Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Звук като от предварение

Стаевски снимка Стаевски 10 февруари 2021 - 08:18

Здравейте.
На мойта кола като стъпя на газта до долу /при около 1300-1500 об/мин./след половин секунда се променя звука като на предварение и след това постепенно почва да ускорява.
Този звук който се чува, наистина ли е от предварение или от нещо друго?
Други коли се държат по същия начин.
При по-плавно подаване на газ, този звук не се получава. Гледам така да я карам...
Ако е от предварение ще имам и друг въпрос.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 февруари 2021 - 08:39

Какъв е звука от "предварение"?
Отговори

ufer снимка ufer 10 февруари 2021 - 08:54

Ами предварителен... :icon_wink2:
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 февруари 2021 - 11:32

:-)Двигателя чука, чатка, кърка...друго писмено описание на звук не ми идва на ум.
Клони към метален. Като на лада "аванса"
При някои коли го чувам по улицата. Като ускоряват след спиране на пешеходна пътека /примерно/. Звука и поведението е същия.
При настъпване изведнъж променя звука и после се проявява ускорението.Звука остава докато ускори. После не се чува.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2021 - 11:41

Вече съм го обяснил това "явление". Чуваш авансаторния клапан. Компютърът решава, кога да го активира, спрямо натоварването и докъде е настъпена газта.
Пробвай го на място, като стъпваш леко и като стъпиш няколко пъти съвсем рязко до долу, без да я оставяш да развие повече от 3000 оборота.
Ще видиш, че е същото. Всичко това е напълно нормално и няма нищо притеснително.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 февруари 2021 - 11:45
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 февруари 2021 - 11:55

Димов, авансаторния клапан на всеки оборот ли се движи, та да чука? Самия звук от клапана ли е или от двигателя, в следствие на по-голямото предварение?
Това значи ли, че първо се увеличава аванса /предварението/, а после ускорява?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2021 - 12:09

Когато постъпи по-голямо количество гориво в камерата, е нормално да се увеличи леко шума, но това е само една част от него. Другото идва от самия клапан. Това съм го слушал на моята кола, знаеш че съм със същия двигател и определено от помпата идва голяма част от това "чаткане", за което казваш.
Клапанът е активиран за определено време и работи за всяко впръскване в това "активно време".

Не се шашкай, няма нищо необичайно.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 февруари 2021 - 14:00

 Д-и-м-о-в, на 10 февруари 2021 - 12:09, каза:

Клапанът е активиран за определено време и работи за всяко впръскване в това "активно време".

Ако на всеки оборот през "активно време" клапана ходи като на ...:-), нещо не ми се връзва.
Не трябва ли да се мести и да "стои в позиция" Пък и такъв звук от толкоз малка маса... Аз и от купето при затворен капак го чувам.
Прави го повече на студена кола и от 3-та нагоре.
На първа и втора предавка ускорява без този шум.

Та въпроса ми е за източника на шума и е от любопитство, за обща култура.- това е.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 февруари 2021 - 16:02

Точно така се чува. И вътре и на затворен капак.
Казах ти - няма нищо необичайно.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 февруари 2021 - 10:24

Доколкото виждам говорите само за дизелови мотори.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 февруари 2021 - 13:41

 javor_bg, на 11 февруари 2021 - 10:24, каза:

Доколкото виждам говорите само за дизелови мотори.

Горовим за мотора на Стаевски, който е същия като моя.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 февруари 2021 - 13:42
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg