Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Сваляне на километраж и добавяне на оборотомер

uzo_ снимка uzo_ 22 април 2005 - 14:44

Търсих и открих само едно табло и то е с индекс W=1102 а мойто е W=1111, според вас колко ще бъде грешката ако го сложа тва?
Ако някой във Варна знае каде мога да си намеря такова със W=1111 да драсне едно ЛС:)
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 22 април 2005 - 16:55

Аз си сложих оборотомер само че трябваше да прекаравам кабел от бубината да таблото, защото нямах изкаран извод. Днеска отваряхме една астра и на нея имаше изкаран извод, а таблото нямаше оборотомер. Много интересно работа, защо на мойта нямаше а на тая астра имаше. Както и да е. Иначе съм много доволен от оборотомера вече карам само на него. Аиде със здраве. :thu:
Отговори

Мишо снимка Мишо 22 април 2005 - 18:57

uzo във Варна като обикаляхме с един авер да му търсим оборотомер, намерихме само 2-3 места където изобщо имаше. Иди и провери, тъй като на него не му хареса цената от 50лв и не сме гледали индексите.
1) Самото начало на околовръстното, там където строят новата OMV.
2) По пътя за с.Каменар от Вятръната малко нагоре.
3) Срещу техникумите по пътя на 7-цата и 15-ката (Една голяма червена врата)
На първите 2 обаче искаха по 50лв, на третата не си спомням.
Само внимавай какви обороти е таблото, щото има и 6000, 7000 и 8000. 6 май са на дизелите, 7 на моноинжекциите, а на GSi-тата са 8000
Отговори

FeNa_Xa_Xo снимка FeNa_Xa_Xo 20 юли 2005 - 14:09

Смятам да си сменя таблото на вектрата.
Въпросът ми е следния.Тъй като тя е без оборотомер(става въпрос за 1.6 ми от 89 год) я сега ми дадоха с оборотомер(от двойка същата год на производство) се чудя дали буксата е еднаква и дали ще пасне,в смисъл дали уредите ще си показват нормално или трябва да преработя ел.инсталацията на таблото

Моля ако някой е правил такъв екперимент да кажи.
Благодаря предварително....
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 20 юли 2005 - 14:46

FeNa_Xa_Xo, на Jul 20 2005, 02:09 PM, каза:

Смятам да си сменя таблото на вектрата.
Въпросът ми е следния.Тъй като тя е без оборотомер(става въпрос за 1.6 ми от 89 год) я сега ми дадоха с оборотомер(от двойка същата год на производство) се чудя дали буксата е еднаква и дали ще пасне,в смисъл дали уредите ще си показват нормално или трябва да преработя ел.инсталацията на таблото

Моля ако някой е правил такъв екперимент да кажи.
Благодаря предварително....

Това е обсъждано няколко пъти тук, но все пак - става. Под надписа "Km/h" има друг надпис - "W=1XXX". Ако цифрите след "W=" са еднакви - :mhihi: иначе пак става, но аз съм пробвал с различни индекси - на пета с адска газ и според таблото се движа с 30 Km/h и 1500 оборота. Показателите на бензин и температура също не са верни, така че търси такова, на което му съвпада индекса (поне за Вектра по моргите има повече отколкото за Астра).

Поздрави, и другия път - търсачка :) :unsure:
Отговори

FeNa_Xa_Xo снимка FeNa_Xa_Xo 20 юли 2005 - 19:10

Мерси за информацията.
Ще се постарая да не пускам вече повтарящи се теми
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 21 юли 2005 - 09:33

DJ IMC, на Jul 20 2005, 12:46 PM, каза:

Това е обсъждано няколко пъти тук, но все пак - става. Под надписа "Km/h" има друг надпис - "W=1XXX". Ако цифрите след "W=" са еднакви - :mhihi: иначе пак става, но аз съм пробвал с различни индекси - на пета с адска газ и според таблото се движа с 30 Km/h и 1500 оборота. Показателите на бензин и температура също не са верни, така че търси такова, на което му съвпада индекса (поне за Вектра по моргите има повече отколкото за Астра).

С риск да разводня темата и да подхвана нов спор ... :unsure:

Тези цифри след W=.... показват колко изминати реални километра на какво показание от самия километраж съответват.
Тези цифри нямат нищо общо с оборотомера и с показанието за бензин и температура на водата.

Ако си сложил табло, на което изводите са различни отзад (същите куплунзи, но кабелите са подредени по друг начин) оборотомера може да показва каквото си иска. Водата и бензина също.
Но скоростомера НЕ МОЖЕ да показва различни стойности.

Говоря само за аналогови табла. Там скоростомера е със зъбни предавки и табло с каквото и W=.... да сложите, неможе да има такова голямо отклонение. Може да има примерно 10-20% отклонение, но не повече.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 21 юли 2005 - 10:28

PeteRHR, на Jul 21 2005, 09:33 AM, каза:

С риск да разводня темата и да подхвана нов спор ... :unsure:

Тези цифри след W=.... показват колко изминати реални километра на какво показание от самия километраж съответват.
Тези цифри нямат нищо общо с оборотомера и с показанието за бензин и температура на водата.

Ако си сложил табло, на което изводите са различни отзад (същите куплунзи, но кабелите са подредени по друг начин) оборотомера може да показва каквото си иска. Водата и бензина също.
Но скоростомера НЕ МОЖЕ да показва различни стойности.

Говоря само за аналогови табла. Там скоростомера е със зъбни предавки и табло с каквото и W=.... да сложите, неможе да има такова голямо отклонение. Може да има примерно 10-20% отклонение, но не повече.

Също не искам да споря, но това го казвам от опит...Таблото, което купих беше от Астра (вярно, че не съм поглеждал подредбата на кабелите де) с W=1102 или нещо такова, а моето е 1111. Оборотомера даваше някакви признаци на живот само при сериозен форс и скачаше макс на 2500 - 3000 об. А за скоростомера, ОК, 20 - 30 %, ама не може да карам (по моя преценка) с около 120, а той да ме убеждава, че се движа с по-малко от 30.
Може и да си е било развалено таблото, но....знам ли...това се случи :)

Поздрави! :mhihi:
Отговори

Владо снимка Владо 21 юли 2005 - 10:39

PeteRHR, на Jul 21 2005, 10:33 AM, каза:

С риск да разводня темата и да подхвана нов спор ... :unsure:

Тези цифри след W=.... показват колко изминати реални километра на какво показание от самия километраж съответват.
Тези цифри нямат нищо общо с оборотомера и с показанието за бензин и температура на водата.

Ако си сложил табло, на което изводите са различни отзад (същите куплунзи, но кабелите са подредени по друг начин) оборотомера може да показва каквото си иска. Водата и бензина също.
Но скоростомера НЕ МОЖЕ да показва различни стойности.

Говоря само за аналогови табла. Там скоростомера е със зъбни предавки и табло с каквото и W=.... да сложите, неможе да има такова голямо отклонение. Може да има примерно 10-20% отклонение, но не повече.



А ти чувал ли си , че има няколко вида (различно импулсни) датчици за предаване на данни от скоростната кутия към таблото ? Затова и има различни W=.... индекси на таблата...
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 21 юли 2005 - 14:55

Какво значи "различно импулсни"?

Аз писах за аналогови, тези които си имат обикновенно жило, не цифрови.
На самата скоростна кутия има нещо като адаптор (незнам как точно се нарича), в който се вкарва жилото. Та тези адаптерчета като са различни, сигурно си имат и различно предавателно число. Предполагам че това имаш предвид.

Идеята ми беше, че този индекс W показва само разликата между изминатото и измереното разстояние. НЯМА връзка с оборотомера, температурата, ниво на бензин и друго. Ако има проблеми с показването на другите уреди, значи таблото не е точно от същата кола (друг двигател, друга модификация и т.н.).
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 21 юли 2005 - 19:45

PeteRHR, на Jul 21 2005, 02:55 PM, каза:

Какво значи "различно импулсни"?

Аз писах за аналогови, тези които си имат обикновенно жило, не цифрови.
На самата скоростна кутия има нещо като адаптор (незнам как точно се нарича), в който се вкарва жилото. Та тези адаптерчета като са различни, сигурно си имат и различно предавателно число. Предполагам че това имаш предвид.

Идеята ми беше, че този индекс W показва само разликата между изминатото и измереното разстояние. НЯМА връзка с оборотомера, температурата, ниво на бензин и друго. Ако има проблеми с показването на другите уреди, значи таблото не е точно от същата кола (друг двигател, друга модификация и т.н.).

Пак с риск да се завихри спор (но пиша това и спирам) - един братовчед на баща ми има Вектра А, Ц16НЗ. Неговия индекс е различен от моя, въпреки, че двигателите ни са еднакви, а когато му дадох старото си табло, понеже неговото доста се е обелило му даде различни стойности и в крайна сметка отиде да си вземе от морга с неговото W, и пак всичко му показва ОК. Явно не е само хавата с жилото...знам ли... :unsure: Не съм компетентен, но споделям собствен опит.
Отговори

Владо снимка Владо 21 юли 2005 - 23:45

самия "червяк" има различен брой зъбни колела - от там и върти жилото с различна скорост.

датчика за преобразуване на сигнала от скоростите се нарича VSS (vehicle speed sensor) i се намира в самото табло , отзад ;) Не на всички е еднакъв естествено и за това са и тези индекси...

датчика за темп на водата си има свой темп сензор - в повечето случаи еднакъв за почти всички ОПЕЛ мотори

Нивото на бензина се следи от поплавък в корпуса на бензиновата помпа (в случаите с потопяема). Та нормално е и там да има разминавания

Оборотомера в общия случай взима импулс от делкото и там също би могло да има проблеми с табло от модел с двойна бобина например...

Абе голяма играчка е :D питайте ме как подкарах оборотомера на дигиталния километраж от Мотроник 2,8 с ЕТЦ на Мотроник 2,7 без....
Отговори

kabby снимка kabby 18 юли 2006 - 17:52

Колеги, има ли някой, който да кара Вектра А 1,8 моно и да е с оригинално табло.
Интересува ме индекса на таблото.
Моята я купих със сменен циферблат и няма как да го видя.

Благодаря
Отговори

borro снимка borro 18 юли 2006 - 18:23

Не съм много сигурен, но е или 1102, или 1104.
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 18 юли 2006 - 21:27

ако таблото ти е до 220, и е до 7000-8000 оборота може и да е 1083.
но най добре е да видиш в книжката ти ако имаш такава или някой от форума ако има да ти каже, или да видиш друга такава и да видиш
Отговори

borro снимка borro 18 юли 2006 - 21:38

opel_vectra, на Jul 18 2006, 10:27 PM, каза:

ако таблото ти е до 220, и е до 7000-8000 оборота може и да е 1083.
но най добре е да видиш в книжката ти ако имаш такава или някой от форума ако има да ти каже, или да видиш друга такава и да видиш
 


Колега, ако не греша, само двойките имат индекс 1083. На моното също пише 220.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 18 юли 2006 - 21:51

мойто беше 1083 1.8 моно
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 19 юли 2006 - 12:52

Ако знаеш от завода с кви гуми се препоръчва - ще го изчисля инедекса =)
Отговори

Гостboxer_* 19 юли 2006 - 13:14

borro, на Jul 18 2006, 10:38 PM, каза:

Колега, ако не греша, само двойките имат индекс 1083. На моното също пише 220.
 


Грешиш 1.6 (C16NZ)са със същия индекс-така,че предполагам същото важи и за 1.8
Отговори

kabby снимка kabby 19 юли 2006 - 17:04

Имам някаква книжка, ама на немски ... трудна тая работа ... все едно е на френски ...

Ще погледна все пак и ще пиша
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg