Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с бензиновата помпа

Mircko снимка Mircko 02 ноември 2011 - 13:25

Здравейте колеги.Имам следния проблем миналата зима спря да работи на бензин .. На газ работи перфектно и не обращах внимание докато не дойде лятото и свободно време.Свалих бензиновата помпа иии.. УЖАС! стопена все едно със запалка съм я горил.Смених я със помпа от корса но имаше много неща който пречеха да влезе . Изкъртих ги и от двете помпи събрах една вързах я .. работи сипвах и бензин и си карах нямаше проблеми обаче сега пак се прецака .. от какво може да е и дали ще трябва да търся помпа от вектра като моята ?!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 02 ноември 2011 - 14:47

И новата ли е стопена,първо потърси причината поради която дават фира,както гласи поговорката "Дим без огън няма".... :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 02 ноември 2011 - 14:48
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 02 ноември 2011 - 19:59

Колата има ли газ?
Отговори

Mircko снимка Mircko 02 ноември 2011 - 20:33

 V. Petrov, на 02 ноември 2011 - 19:59, каза:

Колата има ли газ?


ДА! само на това се движа сега ама ми се ще да оправя бензиновата с-ма и да продухам кюнците с малко по високо октаново число ;)
Отговори

Toto2 снимка Toto2 02 ноември 2011 - 20:44

Колега,ако при работа на газ,помпата ти е включена и нямаш бензин в резервоара,нормално е да ти изгори помпата.И моята изгоря преди време и след като я смених,направих така,че като карам на газ,помпата да изключва.Явно и при теб е станало така.Не знам дали е правилно,но аз оставих дюзата да работи,а помпата-не.Някой ще каже,че ще прецаквам дюзата,но вече 5 години съм така и нямам проблем.Дано съм помогнал.
Мнението беше редактирано от Toto2: 02 ноември 2011 - 20:45
Отговори

Mircko снимка Mircko 03 ноември 2011 - 10:23

 Toto2, на 02 ноември 2011 - 20:44, каза:

Колега,ако при работа на газ,помпата ти е включена и нямаш бензин в резервоара,нормално е да ти изгори помпата.И моята изгоря преди време и след като я смених,направих така,че като карам на газ,помпата да изключва.Явно и при теб е станало така.Не знам дали е правилно,но аз оставих дюзата да работи,а помпата-не.Някой ще каже,че ще прецаквам дюзата,но вече 5 години съм така и нямам проблем.Дано съм помогнал.


ами колега да ти кажа че май е точно така защото преди всеки път като паля на газ като дам конткатк и чувам помпата .. как мога да го направя като теб та като сложа нова помпа да не изгори и тя ?!
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 03 ноември 2011 - 10:39

Релето ти за помпата ако не се лъжа се намира под кората в дясно от кратата на пасажера!
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 03 ноември 2011 - 10:39
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 03 ноември 2011 - 13:10

 Mircko, на 03 ноември 2011 - 10:23, каза:

как мога да го направя като теб та като сложа нова помпа да не изгори и тя ?!

По -елементарно нема на къде-не си оставяш резервара празен щото и да спираш релето и да не го спираш като тръгнеш да палиш на бензин без бензин -пак ще изгори.
Отговори

Mircko снимка Mircko 03 ноември 2011 - 13:25

 ОМЕГА, на 03 ноември 2011 - 10:39, каза:

Релето ти за помпата ако не се лъжа се намира под кората в дясно от кратата на пасажера!


колега се си мисля че сички тоци релета и бушони са от левата страна до ръчката за предния капак .. ( не съм много запознат )
Отговори

детеборе снимка детеборе 03 ноември 2011 - 18:38

Ако ти се струва трудоемко да разглабяш корите кабелите дето са на бензиновата помпа ги намираш по седалките или където ти е помпата и прекъсваш плюса с прекъсвач ,пускаш си един кабел до мястото където искаш да ти е прекъсвача и готово.
Отговори

Mircko снимка Mircko 03 ноември 2011 - 18:41

мерси!
Отговори

Toto2 снимка Toto2 04 ноември 2011 - 17:46

Колега,извинявай,че не ти отговорих вчера,но имаше някакъв проблем с форума.Аз съм прекъснал кабела за помпата до бушона.По-точно,след бушона.За двете парчета съм донадил два кабела,които съм изкарал в двигателния отсег,където има една разпределителна кутийка,сложена с газовата уредба.Като превключвам на газ,или на бензин,оттам става прехвърлянето.И понеже не знам при теб как стоят нещата,май няма да мога да ти помогна много.Огледай кабелите за газовата,виж какво имаш прекъснато и къде отиват кабелите и евентуално там ще закачиш двете кабелчета за помпата,ако решиш да направиш като мен.Успех!
Мнението беше редактирано от Toto2: 04 ноември 2011 - 17:47
Отговори

Mircko снимка Mircko 04 ноември 2011 - 18:45

 Toto2, на 04 ноември 2011 - 17:46, каза:

Колега,извинявай,че не ти отговорих вчера,но имаше някакъв проблем с форума.Аз съм прекъснал кабела за помпата до бушона.По-точно,след бушона.За двете парчета съм донадил два кабела,които съм изкарал в двигателния отсег,където има една разпределителна кутийка,сложена с газовата уредба.Като превключвам на газ,или на бензин,оттам става прехвърлянето.И понеже не знам при теб как стоят нещата,май няма да мога да ти помогна много.Огледай кабелите за газовата,виж какво имаш прекъснато и къде отиват кабелите и евентуално там ще закачиш двете кабелчета за помпата,ако решиш да направиш като мен.Успех!


Оправих бензиновата помпа но не ми се занимава сега да и правя прекъсвач. А тя действително работи когато карам на газ защото я чувам и усещам как бръмчи като си сложа ръката на нея и за сега само вадя бушона.Бъпроса ми е дали ми харчи и бензин и газ ?! :blink:
Отговори

детеборе снимка детеборе 04 ноември 2011 - 18:51

Колега нещо не ти разбрах въпроса.
Отговори

Mircko снимка Mircko 04 ноември 2011 - 18:55

 детеборе, на 04 ноември 2011 - 18:51, каза:

Колега нещо не ти разбрах въпроса.



Еми когато превключа от бензин на газ помпата продължава да работи така ми изгоря първата понеже останах без бензин.. Та вапроса ми е като работи и бензиновата помпа докато се движа на газ дали харчи и от двете ?!
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 04 ноември 2011 - 19:12

Не ти харчи понеже газаджията е спрял дюзата:-)
Отговори

Mircko снимка Mircko 04 ноември 2011 - 19:18

 borochvoro, на 04 ноември 2011 - 19:12, каза:

Не ти харчи понеже газаджията е спрял дюзата:-)



Тфа поне е добре ... мерси за пояснението колега!

Поздрави! :flag:
Отговори

Коцето снимка Коцето 04 ноември 2011 - 23:54

Колега ако не си почистиш основно резервоара и не смениш горивния филтър ще изгориш и тази помпа а и всички след нея ,и ако караш с малко бензин в резервоара помпата пак е изложена на риск от изгаряне
Отговори

Mircko снимка Mircko 05 ноември 2011 - 00:00

 Коцето, на 04 ноември 2011 - 23:54, каза:

Колега ако не си почистиш основно резервоара и не смениш горивния филтър ще изгориш и тази помпа а и всички след нея ,и ако караш с малко бензин в резервоара помпата пак е изложена на риск от изгаряне


Колега и това съм замислил но не ми остава време .. и се надявам да посъбера по скоро пари за изкърпване .. та като я почна от .. до .. и да знам че сичко е идеално и няма да пипам нищо друго освен консумативи поне 2-3 год.. Иначе благодаря за съвета!

П.П и като за начало е най - добре да не я оставям без бензин .. :))
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg