Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Почистване на EGR клапан при 1.9 CDTi - Z19DTH

Жоро снимка Жоро 04 април 2013 - 10:14

Понеже получавам въпроси как съм си почистил EGR клапана на моя Z19DTH, за това ще пусна една тема за да може info-то да е достъпно и за други.

Чоплейки в нета, намерих една тема, част от снимките са взаимствани от нея, а тя е ТУК..
Накратко нужно Ви е да имате ключе 10 и 13 (по-удобно е на гидоре, аз освен това ползвах и бързи ключета, но и само с гидоре ще може да свалите EGR-а)

Също така за самото почистване аз ползвах WD-40, защото имах това под ръка, но в оригиналната тема пише да се ползва спрей за карбуратори:

Прикачен файл  01.jpg (17,59K)
Брой изтегляния: 202

Ето го и въпросният двигател, трябва да отстраните пластмасовият декоративен капак, което става с леко дърпане на горе. Той се държи на 4рити тампона в четирите края (като единият е точно на ЕГР-а).

Прикачен файл  02.jpg (82,65K)
Брой изтегляния: 282

С червената стрелка е показано къде се намира ЕГР клапана

Прикачен файл  03.jpg (103,21K)
Брой изтегляния: 381

Има букса от лявата страна на клапана. Използвайте отвертка, за да я освободите.
Както споменах вече, той е завит с 5 болта, двата горни са 13, а 3те странични са 10ки. Според мен по-правилно е първо да развиете 13ките, след това 10ките, защото 13ките се завиват на една тръба отдолу (вижда се на по-следващата снимка), която е мека и ако се развият на обратно, има вариант да се изкриви. Също така се вижда и въпросната упора на капака, която е това черното с топченцето пред едната 10ка.

Прикачен файл  04.jpg (95,88K)
Брой изтегляния: 430

Ето каква мръсотия имаше. Това е от към смукателния колектор и тръбата отдолу. Тук трябва да се почиства по-внимателно за да не влезне мръсотия в смукателния колектор, аз лично ръчках доста , но се стараех да бутна всичко в двигателния отсек.

Прикачен файл  05.jpg (63,33K)
Брой изтегляния: 373

Ето го и самият ЕГР

Прикачен файл  06.jpg (117,3K)
Брой изтегляния: 289

Ето и какво падна от самия ЕГР, това беше изчегъртано съвсем на две на три.

Прикачен файл  07.jpg (96,17K)
Брой изтегляния: 235

Като цяло всички гарнитури са метални и не е нужно да се сменят, освен ако по някакъв начин не ги развалите при демонтажа, но това е трудно. На снимката на която се вижда тръбата под ЕГР-а най-горе се вижда и гарнитурата. Една такава елипсовидна с 2а отвора за болтове. Внимавайте да не падне в двигателния отсек, защото тогава ще трябва да сваляте и кората под двигателя, за да я извадите...

След разглобяването ви трябват много парцали, ръкавици защото тази мръсотия няма чистене от ръцете, иначе самото чистене е пръскате, оставяте да се разкисне и бършете. И така до края на света...

Сглобяването е по обратния начин...

Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави,

Жоро :drinks:
Отговори

georgibandit снимка georgibandit 04 април 2013 - 14:39

Скоро и аз имах същата процедура, второ почистване. Но като се замисля не мислиш ли че и в смукателния колектор е по същия начин задръстен и дали не трябва и той да се чисти. След първото почистването, клапана изкара 24000км, след което беше в същото състояние, нормално ли е това.
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 април 2013 - 15:06

В темата за Вектрата, т.е. ТУК, съм написал точно това, по препоръка на колегата baidimitar, че трябва да се свали и всмукателният колектор и да се почисти, защото бил същия.
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 04 април 2013 - 16:43

А може ли да се накисне в кореселин? Има ли някакви по специфични части, или цялото е метално. Питам понеже на старата ми вектра чистех мпх-то през месец два, но накрая го накиснах в кореселин и нещата заспаха.
Поздрави!
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 05 април 2013 - 13:20

Аз искам да попитам, този ЕГР клапан на всичко вектри ли го има или само на дизеловите? Понеже моята е бензин (dualfuel) с фабрична газова уредба.
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 април 2013 - 13:50

 Boxy_, на 04 април 2013 - 16:43, каза:

А може ли да се накисне в кореселин? Има ли някакви по специфични части, или цялото е метално. Питам понеже на старата ми вектра чистех мпх-то през месец два, но накрая го накиснах в кореселин и нещата заспаха.
Поздрави!

Има моторче което движи едни клапи и в зависимост от положението им пропуска различно количество газове...

 Chaveto, на 05 април 2013 - 13:20, каза:

Аз искам да попитам, този ЕГР клапан на всичко вектри ли го има или само на дизеловите? Понеже моята е бензин (dualfuel) с фабрична газова уредба.

Има го на всички екоспеци...
Отговори

damianov снимка damianov 05 април 2013 - 20:29

Здравейте, колеги интересува ме дали някой е правил тази операция на АСТРА Н 1,7цдти.2008г.Защото като гледам снимките при мен е доста по различно ЕГР-а има някаква букса.Дали мога да го изолирам и как.Благодаря предварително
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 април 2013 - 21:28

И на този има букса, както съм писал е в ляво, закачена е на самото моторче...
Отговори

damianov снимка damianov 05 април 2013 - 23:36

Някаде във форума четох ,че трябва да да внимавам ,да обезбъздущавам,да вдигам задницата и какви ли не работи.
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 06 април 2013 - 08:59

 damianov, на 05 април 2013 - 23:36, каза:

Някаде във форума четох ,че трябва да да внимавам ,да обезбъздущавам,да вдигам задницата и какви ли не работи.


Нещо не си чел правилно. ЕГР-а връща част от изгорелите газове обратно в смукателния колектор с цел екология, това е всичко. Каква задница, какво обезвъздушаване, на кое? Няма такова нещо, свали си ЕГР-а, откачи му буксата, почисти го хубаво, после и с препарат, смажи го и си го монтирай обратно. Това е всичко. А туко така да си го изолираш, не става, защото компютъра си го търси и ще ти записва грешки. Разбира се можеш да го затапиш или да ограничиш притока на гозове към него или софтуерно да коригираш работата му, ама това вече е друга тема. Поздрави!
Отговори

damianov снимка damianov 06 април 2013 - 09:16

Мерси днес ще се пробвам.
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 06 април 2013 - 15:41

Мога ли да помоля някой с бензинов двигател да направи няколко снимки къде точно се намира този ЕГР клапан, че не мога да го открия. Това, че моята кола си е с фабрична газова уредба (и има повече маркучи и кабели) усложнява ли процеса на демонтаж? Ще съм Ви много благодарен ако ми помогнете да си почистя и аз този клапан.
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 април 2013 - 15:09

Ето още една интересна ТЕМА в която разглобяват и самият ЕГР, мисля че от снимките става достатъчно ясно как става...
Мнението беше редактирано от Жоро: 09 април 2013 - 15:09
Отговори

m.eneev- 1.7 cdti снимка m.eneev- 1.7 cdti 17 април 2013 - 19:46

Здравейте, искам да попитам дали има някакви предписания за честота на почистване на ЕГР- клапан и какви са симпромите за замърсен клапан за дизел?
Отговори

georgibandit снимка georgibandit 18 април 2013 - 07:41

Клапана трябва да не е блокирал както и устройството което го задвижва в противен случай се почиства защото не работи т.е колата не върви както трябва губене на мощност и др. поява на грешка в компа.
Отговори

Br1ce снимка Br1ce 22 април 2013 - 13:58

Здравейте,много хубава тема,но моя ЕГР нещо немога да го открия.Някой ако може да помага.Става въпрос за 2.2 DTI Вектра Ц.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 април 2013 - 14:54

Заповядай:

Прикачен файл  08.jpg (246,36K)
Брой изтегляния: 96
Отговори

Br1ce снимка Br1ce 22 април 2013 - 17:41

Много благодаря колега утре ще падне чистене :)Само да попитам тази горната част която я няма на долната снимка трябва ли да я сваля и нея.
Мнението беше редактирано от Br1ce: 22 април 2013 - 17:45
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 април 2013 - 08:44

И целия колектор да свалиш и да го почистиш може ако искаш, на снимката не е много мръсно, но не знам кога са го чистили...
Отговори

shopa81 снимка shopa81 26 март 2014 - 13:17

здр иаз имам следнияат проблем колата VEKTRA DTI 2.2 125.k 2002 г. постояано по4на да флиза вив авариен режим излиза ми клу4 и колата не вдига над 3000 оборота като 4е вирви без турбо гася паляа исе оправя ходих на маъстор казаха ми егр клапан коъто струвал 900 лв. моляа даяъте ми савети мисля 4е може да не от това да не давам празни пари и ако се по4исти сте се оправили
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg