Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Astra G - Shark Eyes

variable intake system снимка variable intake system 30 септември 2009 - 19:22

Привет, колеги
Решил съм да слагам лупи (от черните) на моята Астра. По принцип бях намерил от ebay, но проблема идваше с регулирането, това че са D2S стандарт не ме притеснява, защото има ксенони за такава крушка. Вчера обаче мернах една тема, в която колега (мисля vasil16 беше) споделяше, че е сложил лупи DEPO, бил е изключително доволен от светенето, а като е сложил и ксенон - тотално. Хубавото на тези фарове е, че са с H7 и че им се прехвърлят моторите за регулиране от стандартните фарове. Та мисълта ми беше колегите, които вече са сложили такива да пишат за своите мнения и от къде са ги купили и съответно за какви пари :) Благодаря предварително

PEACE!
Отговори

Irmscher снимка Irmscher 30 септември 2009 - 19:39

Аз съм много доволен от светенето.Проблема е че ми се напукаха стъклата и се наложи да ги разлепвам и да слагам стъклата от старите фарове. :beer:
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...=60468&st=0
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 30 септември 2009 - 21:58

 Irmscher, на 30 Sep 2009, 08:39 PM, каза:

Аз съм много доволен от светенето.Проблема е че ми се напукаха стъклата и се наложи да ги разлепвам и да слагам стъклата от старите фарове. :beer:
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...=60468&st=0


Това е добре, което казваш, по принцип имах в предвид лупите на OPC (фабричните които са), но и информация за ангелските очи на DEPO е добре дошла, все пак аз си питах за DEPO
Отговори

Sparx снимка Sparx 01 октомври 2009 - 11:59

фабричните лупи на OPC ?!? колега нещо не можах да разбера, за тези фабрични лупи ли говориш ... цък ? Ако да, тези лупи са на hella, не на Депо и са D2S и по подразбиране вървят с ксенон. Другото което е, че тези лупи се монтират на всички Астра Г с ксенон ... не само на ОПЦ варианта.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 01 октомври 2009 - 19:20

 Sparx, на 01 Oct 2009, 12:59 PM, каза:

фабричните лупи на OPC ?!? колега нещо не можах да разбера, за тези фабрични лупи ли говориш ... цък ? Ако да, тези лупи са на hella, не на Депо и са D2S и по подразбиране вървят с ксенон. Другото което е, че тези лупи се монтират на всички Астра Г с ксенон ... не само на ОПЦ варианта.


Така, явно не съм се изразил ясно, за тези лупи става въпрос (които си ми подал на линк), знам, че са D2S (даже съм го написал в първото съобщение), НО DEPO предлагат пак такива лупи (като тези на Hella), но не са D2S, a са за H7. Но колегата, който ми отговори на първото съобщение ми беше писал за ангелски очи на DEPO, които пак си имат лупи в тях, но не за тях ставаше въпрос. :) Колега сложил лупи на DEPO вече ми писа и отзивите бяха чудесни и идеята ми беше ако има други хора с лупи на DEPO да драснат и те някой ред за тях.

Respect!
Отговори

Shades снимка Shades 01 октомври 2009 - 23:04

Аз ще ти отговоря като човек, който от година се чуди на какво да се спре. Ако оставим ангелите настрана, Depo прави 2 модела от тези с лупите (т. нар. Shark Eyes). Едните са с D2S и се водят директен заместник на оригиналната Hella, която се монтира на OPC и Bertone, както и на Classic-a. Другите са на Н7 стандарт и в нашите ширини се продават с търговската емблема на FK. И двата модела имат варианти със сребриста и черна бленда. Дотук съм чувал само добри отзиви и за двата, добро осветяване и стабилна изработка. Като цяло FK вървят около 420 лева и стават без проблем на мястото на старите рефлекторни. На Depo D2S-ките вървят около 150 лева за фар (300 комплекта), но си оставя хамалогията с конверсията към Н7 и евентуалното пребоядисване на блендата, защото БГ вносителите вкарват само със сребриста.
Отговори

VanVan снимка VanVan 02 октомври 2009 - 08:38

Това ли са въпросните D2S Depo?

Публикувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 02 октомври 2009 - 09:21

Голям мерак ми е и на мен да взема точно от тези фарове с черния рефлектор.
Единствения фар с лупа на който бих се спрял и бих сложил ксенон. Ако правилно съм разбрал това е D2S този който ми трябва на мен...
Цената ме спира лекинко за момента, но ако някой набара добра оферта нека сподели.
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 02 октомври 2009 - 10:14

 Liubeznia, на 02 Oct 2009, 10:21 AM, каза:

Голям мерак ми е и на мен да взема точно от тези фарове с черния рефлектор.
Единствения фар с лупа на който бих се спрял и бих сложил ксенон. Ако правилно съм разбрал това е D2S този който ми трябва на мен...
Цената ме спира лекинко за момента, но ако някой набара добра оферта нека сподели.

добре де къде ги има тези и каква им е цената
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 02 октомври 2009 - 10:18

 wehrmacht, на 02 Oct 2009, 11:14 AM, каза:

добре де къде ги има тези и каква им е цената

Колегата Shades, по-горе е обяснил как вървят цените. А къде ги има... хмм, ако се порови човек ще намери, сигурен съм.
Отговори

Shades снимка Shades 02 октомври 2009 - 10:27

D2S-ките ги има в Marty. FK H7 последно гледах в KZ-Tuning.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 02 октомври 2009 - 19:29

"Марти" наистина предлагат "shark eyes" на DEPO, сега уикенда ще разбера дали предлагат и H7 освен D2S, защото shark eyes на DEPO има и H7 и D2S. Ще пиша веднага!
Отговори

Shades снимка Shades 02 октомври 2009 - 19:31

Нямат. Писах по-горе как е пазара в момента :beer:
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 02 октомври 2009 - 19:39

 VanVan, на 02 Oct 2009, 09:38 AM, каза:

Това ли са въпросните D2S Depo?

http://depoautolight...20080813451.jpg


Точно тези DEPO ги предлагат и с D2S и с H7 . Колега вече е сложил такива на DEPO за H7 и е много доволен. Др седмица ще имам по-конкретна информация дали може да се закупят H7 от Марти

 Shades, на 02 Oct 2009, 08:31 PM, каза:

Нямат. Писах по-горе как е пазара в момента :beer:


Странно, DEPO прелагат и двата варианта, няма логика Марти да не предлага и H7, но anything's possible

Respect!
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 02 октомври 2009 - 20:35

Здравейте искам да попитам кой модел е по подходящ за монтаж на ксенон. Ако правилно съм разбрал от прочетеното значи DEPO D2S за ксенон и а ако искам да си остана със стандартните си е H7 или и той е подходящ за лесен монтаж без груби интервенции по цокъла?
Отговори

slayerbg снимка slayerbg 02 октомври 2009 - 20:41

http://cgi.ebay.de/Opel-Astra-G-Schwarze-A...id=p3286.c0.m14

като видях темата реших и аз да потърся , защото след време мисла и аз да си взема такива. Какво ще кажете за модела от линка които съм дал?
само да добавя , че предпочитам да е без ксенон и гледам че доставка до Бг излиза 24 евро - общо към 320-330 лева.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 02 октомври 2009 - 20:49

 BiserRs, на 02 Oct 2009, 09:35 PM, каза:

Здравейте искам да попитам кой модел е по подходящ за монтаж на ксенон. Ако правилно съм разбрал от прочетеното значи DEPO D2S за ксенон и а ако искам да си остана със стандартните си е H7 или и той е подходящ за лесен монтаж без груби интервенции по цокъла?


И на двете може да сложиш ксенон, то всъщност D2S е само за ксенон, защото такава крушка D2S e ксенонова. Реално ако си купиш D2S фарове ксенона за тях е средно 180лв, а ако вземеш H7 фарове - ксенона за тях е средно 110лв. По принцип оригиналните Hella фарове shark eyes са с автоматично регулиране и най-вероятно D2S-ките на DEPO също са с такова и тук идва въпроса как ще пригодиш фарове за автоматично регулиране към системата с ръчно регулиране - този въпрос не съм го разучил, може би и да е лесно. А на H7-ците shark eyes на DEPO просто прехвърляш моторите за регулиране от стандартните фарове и си в бизнеса :)
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 03 октомври 2009 - 10:35

Ще може ли някой да ми обясни какво представлява това автоматичното регулиране, че не съм виждал такова на Астра Г?
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 03 октомври 2009 - 12:02

 BiserRs, на 03 Oct 2009, 11:35 AM, каза:

Ще може ли някой да ми обясни какво представлява това автоматичното регулиране, че не съм виждал такова на Астра Г?


При фабричните ксенони нямаш врътка вътре в купето да ги регулираш нагоре надолу според натовареността на колата, ксеноните сами се регулират на базата на датчици по окачването, които дават информация колко е "клекнала" колата :)
Отговори

Shades снимка Shades 05 октомври 2009 - 16:44

Току що ми изскочиха на оферта Depo с черни бленди, но са D2S, ще трябва да се преправят леко. С доставката лягат към 300 лева за комплект. Предполагам, че ще има някаква остъпка ако поръчаме повече. Смятам, че до края на седмицата ще съм се изяснил с продавачите за условията. Аз ще си поръчвам на 90% ако някой има желание да ми пише на ЛС.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg