Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тревожно скърцане от предна лява гума

Гостmanos_* 12 август 2007 - 10:10

Здравейте! Вчера ми се наложи да пътувам из България и ми се случи нещо притеснително. Минавах през Стара Планина и решиш след като се изкачих да пусна колата надолу по инерция. Изключих двигателя и както знаете спирачките станаха доста твърди, едвам хващат. Та карах така около 20км, след което се появи едно много притеснително скърцане при нормално движение в лявата предна гума, а спирачките, когато ги натисна, скърцаха ужасно много, не мога да опиша как точно, и спирането беше доста трудно. Дори леко да натиснех педала на спирачката се появяваше много силен и дразнещ шум, а при пълно намаляване до спиране звукът беше непоносим. Всичко това идва единствено от лявата гума. Понеже не съм много вещ бих ви бил много благодарен ако можете да ми помогнете по някакъв начин да разбера какъв е проблема, как да го отстраня и евентуално колко ще ми струва. Благодаря ви предварително!!!
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 12 август 2007 - 10:26

Опекъл си предните накладки
Бегай да ги смениш,и да ти раздвижат спиразното цилиндърче.
Отговори

Гостmanos_* 12 август 2007 - 10:33

 maistorabg, на Aug 12 2007, 11:26 AM, каза:

Опекъл си предните накладки
Бегай да ги смениш,и да ти раздвижат спиразното цилиндърче.


Мерси! А сигурен ли си, че са накладките? Защото четох из форума за подобни проблеми и колегите казват, че е диска. Както казах, аз не съм много вещ, но не ми се ще да е диска, че е по скъп ремонта. Имаш ли идея колко ще ми излезат нови накладки? И как да проверя дали диска не е крив?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 13 август 2007 - 21:22

Абе ти наистина ли си карал 20 километра по инерция с изгасен двигател? Ти си потенциален и самоубиец, и убиец! Това, което си направил, е безумие! Как може при наличието на сервоапарат да изгасиш двигателя за цели 20 км, не знам! Това да не ти е Жигула! Боже, Боже, ако това е истина- просто нямам думи! :devil-smiley-019: И благославяй съдбата, че си се разминал само с това, а не с опело! :devil-smiley-019:
Отговори

mandata снимка mandata 18 август 2007 - 18:18

най-вероятно е хващала само тази предна спирачка, може би, защото е най-близо до спирачната помпа.
предни накладки може да си намериш за 35+ лв. и задължително ги смени.
А във форума е обсъждана темата колко ти гори колата, ако е спускаш на скорост - почти нищо, което със сигурност е по-евтино от ремонта и по-безопасно. Добре, че поне не ти се е заключил волана, че можеше да не те намерят скоро.
:opel_forever:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 19 август 2007 - 07:45

ако си целял да пестиш бензин, да я беше пуснал надолу на скорост като не натискаш газта и спираш на мотор компютъра спира подаването на гориво и е по-икономично от на свободно с пуснат мотор, а за гасенето и пускането по баира - лудница никога повече не прави така със кола със серво на спирачките тя просто спира да спира!
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 19 август 2007 - 09:02

Е хубава работа! Номерата на свако ми като кара Жигулата са същите... Как може бе, младеж? Засрами се от постъпката си и гледай да не се повтаря. Ами ако ти изскочи някой на пътя? Докато спреш вече онзи ще е на 100м от теб. То бива икономия, ама чак пък толкоз... Заслужава ли си?
Отговори

mitkohazard снимка mitkohazard 30 август 2007 - 02:01

Здравейте! Видях темата и реших да драсна някой друг ред за да не флудим форума с няколко теми за един и същ проблем. Преди няколко дни се появи тревожно скърцане (свирене) от предницата, лява гума доколкото не ме лъже слуха. Колата я купих преди около 2 месеца, накладките са сменени преди няколко месеца. Нов водач съм и засега ръгам само градско и не я сритвам машината много. Опасявам се да не ми е блокирал някой от спирачните цилиндри, другото ми опасение е за мръсотии, а през дупки и неравности по пътя минавам с много ниска скорост, иначе относо запечени спирачки едва ли, тъй като не ги ползвам много спирачки кат' се има напредвид че градско ръгам 30 - 50 км/ч имайки се напредвид обстановката на село. Благодаря предварително на отзовалите се.
:love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg