Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Странен шум от двигателя на Z17DTH,2009год.

_STRASTEN_ снимка _STRASTEN_ 19 декември 2013 - 23:33

Здравейте колеги.От около десетина дни усетих ,че когато започна по рязко ускоряване на моята астричка Z17DTH,2009 год. при достигане на 1800, 2000 оборота се чува едно много странно пресвирване от двигателя.Звука наподобява секундно пребуксуване на колелетата или сякаш може би засмукване на силен поток въздух който предизвиква това пресвирване.Ходих до оторизирания представител в Стара Загора където по принцип поддържам колата и съм много доволен от мом4етата.Обърнаха ми внимание и чуха шума но неможаха да открият пречината.Имахме самнения за турбо но няма омасляване на мъркуч или самата турбина,няма загуба на мощност количката си върви супер,също неотчита никаква грешка.Поразровиха се в сервиза и ми казаха че е имало подобен проблем при техни колеги със същите симптоми и се оказало въздух в горивната система.Сменихме горивния филтър и обезвъздушиха системата но уви никаква промяна.Сега си я карам така и забелязах че шуът се получава при рязко подаане на газ или при плавно подаване но при достигане на около 2000 оборота и отпускане на газта отново се чува.Прави го единствено при тези обороти.Какво ли може да е?Колата е на 64000км. с 6 скорости.

Забравих да спомена че пробвахме с други ролки и пистов ремък но без успех.
Отговори

pooh снимка pooh 22 декември 2013 - 01:51

Имах подобен проблем както ти си го описал "наподобява секундно пребуксуване на колелетата" и се проявяваше най-често при мокро време когато мина през локва например. Милех че просвирва пистовият ремък (което си и беше), но ми бяха казали познати че това било нормално да става и ми предложиха да го пръскам редовно със спрей за пистови ремъци. За това не му обръщах голямо внимание. Но това лято ходех за профилактика на климатик и им казах да погледнат едно странно тракане при определи обороти на двигателя и празен ход. Търсейки причината за това тракане, майторчетата първо махнаха пистовия ремък и врътнаха на ръка обтяжната му ролка. Установи се че от време на време затяга и я сменихме (ремъкът си беше ок). Тракането, което им бях казал да търсят си остана и по-късно се установи че е от друго място, но от тогава насам не съм усещат това "пребуксуване на колелетата" и просвирване при влажно време, което го отдавам на периодично затягащата обтяжна ролка на пистовия ремък. И мойта кола е горе- долу на твойте километри, но 1,9. Така че проверете тази ролка как е. Може от нея да е.
Отговори

_STRASTEN_ снимка _STRASTEN_ 23 декември 2013 - 20:32

Днес отново бях в сервиза и открихме проблема за което много съм благодарен на момчетата от сервиза на AUTOVIA-Ст.Загора.Оказа се че на турбината има един клапан през който тя засмуква въздух а на него има филтърче за да не попадат боклуци в турбината,та това филтърче беше се нахакало с прах и намаля притока на въздух към турбото а това предизвиква присвирването.Отне около 4 часа да го почистят но всичко се оправи.
Отговори

stei снимка stei 23 декември 2013 - 22:02

Колега ако кажеш и как се почиства ще е добре и къде се намира също. Чувал съм за това упражнение но в оторизиран сервиз ме убеждаваха че нямало какво да се чисти. Другото което съм чувал е че това е временно решение и проблема се появява пак. И третото за което съм сигурен е че ако трябва да се сменя взимаш същия клапан от 1.9 едно към едно са но цената е доста по надоло от на 1.7
Отговори

Емил68 снимка Емил68 27 декември 2013 - 15:00

 _STRASTEN_, на 23 декември 2013 - 20:32, каза:

Днес отново бях в сервиза и открихме проблема за което много съм благодарен на момчетата от сервиза на AUTOVIA-Ст.Загора.Оказа се че на турбината има един клапан през който тя засмуква въздух а на него има филтърче за да не попадат боклуци в турбината,та това филтърче беше се нахакало с прах и намаля притока на въздух към турбото а това предизвиква присвирването.Отне около 4 часа да го почистят но всичко се оправи.

Колега днес смених целия клапан и ефекта е нулев,струва ми се че тия от сервиза не казват истината . Този клапан се сменя за 10 – 15 минути какви 4 часа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg