Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблеми с печките на нашите автомобили.

Марто снимка Марто 12 април 2009 - 21:38

Ей , ако не беше в Козлодуй да го мъдрим, ама така :( Аз от както имам колата си мечтая за печица , ама само една съм видял да се продава и беше една торба пари.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 13 април 2009 - 09:15

Колега какво по електрониката - някой датчик температурен ли или самата електроника?
преди 2-3 месеца сменях свеща на моята - долу горе съм запознат с принципа на печката.
ако мога с нещо да помогна.
един познат си монтира такава има вектра б с дизелов двигател но фабрично нямаше печка и купихме от морга печка /смени и свеща и тръгна/.
Отговори

dimkos снимка dimkos 13 април 2009 - 09:55

А бе хора само вектрити ли имат такава печка защото аз имам астра и несъм видял такава печka :icon_wink2: а
Отговори

ivo123 снимка ivo123 13 април 2009 - 19:35

не и на зафири съм виждал и на омеги, но не всички вектри имат.
т.е не се слагат серийно на автомобила.
Отговори

kokigigov снимка kokigigov 16 април 2009 - 18:55

Здравеите,аз имам омегаБ и имам на таблото от ляво дисплеи за печка но само мига екрана и като натискам копчетата никаква реакция а и незнам въобще каде се намира тази печка на омегите,ако някои знае нещо по въпроса да помогне
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 16 април 2009 - 21:58

Колега дай малко по подробно къде се намира тая свещ и лесно ли се сменя защото моята и тя спря да работи а като купих колата работеше ако можеш да обесниш как я разглоби и смени ще съм ти благодарен :icon_wink2:
Отговори

KRISS снимка KRISS 17 април 2009 - 08:53

http://www.doomshell...p?g2_itemId=428 тук се вижда как е разделена на две лявата част е работната там става горенето и затоплянето на водата а в дясната се намират свещта,вентилатора..... Разгледай другите снимки от дясно ще видиш капачето което се сваля и се стига до свещта на място е малко кофти и на сляпо се сменя, но става иначе , ако е свалена няма ядове. Успех.
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 20 април 2009 - 13:45

благодаря колега значи тва отстрани
Отговори

ivo123 снимка ivo123 25 април 2009 - 21:05

встрани има 4 болта печката - или 2 звезди и 2 еврейски или 4 звезди бяха. /двата са дълги - долните, горните много къси/.
като се свалят боловете се отваря капака страничния и излиза от куплунга - има една планка която покрива странично печката - изважда се за удобство. С ключе номер 6 /глухо/ се отвива гайката на свеща на която е закрепено кабелчето и след което с номер 13 се развива свеща - обикновенно не е никак стегната. Подменя се свеща и сглобяването е по обратния ред /има малко наместване на една гума от задна страна, но не е толкова страшно/. Не се вадят никакви маркучи за антифриз или гориво но мястото на вектрата е много забутано и малко трудно се работи. Но при добра воля се сменя без да се сваля печката.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 25 април 2009 - 21:11

 kokigigov, на 16 Apr 2009, 07:55 PM, каза:

Здравеите,аз имам омегаБ и имам на таблото от ляво дисплеи за печка но само мига екрана и като натискам копчетата никаква реакция а и незнам въобще каде се намира тази печка на омегите,ако някои знае нещо по въпроса да помогне

Колега на омегите печката се намира в десния преден подкалник.
Твоята щом има пулт за управление е най-вероятно автономна - със помпичка за вода и се включва без да работи двигателя, за разлика от масово слаганите на вектра и омега.
Отговори

Todo123 снимка Todo123 02 октомври 2010 - 11:48

 ivo123, на 25 Apr 2009, 22:05, каза:

встрани има 4 болта печката - или 2 звезди и 2 еврейски или 4 звезди бяха. /двата са дълги - долните, горните много къси/.
като се свалят боловете се отваря капака страничния и излиза от куплунга - има една планка която покрива странично печката - изважда се за удобство. С ключе номер 6 /глухо/ се отвива гайката на свеща на която е закрепено кабелчето и след което с номер 13 се развива свеща - обикновенно не е никак стегната. Подменя се свеща и сглобяването е по обратния ред /има малко наместване на една гума от задна страна, но не е толкова страшно/. Не се вадят никакви маркучи за антифриз или гориво но мястото на вектрата е много забутано и малко трудно се работи. Но при добра воля се сменя без да се сваля печката.


Колега аз развих горният капак и отдоло се появи един диск, които се върти, в дясно от него на корпуса имаше два болта развих ги но нищо не можах да разкача(незнам какво държът). Ако гледам пеечката от горе развих десния капак, но лявата част е самостоятелна и за да сваля капак трябва да разкача двата маркуча за антифриза. Можете ли по подробно да ми опишете къде е точно тази свещ защото се притенявам да не счупя нещо докато човъркам.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 02 октомври 2010 - 13:59

http://www.doomshell...p?g2_itemId=428
4-те болта в дясната част и 4 встрани - измушва се капака и се вижда едно кабелче, което е закачено за свеща
Отговори

didiata снимка didiata 06 октомври 2010 - 20:28

То се оказа ,че и аз имам такава "екстра" :confused: .Ама досега не съм я чувал да се включва,та въпроса ми е някой знае ли кога или на колко градуса да речем че включва.
Отговори

dth_user снимка dth_user 07 октомври 2010 - 08:55

Моят догревател работи при температури, по-ниски от +5 гр.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 07 октомври 2010 - 14:20

датчика /патрончето/ което включва печката при вектра Б е закачено до филтъра на климатика /под чистачките/.
когато се даде накъсо и всичко по печката е изправно при студен двигател би трябвало и при 15 градуса да включи, естествено при запален двигател.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 24 октомври 2010 - 10:54

колега,при мен и в двата края на филтъра има датчици единия е свързан с вакумни маркучи има някви цифри 1,2,3,и едно зелено пъпче отпред което се върти,а другият е сив и е мушната само букса и двата ги окъсих и не включва печката.Възможно ли е да я подкараме с компютърна диагностика или е изгоряла свеща. Ако е свеща колко парички е.
Отговори

devil. снимка devil. 24 октомври 2010 - 13:10

Аз моята я разглобих.Установих че свеща и работи,работи и вентилатора, но като им подавам захранване от вън.Работи и датчика,но въпреки всичко печката не вкл. и си мисля,че причината е или от електрониката на печката която е вътре във нея,или от управлението на ЕКУ-то!!!
Колега датчика е от дясно/със лице с/у автомобила/на клима филт.!!!
Отговори

ivo123 снимка ivo123 24 октомври 2010 - 14:44

при неуспешни включвания на печката се блокира компа и и не прави после нищо. Отблокира се с Tech, вероятно и с тестер на ебершпахер.
Отговори

devil. снимка devil. 24 октомври 2010 - 16:48

За да има неуспешни вкл. печката,трябва да има причина!
Дали може да се отблокира без да я връщам на мястото и,че я извадих със клизма?
Възможно ли е зад граница умишлено да са я спрели то ЕКУ-то?
Отговори

KRISS снимка KRISS 24 октомври 2010 - 18:07

Ако е с ТЕХ на място, свалена мисля, че само с тестер на ебершпахер може, ако намериш някъде.Това е скъпа екстра, за да го изключат нарочно.За непаленето има много причини включително и лоша нафта
Мнението беше редактирано от KRISS: 24 октомври 2010 - 18:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg