Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Omega B 3,2 V6

Stanislav.I снимка Stanislav.I 05 февруари 2020 - 15:31

Щях да продавам преди известно време моята Омега. Затънах обаче в задачи и проблеми и всичко отложих за по-късен момент.
С жената обсъждаме какъв автомобил да си купим. Гаражите са пълни: три автомобила, два мотора, скутер, велосипеди....

Догодина пак смятам да направя пътуването до Русия. Честно казано вече не ми се иска да е с моята надеждна Омега, а с нещо малко по-достойно. Заглеждам се по разни премиум марки. Не са проблем парите. Проблем е подръжката. Покупната цена и данъците наистина не ме плашат. Настръхвам само от мисълта при стойността на частите и времето, което ще трябва да губя по сервизите. Нищо окончателно, разбира се, не сме решили..

Но все ме тегли към Омега В фейслифт с 3.2 мотор. Обаче нищичщо не знам за него. Много искам да имам такава, но ме спира основно четиристепенният автоматик. А ръчки такива гледам трудно се намират.

Има ли някой преки впечатления за този автомобил? Слаби места, например..

Благодаря
Отговори

benzy снимка benzy 05 февруари 2020 - 15:53

Дефинирай "парите не са проблем"
Струва ми се безсмислено да продаваш Обега Б преди фейслифта, за да я замениш за Омега Б фейслифт - това си е почти една и съща кола и за съжаление си е морално остаряла... говорим за разработка от преди 30тина години, нищо че преди 20тина е леко пипната и освежена...

Ако парите наистина не са проблема се напрегни за Инсигния. даже Астра J комби има малко по-голям багажник, отколкото Омега Б, освен ако не караш винаги със свалени седалки и си има не лош 6 степенен автомат...

Стара кола е добре... ама за класика. За каране по-новото си е по-ново.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 февруари 2020 - 15:56

За мен омегата е на задно първо и второ е по-кола от инсигнията.

Колегата разполага с по-нови коли, явно му се иска омега. За мен 3,2-ката си е супер, особено ако намериш ръчка. Преди малко повече от година и аз бях в подобна дилема и инсигнията не се класира по никой показател. Търсих нещо дето да е сравнимо с вектра б, която е по-скапана от омега б и се спрях на е61. Докарва возия и е здраво. В тая връзка и е39 няма да отстъпи на омегата.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 05 февруари 2020 - 15:58
Отговори

Bonchev снимка Bonchev 05 февруари 2020 - 16:27

Копирам мнението ми от подобна тема във ФБ групата относно Омега 3.0 V6:
" Заедно с 3.2-ката са най-добрия избор за тежкото купе на Омегата. Не очаквай някаква свръх динамика особено ако е автомат, но все пак те кара да се чувстваш добре при изпреварвания. Задължително газчица, понася я добре и не е особено скъпа за поставяне.
Разход ако е ръчка градско се върти от порядъка на 16-19, зависи от градското и тежестта на крака върху газта. При автомата +2 литра горе-долу.
Извънградско моя рекорд е 9.7 от тук до морето с влачене (110-120км/ч) с 5 човека + багаж в колата, но иначе 12-ка минимум, като стига и до 15-ка и повече, ако се силиш яко. Много грубо пресметнато около литър на всеки 10км/ч отгоре.
Слаби страни: течове на масло от пластмасовите капаци на клапаните, което се решава с намирането на алуминиеви такива от Вектра Б 2.5 V6. Има голяма вероятност да има проблеми с охлаждащата система и по-точно термо шалтерите, датчици разни, напукани маркучи или пукнат разширителн съд на водата (слабо място). Просто си греят моторите. "

Като допълнение мога да напиша, че автоматика си е муден за тази кола, има нужда от 5-та скорост поне. Но пък за сметка на това е изключително здрав и при правилна поддръжка надживява двигателя няколко пъти.
И усещането във фейслифта е доста по-различно като атмосфера, за мен лично ти носи чувството, че караш кола от новия век. За едни това е плюс, за други не, но за мен фейслифта е доста по-привлекателна интериорно и екстериорно.
Имай предвид, че с годините все по-трудно се намира запазена Омега, особено 3.2-ка. Но ако все пак попаднеш на такава, то тя няма да е особено евтина, но бъди сигурен, че ще ѝ се наслаждаваш със всеки километър (дори и с автоматика).
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 05 февруари 2020 - 18:30

Благодаря за всички отговори.

Дилемата е голяма и тя е какво да се предпочете:

- по-нова машина, но вече с консумативни вериги и агрегати

или

- изпитана класика, която като купиш през 2020-та си остава вечно твоя. Защото след 3-4 години каране вече няма кой да я купи....


Нямам проблем да купя 7-а серия или S класа между 10-та и 12-та година. Главата ме заболява, като помисля какво следва в сервизите. А такива коли по гаражни майстори не се правят. В дилърските сервизи зная какво е. Сърбал съм им попарата с няколко чисто нови автомобила подред.

Омегата изключително много ми харесва. В София има две запазени, поне визуално. Салоните са много добри. Но са автомати. 4-степенен автомат за последно карах преди 19 години. Демоде и споръед мен крайно недостатъчно за този двигател...

Е60 за момента е фаворит на жена ми :-))))))) Но и тук дилема - стария или по-новия двигател. Вариант 1 - пак минаваш на 15 годишен автомобил. Вариант 2 - купуваш нещо и веднага в сервиза изсипваш 4 хиляди за вериги и обслужване, за да започнеш да караш без притеснения. Все пак всичко, което ще направя, е с идеята да нямам проблеми при следващите 15.000 километра в чужбина :-)))

Астра даже не я вкарвам в сметките. Инсигнията ми е тясна. Все пак съм 193 см човек.

Наистина ми се иска тази Омега. Но автоматът......

Дилеми, дилеми...
Мнението беше редактирано от Stanislav.I: 05 февруари 2020 - 18:31
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 февруари 2020 - 18:45

Е60 не трябва да те плаши. Има едни вериги да смениш, ако искаш да правиш 15 000 в чужбина. Автоматите са най-здравите в класа, а има и ръчки. Обслужването на мен ми излезе 3200 лв с вериги и всичко около тях + обслужване на автомата, но е сума дето се дава веднъж, а и аз го правих с оригинални части от БМВ. От друга страна освен обслужването по тая кола съм сменил само един дросел за 60лв и двата термостата за 230 лв. Повече обслужване няма да и се прави на тая кола никога. Реално можеше и да не я обслужвам, защото не се налагаше, разликата в цената ако скъса веригата е 600 лв за два вала, но тъй като както ти каза ще искаш да не ти се случи в чужбина, както и аз не искам за това я обслужих изобщо. Иначе почти никой не ги обслужва преди да скъсат. Реално като теглиш чертата при запазено е60 е по-евтино за поддръжка от омега. Мога да ти го гарантирам това. Частите втора ръка са почти без пари. Ако искаш мога да споделя опит на лично, че ще ме нападнат за рекламата тук, но аз съм много доволен от избора.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 05 февруари 2020 - 18:46
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 05 февруари 2020 - 19:45

За бензинов двигател ли ми говориш или за дизел?

И за това съм си мислил. Тегли ме или към 535d или към 530i :-)


Да, драсни на лично, ако искаш.

Поздрави,
Станислав
Отговори

benzy снимка benzy 05 февруари 2020 - 20:21

Колега щом ти е на сърце Омегата... ходи я взимай и не и се чуди, ще преживееш автомата особено ако ти е екскурзионна кола за много километри по магистралите.
Идеална кола няма. Качи се, направи едно кръгче и ако слезеш ухилен значи е твойта кола.

... а дали ще поддържаш 7ма серия или 5та разликата дето се вика е в едното окачване... даже има 5ци по-накичени с екстри т.е. неща за правене.
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 05 февруари 2020 - 21:51

Възможно и да стигна до тест драйв. Просто преди да губя времето на хората и своето собсвено, искам да изчистя приоритетите. Последната кола, която карах и беше автоматик, това е CRV-то. Преди нея имах Saab 9-3 Aero от 2006-а. Хайде, не държа да е 7-степенен автомат, като Сааба, но да са поне 5, като на Хондата - американско изпълнение е...

4 предавки на този мощен мотор за мен е подигравка. Да, инженери са го смятали, но все пак 2003-а, не е 93-а. И наистина този автоматик е единствената причина, поради която още утре няма да отида до София. Но както казах, нека още малко узрее идеята..

Никой нищо не казва за корозията. Как е при тези Омеги?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 февруари 2020 - 00:46

 Stanislav.I, на 05 февруари 2020 - 21:51, каза:


Никой нищо не казва за корозията. Как е при тези Омеги?


След 96-та година опел не гние повече от която и да е друга кола. Вече е въпрос от къде се внася. Дали ще е опел, мерцедес или бмв от Австрия - все ще тръгнала, от Италия ще е без точка ръжда.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 06 февруари 2020 - 00:46
Отговори

sathv снимка sathv 06 февруари 2020 - 01:18

Няма никакъв проблем от това, че автомата на омегата е 4 скорости. Двигателя е достатъчно мощен, че компенсира влошената динамика. Тука във форума са предимно млади момчета, които не са карали навремето масовите четирискоростни автомобили. Появата на 5 скорост дойде ефинствено от икономичност на автомобила на високи скорости. В последствие дойдоха 6 че и седма пак поради екологични съображения. Не отричам подобряването на динамиката но тя е следствие. Омегата си е лимузина и са й достатъчни 4 скорости, ако не е проблем високия разход на гориво. Класическата волга газ24 си е четирискоростна и никой не се е оплаквал от лоша динамика. Не забравяйте, че автомата на газ13 и газ 14 "чайка" са 3 скоростни и пак возят чудесно.
Иначе въпрос към автора на темата?
Ти сериозно ли мислиш да пътуваш 15000 километра с 20 годишен курник пък бил той и омега? В този автомобил има една камара компонента, които всеки момент биха те предали. Питам, защото астрата ми беше в гаранция и два пъти ме оставя на пътя, като единия в чужбина на 40 градуса слънце без сянка наблизо и малко дете да си вися безпомощно като изпразнен х.. Не вярвам да си толкова смел. По скоро си безотговорен. Лично мнение. Но аз повече на дълъг път с кола няма да тръгна. Има си самолети за тази работа.
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 06 февруари 2020 - 03:19

:-))))) Усмивките са за последните ти реплики. Но по реда си.

Да, в щатите за малко карах Тойота Корола автомат.. тристепенен. Не е имало по-тегав автомобил за каране от този. Чувството е, че са те качили на боклукджийски камион и обикаляш квартала с него, за да почистиш кофите на съседите ти. Ужас. Но тогава нямах друг избор. Трябваше нещо да се кара. Пък и първа кола там все пак...

Високият разход също не е много голям проблем. Да, на година мога да направя 10.000, мога да стигна и без проблем 80.000 км. Зависи от свободното време и поставените цели. А при бензините винаги най-много са ме дразнили оборотите. Защо да карам с 3.000, когато мога да съм на 1.700 със същата скорост?!

Аз съм напълно сериозен за 15.000 км :-)))) Даже имам тема във форума. Когато си сменил достатъчно неща по колата, не виждам никакъв проблем в това да пътуваш с нея. Сменени амортесьори, дискове, спирачки, ослужено турбо, рециклирана горивна помпа, нови няколко датчика, нов радиатор, водна помпа и ремък.... И какво ли още не. Да, не се сетих да си проверя моторчето на чистачките. То ме предаде в Сърбия на връщане.

За мен всичко това е приключение и начин на живот. Акулите се движат, за да дишат. Така съм и аз. Проблемите по пътя са неприятно нещо, но не са непреодолим проблем, особено в днешно време. Карам си колело и мотор зимата. Опериран съм от предразсъдъци. Разбира се, идва момент, в който започвам да поставям сигурността на Опела под въпрос за такива пробези. Убеден съм, че е догодина мога да повторя пътешествието. Просто, чистосърдечно си признавам, този път толкова километри ще навъртя само в нещо значително по-кофмортно и динамично.

Да, смел съм. Но тази смелост не е просто кураж. Тя се базира на сигурност, която сам съм си осигурил. Дълги години се ръководих от принципа, че човек, който от всичко се страхува, вече няма с какво да уплашиш. И в последствие наистина загърбих страха. Самолетите са ми твърде скучни. От край време предпочитам автомобилите с всички техни плюсове и минуси. Впечатлителна натура съм и високо в облаците ми е тъпо и неугледно. Толкова....
Мнението беше редактирано от Stanislav.I: 06 февруари 2020 - 03:27
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 февруари 2020 - 08:37

Ако не намериш 3.2 с ръчна, винаги можеш да слезеш с 200 кубика надолу и да имаш малко по-голям шанс за ръчна..
Не че ги има много и тях ама...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 февруари 2020 - 08:56
Отговори

benzy снимка benzy 06 февруари 2020 - 14:21

 Stanislav.I, на 06 февруари 2020 - 03:19, каза:

Защо да карам с 3.000, когато мога да съм на 1.700 със същата скорост?!

Обикновено автомата е така сметнат, че оборотите му отговарят на оборотите на 5 степенната механика при същата скорост. Единствения ти начин да си на 1700 е с много по-нов автомобил. Не съм карал такова, но мога да предпоожа, че тоя 6так при 120 ще е тамън наченал 2000 оборота,, предполагам ще е в диапазанона 2200-2500, а изключая България, дето караме дръгели по ужасни пътища с неразумно висока скорост щото не ни е страх от глобите само в Германия може да изпитваш неудобство от 4 степенния автомат...

Тест драйва определено не е губене на време. На хората им е за продаване могат да отделят половин час, а ти ще подредиш приоритетите по-добре след като имаш ясен поглед над колата и добиеш представа дали пък е толкова зле тоя автомат колкото си мислиш или бива...

 sathv, на 06 февруари 2020 - 01:18, каза:

Ти сериозно ли мислиш да пътуваш 15000 километра с 20 годишен курник... Но аз повече на дълъг път с кола няма да тръгна. Има си самолети за тази работа.

Разликата е, че ти си турист, а човека е пътешественик :)
СБА предлагат златни и платинени карти за автоасистанс покриваща цяла Европа и за 100-200 лева дишаш спокойно и мислиш едно нещо по-малко. Както сам отбелязваш и нови коли се чупят, така че и да идеш с фърчоплана, ако наемеш кола да обикалш пак може да си в приключение...
Отговори

Bonchev снимка Bonchev 06 февруари 2020 - 14:59

Виждам, че основната дилема относно покупката на Омега е автомата. Ако си от София, или ти се разкарва насам заповядай, ще ти дам моята, не е 3.2, а 3.0, но разликата е почти никаква. Покарай, и прецени сам дали си заслужава инвестицията. След навъртяни около 60 000 км. за 4 години в България с автомата мога да кажа само хубави неща откъм издръжливост. Относно динамиката в предишния коментар бях споменал, че е доста муден, и тези думи ми се основават най-вече на ужасно дългата 1-ва скорост, която при настъпване на макс превключва на 2-ра на около 85-90 км/ч. Това е дразнещо лично за мен поради простата причина, че човек не може да се забавлява със задното задвижване като хората.
Да, би било добре да има и 5-та скорост за по-тихо и спокойно магистрално пътуване, но хубавото е, че точно след 100-те км/ч. първоначалната мудност изчезва и колата става изключително приятно ускоряваща до 200 км/ч. и даже доста над тази скорост.
Иначе на 120км/ч. на 4-та скорост колата е с около 2600 оборота. Не мога да твърдя със точност скоростта и оборотите, понеже карам с джанти и гуми, които са много далеч от стандартните.

И ако все пак толкова те притеснява автомата, имам 2 скоростни кутии и всички необходими части за преминаването от автомат към ръчка :)
Мнението беше редактирано от Bonchev: 06 февруари 2020 - 14:59
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 06 февруари 2020 - 17:17

:kinggrin:

Да, трябва да покарам, за да преценя. Не ме е срам да си призная, че спрямо 4-ри степенните автоматици имам предразсъдъци. 5 степенна ръчка имахме за пръв път 91-а година. А първия 5 степенен автомат 2003-а в едно 3 литрово MPV. 7 степени имаше SAAB-а. За няколко дена се радвах и на 9 степенна скоростна кутия...

Благодаря за предложенията за тест драйв. Колеги, супер сте. Веднага щом имам становище по въпроса, ще пиша.

 sathv, на 06 февруари 2020 - 01:18, каза:


Ти сериозно ли мислиш да пътуваш 15000 километра с 20 годишен курник пък бил той и омега?


Курникът всъщност е на 25 години :-) И става такъв, когато кача двете кокошки в него.
Отговори

yasmania снимка yasmania 07 февруари 2020 - 09:58

Колега Станислав, интересно четиво в което няма да се намесвам с мнение, понеже колегите с подобни коли доста помагат.
Споровете са излишни в това колко надежден или ненадежден е съвремення или "морално остарелия" автомобил, понеже са конструирани в различни инженерни времена и много от заложените време, цикли и живот на компонентите "по програма" също са различни.

Искам само да вметна, понеже споменаваш на няколко пъти събратската на GM по едно време марка СААБ ...
В тези години (а и то следващи няма за марката) ползват японските автоматици Aisin в няколко варианта (по- старите 5 и по- новите 6 степенни, но за Аеро са вариант само със 6), но единствения случай в който предавките са 7 е ако броиш задната :) В този случай, автомата на Омега Б можем да приемем за 5-степенен :)

Успех в избора, продължавам да следя темата.
Мнението беше редактирано от yasmania: 07 февруари 2020 - 10:03
Отговори

benzy снимка benzy 07 февруари 2020 - 10:40

Колега yasmania, понеже споменаваш заложените цикли на живот...
Ако около 2000 г., когато са проектирали фейслифта на Омега Б са заложили 20 години
... и ако около 2010 г., когато навлиза Инсигния примерно са заложили 10 години...
И двете са в края на живота си, но по-новата поне има по-достъпни (като наличност) части :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 февруари 2020 - 11:10

Всяка кола може да се поддържа перфектно. Проблема е, че и двете са навлезли във фаза в която някои възли почват да дефектират и могат да те оставят на пътя. В това отношение определено частите за омегата са по-евтини и достъпни, а и по-прости. Например автомата е доста по-лесен за ребилд. Имам приятел с фронтера 2002г. 3,2 с 4 степенене автомат. Мотора там е исузо и мисля не е същия. Към 180 коня е. И кутията не е същата, но са от същата генерация. Та той понеже твърдеше че масло не се сменя на автомат...дълга история вече не го твърди. Та един клапан се запуши и кутията роди инстантно. Изпече всичко възможно вътре. Пълен ребилд излезе под 2000 лв. Пълен ребилд на кутия на инсигния няма лимит според мен като цена, а и не всеки ще може да го направи. Само електрониката и е една шапка пари. Не че за два бона няма да смениш цялата кутия де.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 07 февруари 2020 - 11:55

Колегата ако е почитател на Опел и си търси кола през 2020 година е редно да загледа модела Инсигния
Ако иска да не виси по сервизи е редно да избягва ауди/фолксваген/шкода/сеат/порше групировката
Ако му се кара стар премиум, като предложеното е60 там работата е на късмет и зависи от това дали стария собсственик е поддържал колата
Ако му е на сърце дърта омега да си я купи!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg