друго място. Ще ви трябват за смяната и 6(шест) попнита ф6 мм.Става вече година и половина работи без проблем. Брат ми има Вектра Б 2.0 DTH само, че комби и вратите са същите.
Мнението беше редактирано от dakata7: 17 февруари 2009 - 20:19
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 17 февруари 2009 - 21:21

Mоторче за чистачки от астра ф става на кадет Е с леко изкривяване на планката на рамената :surrender:
Отговори

petio yankov снимка petio yankov 17 февруари 2009 - 22:36

Лостчета за мигачи и фарове стават от кадет на астра ф,вектра и обратното. Разпределителните валове стават също(стига да са от опели еднаква кубатура). Скоростната кутия за 1.4(кадет,астра,вектра) става от 1,6 или 1,8,но НЕ и обратното!!! А и да допълня че примерно на астра ф(1,6 да кажем) може и да се спести ролката на ангренажния ремък(111 зъба),просто се слага по късия ангренажен ремък(104 зъба на 17мм) от опел без ролка и се изрязва капакът му кадето пречи и готово - минавате само с ангр.ремък за около 15 лева,вместо да давате и парички за ролка! Мисля че това с ремъка се отнася и за кадет и вектра със същите кубици и години , но не съм сигурен ,а при астра ф съм го пробвал вече!!!
Мнението беше редактирано от petio yankov: 17 февруари 2009 - 22:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg