Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Vectra C, Astra H - как да синхронизирам дистанционното

Жоро снимка Жоро 25 март 2014 - 14:44

Здравейте,
имам 3и питания.

Първото е как се синхронизира дистанционното на Astra H, Zafira B, Vectra C/Signum от този тип:

Прикачен файл  01.jpg (49,22K)
Брой изтегляния: 19

Защото в книжката а на Vectra C пише това:

Цитат

Синхронизиране на дистанционното радиоуправление
След смяна на батерията, отключете вратата с помощта на ключа в ключалката. Вкарването на ключа в ключалката синхронизира дистанционното управление.


а на Astra H това:

Цитат

Синхронизиране на дистанционното радиоуправление
След смяната на батерията отключете вратата с ключа и ключалката. Синхронизирайте като включите запалването.


По auto data пък пише нещо от сорта на завъртете на контакт и натиснете двата бутона...

Питам защото от около 1-2а месеца имам проблем с едното дистанционно. Което в определени моменти изключва и не работи. След като си отключа с другото и запаля с това се оправя. Реших, че му е слаба батерията. Купих 2е еднакви батерии и смених и на двете дистанционни за всеки случай. Всичко беше ОК 2е седмици, когато една сутрин пак отказа, а вечерта бях заключил с него. Премерих му батерията, която беше с 0V (нула волта). Питане две: може ли нещо в дистанционното да пие батерията, или просто съм попаднал на дефектна, нищо че беше маркова?

От тук идва и 3тия въпрос, как мога да си запаля колата с паднало дистанционно. Колата е с фабрична аларма с клаксон в багажника. Ако я отключа с ключа тя започва да мига и бибитка. Как мога да спра този процес и да се прибера с колата?

То стана толкова дълго, че надали някой ще прочете ама,
на отзовалите се, Благодаря предварително...
Отговори

StacK снимка StacK 26 март 2014 - 21:54

На първото: При мен е, когато вкараш ключа в ключалката за запалване.
Второто: и при мен се е случвало 1-2 пъти, но не съм сменял батерията. Наблюдавай го още. Чак толкова пък да изтощи батерията, та да стигне до 0 волта ... хм.
Третото: дали няма някъде скрито бутонче/ключе в купето, с което да спираш алармата в такива случаи?
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 март 2014 - 09:06

 StacK, на 26 март 2014 - 21:54, каза:

Второто: и при мен се е случвало 1-2 пъти, но не съм сменял батерията. Наблюдавай го още. Чак толкова пък да изтощи батерията, та да стигне до 0 волта ... хм.


Вчера говорих с колегата stei и той даде добра идея, да сложа предишната батерия (която в момента е на 2.5V) и да видя, дали тя ще си остане толкова или и тя ще стане 0. И резултата е и тя се е изпразнила. Сега почистих платката със спирт, но нищо повече не се сещам. По нея всичко изглежда ОК. Копчетата при натискане щракат, т.е. не би трябвало да са се натиснали...

 StacK, на 26 март 2014 - 21:54, каза:

Третото: дали няма някъде скрито бутонче/ключе в купето, с което да спираш алармата в такива случаи?


То аз освен фабричната аларма, имам допълнителна, която работи по can. т.е. чете и следи заводската (като я управлявам пак със ключа). Като за нея си имам пиниз и мога да я спра, звънях във фирмата и те пак ми повториха, как се изкл.тяхната, но казаха, че не знаят нищо за фабричната :(
Отговори

StacK снимка StacK 29 март 2014 - 23:04

За алармата - освен да прекъсваш говорителя, който е в багажника :)
Само не знам как е свързана с имобилайзера.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 април 2014 - 12:32

 StacK, на 29 март 2014 - 23:04, каза:

За алармата - освен да прекъсваш говорителя, който е в багажника :)
Само не знам как е свързана с имобилайзера.


Мисля, че нямам проблем с паленето при активирана фабрична аларма, така че ако спра сирената в багажника, би трябвало да мога да се прибера, ама според мен би трябвало да има и някакъв по-цивилизован метод...

 Жоро, на 27 март 2014 - 09:06, каза:

...И резултата е и тя се е изпразнила. Сега почистих платката със спирт, но нищо повече не се сещам. По нея всичко изглежда ОК. Копчетата при натискане щракат, т.е. не би трябвало да са се натиснали...


Сега обаче имам проблем с това източване на батерията. Каквато и батерия да сложа, тя за няколко дни се изхабява и то без да съм ползвал дистанционното. Премерих с мултицет бутоните и те си работят нормално. Мултицета писва, чак когато натисна дадено копче (това на веригопроверител, или там както се нарича). Та питането е ма ли елемент който може да "пие" батерията???
Отговори

CH_M снимка CH_M 11 април 2014 - 15:07

Добре е да направиш и тест на бутоните за "ликаж", мултицета на 200 кОм или на 2 мОма без да се натискат и мериш, не трябва да дава нищо.Всъшност може и да даде, входовете на бутоните на чипа може и да имат вътрешен резистор и той да подлъже, затова най-добре разпоени от платката.И друго, ако всичко с бутоните е наред бих промил платката с коресилин, не със спирт, забелязал съм че спирта като се изпари и остават миниатюрни капчици вода.Ако са под СМД чипа, може и да правят бели.След третирането с коресилин или спирт е добре да се "духне" внимателно с топъл въздух, ако има нещо остатъчно под СМД чипа/овете да се изпари.
Друго не се сещам ....
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 11 април 2014 - 15:28

SMD - монтажите се почистват най добре с технически спирт. Жената работи такъв монтаж, та от нея знам и имам в къщи такъв.
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 април 2014 - 10:22

 CH_M, на 11 април 2014 - 15:07, каза:

Добре е да направиш и тест на бутоните за "ликаж", мултицета на 200 кОм или на 2 мОма без да се натискат и мериш, не трябва да дава нищо. Всъщност може и да даде, входовете на бутоните на чипа може и да имат вътрешен резистор и той да подлъже, затова най-добре разпоени от платката.И друго, ако всичко с бутоните е наред бих промил платката с коресилин, не със спирт, забелязал съм че спирта като се изпари и остават миниатюрни капчици вода.Ако са под СМД чипа, може и да правят бели. След третирането с коресилин или спирт е добре да се "духне" внимателно с топъл въздух, ако има нещо остатъчно под СМД чипа/овете да се изпари.
Друго не се сещам ....

Ще го замеря така както си написал, мисля че не мога да разпоя нищо от тази платка, защото е много ситно :) АМБ = ли е на кореселин :)

 kibo_tom3111, на 11 април 2014 - 15:28, каза:

SMD - монтажите се почистват най-добре с технически спирт. Жената работи такъв монтаж, та от нея знам и имам в къщи такъв.

10х
Отговори

CH_M снимка CH_M 14 април 2014 - 11:23

 Жоро, на 14 април 2014 - 10:22, каза:

АМБ = ли е на кореселин :)


Не! АМВ-то си е разредител за бои и е мазен, коресилина чисти флюсове, колофон, всякакви мазнотии и ликажи перфектно и се изпарява без да оставя остатъци.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 юни 2014 - 12:29

Благодарение на колегата CH_M, вече си имам работещо дистанционно! Оказа се, че виновника за пиенето на батерията е един микроскопичен кондензатор, който се е отчупил и е станал като резистор. Показвал 3,7 кОма.
Още като вземах колата, дистанционното беше отваряно, но може и аз да съм го доразвалил с преместването в новата кутийка. Важното е, че сега работи!

Много интересно е, че след като дистанционното беше стояли без батерия 3-4 дни, вчера след като го сглобих, при първото натискане отключи колата, а после не искаше. Трябваше да сляза. Да го вкарам в контактния ключ и да запаля колата. Тогава явно се синхронизира и сега вече работи. Тези дни ще премеря пак батерията, да видим :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg