Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Сваляне на километраж и добавяне на оборотомер

borro снимка borro 19 юли 2006 - 18:14

boxer, на Jul 19 2006, 02:14 PM, каза:

borro, на Jul 18 2006, 10:38 PM, каза:

Колега, ако не греша, само двойките имат индекс 1083. На моното също пише 220.
 


Грешиш 1.6 (C16NZ)са със същия индекс-така,че предполагам същото важи и за 1.8
 


Ок. Въобще не подчертах, че съм прав. Все пак има адски много теми по въпроса за това на коя какъв е индекса и защо.

Kabby, на мен лично ми дадоха книжката за колата, като я купувах. На една от снимките фигурира табло с ясно подчертан индекс 1083 ( моето е без оборотомер ).

P.S. На колега вектрата ( 4х4, GL, 1991, с оборотомер ) има същия индекс.
Отговори

xblade снимка xblade 19 юли 2006 - 18:35

един леко тъп въпрос, ама за какво ти е тоя индекс???
табло ли си търсиш или просто искаш да знаеш дали ти отговаря скоростта
Отговори

kabby снимка kabby 19 юли 2006 - 19:35

Относно това, че има много писано по въпроса за индекса:
Бая порових преди да напиша въпроса си.
Възможно е да съм пропуснал някой отговор.


За таблото и защо ми е тоя индекс.
Табло си търся.
Споменах в началото, че моето като купих колата беше със сменен циферблат, та няма от къде да видя какъв е оригиналния и респективно индекса.
В обявите в раздел "Продава", има 2 вида табло /ако ги разделяме по индекс/.
Цената ме устройва, но искам да съм сигурен, че това табло е за моята кола.
Иначе пари на вятъра :) И сегашното ми табло не работи добре и не е точно.
Отговори

Anibal снимка Anibal 19 октомври 2006 - 17:08

Здравейте,
колата е Opel Vectra A 1.6 S от 10.1991г. Много добър автомобил :knee: , но ми се ще да имам и оборотомер... /не че карам спортно, просто защото съм млад шофиор пък и ма кефи/. Разбрах от други теми по форомите, че има заготовка за оборотомер и просто трябва да сменя километража. Въпрочето ми е, от каде мога да получа имфо как става това, тъй като в Ръководството нищо не намерих. Можете ли да ме насочите към някой сайт с картинки и обяснения /може и не на БГ/ или вие да можете да ми дадете някакви насоки...
Разбрах също, че е трудно свалянето и още по-рудно слагането и затова имам и друг вапрос... мога ли да сварша това сам /не съм скаран с рацете, но и никога преди не съм го правил на какъвто и да било автомобил/ или трябва да я нося на майстор.. и ако трябва друг да я прави какви пари горе-доло ше ми земе... ?
Благодаря много за отделеното време :19a:

П.П. търсих с :19a: но не намирих нищо... или поне не на БГ
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 19 октомври 2006 - 21:13

ЦЪК и ще видиш как се сваля а за да сложиш оборотомер просто ти трябва табло с оборотомер но индекса трябва да е същият - пише го на километража W= xxxx - четирицифрен е
нека колегите които са го правили да кажат дали трябва някакво ел преправяне
Отговори

Anibal снимка Anibal 20 октомври 2006 - 05:28

Големи благодарности :knee: , точно такова нещо ми трябваше :)

:19a:
Отговори

o_angel68 снимка o_angel68 06 декември 2006 - 21:50

колеги реших да пробвам да смъкна стария километраж и да сложа друг с оборотомер . уви нееееееее.каляската ми е вектра 1.6 моно 1990.може ли въобще да стане това . проблема в мен ли е ,или нещо не правя както трябва ?ако някой може да помогне ? благодря предварително.честит имен ден на всички празнуващи............едничка утеха ми остава във вас да споделите опит
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 06 декември 2006 - 21:57

99% че не правиш нещо както трябва
Отговори

Vassil снимка Vassil 06 декември 2006 - 22:16

Дори 100% :thu:
Можеш да го сложиш! Я кажи ти какво си правил и какво става накрая. Смисъл, че не тръгва оборотомера или не влиза новия или кво. Не разбрах напълно :thu:
Отговори

o_angel68 снимка o_angel68 06 декември 2006 - 22:31

Ndoe, на Dec 6 2006, 11:16 PM, каза:

Дори 100%  :thu:
Можеш да го сложиш! Я кажи ти какво си правил и какво става накрая. Смисъл, че не тръгва оборотомера или не влиза новия или кво. Не разбрах напълно :thu:
 

изкарах стария на който няма оборотомер взех новия поставих буксата ,дадох на контакт всичко светна запалих лампички те изгаснаха и от оборотомера ни вопъл ни стон ,сменях с други на 1/2 леко няма и милиметар помръдна .момчета които бяха там казаха номера със смяната станало на друга вектра
Отговори

vectra снимка vectra 06 декември 2006 - 22:35

А ти сравни ли индексите на двете табла?
Отговори

o_angel68 снимка o_angel68 06 декември 2006 - 22:41

vectra, на Dec 6 2006, 11:35 PM, каза:

А ти сравни ли индексите на двете табла?
 

не знам какво да гледам .запалих се от форума някаде прочетох че някои си сменил километража реших и аз да пробвам ама не
Отговори

Vassil снимка Vassil 06 декември 2006 - 22:54

Малък, индекса няма никво значение при оборотомера! ;)
Значи кабелът, по който идва импулса ти е прекаран тъй ли :thu:
Отговори

vectra снимка vectra 06 декември 2006 - 22:56

Ndoe, на Dec 6 2006, 11:54 PM, каза:

Малък, индекса няма никво значение при оборотомера!  ;)
 


Искаш да кажеш, бате, че той ще работи независимо от индекса, но просто няма да отчита вярно?
Отговори

Vassil снимка Vassil 06 декември 2006 - 22:59

Не, искам да кажа, че оборотомера няма нищо общо с Индекса на таблото :tongue:
Отговори

o_angel68 снимка o_angel68 06 декември 2006 - 23:17

o_angel68, на Dec 6 2006, 10:50 PM, каза:

колеги  реших да пробвам да смъкна стария километраж  и да сложа друг с оборотомер . уви нееееееее.каляската ми е вектра 1.6 моно 1990.може ли въобще да стане това . проблема в мен ли е ,или нещо не правя както трябва ?ако някой може да помогне ? благодря предварително.честит имен ден на  всички празнуващи............
 
нямам представа какво да направя измъчих се. да сваля корите лесно от там нататък мъки .
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 07 декември 2006 - 13:01

таблото не авектрата има 2 кабела един хоризонтално и един вертикално - мушни и двата- незнам кой за какво е но може единият да е само за оборотомера - индекса има значение само за километража.
иначе друг проблме може да е че кабелът може да е прекъснат (до сега не съм чувал вектра астра или калибра да не и тръгва оборотомера, а съм вадил на поне 3 -4)
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 07 декември 2006 - 13:50

На буксата кабелчето, което ти идва към оборотомера е # 8 - там си има номерация. А това е на 16-пиновата букса. Още по-точно: кабелът е ПВ-А2-0.75, зелен. Ако го има на буксата търси драмата другаде. По спомени, мисля има още една букса долу в краката на шофера, вляво.
При мен махах табло без оборотомер и от раз тръгна дигиталка /е аз сменях букси..../.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 07 декември 2006 - 16:36

каква букса долу в краката? за кво е тя? ко прай там?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 07 декември 2006 - 16:55

но задължително сравни индексите W xxxx (четирицифрен е ) защото оборотомера може да работи но километража няма да показва вярно а оттам ще се шашка и еку-то защото то взима сигнал от датчика за скоростта който е на километража
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg