Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

гори масло като луда

R_IVANOV снимка R_IVANOV 03 февруари 2009 - 13:41

какжо да направя по вапроса?колко струват едни сегменти,гарнитура,гуми4ки на кл. и други 4асти за оправяне на проблема.

имам и др.проблем,като се стопли двигателя и на празен ход гасни

благодаря предварително :mhihi: :mhihi:
Отговори

sauber снимка sauber 03 февруари 2009 - 14:00

Засича ли я колко гори ?
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 03 февруари 2009 - 14:01

ми 1л.на 2500-3000х. :mhihi:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 май 2009 - 22:03
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е илишен !
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 февруари 2009 - 14:09

 R_IVANOV, на 03 Feb 2009, 02:01 PM, каза:

ми 1л.на 2500-3000х. :mhihi:


Отваряне му е майката.И вече зависи в какъв филм ще се вкараш и цените са различни.
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 03 февруари 2009 - 14:18

то тва си е на4ина ама много маистири тука и "и много разбират"
Отговори

Krasi Markov снимка Krasi Markov 03 февруари 2009 - 18:41

Роска,моята на 1500км разхода е 1 литър и след време и аз ще трябва да я правя,иначе :mhihi:
ако намериш свестен майстор ми се обади!
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 03 февруари 2009 - 21:06

Бях в подобна ситуация с моята Калибра X20XEV едно време. Хубаво че не послушах мозъците да я отварям, а първо смених гумички на клапаните - разхода от 1/3000 спадна на 1/8000 което е от смяна до смяна на маслото и перфектно ме устриваше.
За това - първо гумички, после хубаво масло - 15W-50 Мотул или 10W-60 и ако пак гори масло - тогава сменяй сегменти ;-)
Успех!
Отговори

FRYER снимка FRYER 03 февруари 2009 - 21:34

Колега и аз те съветвам първо да смениш гумички на клапани.Замервал ли си компресия???

Гумички аз бих си купил от вносителите на Опел,а най-близкия до нас както сигурно знаеш е Оникс Авто.
Отговори

spasito снимка spasito 03 февруари 2009 - 21:45

X20XEV и X18XE не са толкова лесно скапващи се мотори дори напротив и при мен този проблем се оправи със смяна на гумичките смени ги и си свиркай :mhihi:
Отговори

sauber снимка sauber 04 февруари 2009 - 14:06

 R_IVANOV, на 03 Feb 2009, 02:01 PM, каза:

ми 1л.на 2500-3000х. :mhihi:


Хъм...Ами за щастие не ти е от най тежките случая :) Има разни кандидати за слава с по 1л на 1000км. :mhihi:
За мен почти 100 % са гумите клапаните, защото ( не знам как ще прозвучи ), но не го яде чак толкова много...
Може да пробваш и с по плътно масло, но ефект едва ли ще има...

п.с. - Мисля, че съм ти виждал Калибрата, както и Астрата от aватара ти като минавам през Севлиево за Габрово. Готини са :mhihi:
Отговори

a man снимка a man 04 февруари 2009 - 14:28

Да споделя и аз малко горчив опит с лапането на масло. Въпреки, че аз съм с друга каруца и друг двигател, какво стана при мен:
Като я взех хапваше около литър на 10х, и постепенно този разход се покачи. От около година обаче разхода скочи доста. Мерихме компресии, сменяхме гумички, минах на 15w40, почти същото.
И от седмица е вече в сервиз......кво излезе, спечени маслени сегменти. И от там както се почна....сегменти, клапани нови, напасване, нови гумички, лагери....само цилиндрите са в час.
Днес, или утре си я прибирам и ще пиша какво ми коства и какво се случва след това....ТА така, бях решил да я женя, ама след този ремонт ще си я стегна и ще си я карам. :mhihi:
Знам, че не трябва човек да е толкоз категоричен, но след тази случка, май от тук нататък, живот и здраве, само коли от магазина.

А, ..... за протокола, каруччката е тази от аватара :mhihi:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 04 февруари 2009 - 21:29

 a man, на 04 Feb 2009, 02:28 PM, каза:

Знам, че не трябва човек да е толкоз категоричен, но след тази случка, май от тук нататък, живот и здраве, само коли от магазина.


Е айде сега, чак пък толкова. Горенето на масло не е проблем за умиране - специално за твоя двигател има тонове изписано и е стандартна ситуация общо взето... Сега си я оправил - карай и си свиркай. Ако мислиш че пък новите коли са перфектни и няма да имаш проблеми....
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 04 февруари 2009 - 22:15

п.с. - Мисля, че съм ти виждал Калибрата, както и Астрата от aватара ти като минавам през Севлиево за Габрово. Готини са :mhihi:

мерси колега :mhihi: :mhihi: :mhihi: тя Астрата е на един приятел
ок ще пробвам с гуми4ките и ще пиша ко става
Отговори

FRYER снимка FRYER 05 февруари 2009 - 09:44

Ако ни видите свиркайте бре ...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 май 2009 - 22:03
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е илишен !
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 05 февруари 2009 - 11:19

да няма де е лошо де се видим някаде по :mhihi: пътищата да обменим малко опит
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 май 2009 - 22:03
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е илишен !
Отговори

doolettle снимка doolettle 05 февруари 2009 - 13:35

А центровката на валовете точна ли е? Казваш че като загрее и гасне. Естествено може да няма нищо общо с маслото и центровка на валовете но ако последните закъсняват малко спрямо коляновия, тогава се наблюдава леко завишен разход на масло. Пробвай покрай смяната на гумичките да промиеш сегментите с газ за осветление (някъде имаше и такава тема "ако ви гори масло колата" мисля че се казваше). А колата кара ли се на газ?
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 05 февруари 2009 - 18:40

не само на бензин е,нов-внос на 6-7 месеца.
ще видя ко пи6е там,мерси.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 май 2009 - 22:03
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е илишен !
Отговори

drago снимка drago 11 февруари 2009 - 00:31

Моята история с Ц20НЕ е малко странна и не виждам много логика,ама ще ви разкажа.Купих си я нов внос от Италия.Дойде зимата и реших да проверя антифриза.Оказа се,че е чиста водица.След като я смених с антифриз ми протече водната помпа(логично).Малко ремонтче и колата отново е в движение.Не щеш ли нещо се разтрака,като подавам газ.Оказа се че е сдухала гарнитура на главата(явно съм я прегрял).Малко ремонтче и колата пак е в движение.Карам си и си свиркам аз и не щеш ли след около 2000 км. ми светва лампата за доливане на маслото.Еее тва ми идва малко в повече,ама доливам и аз.Пак светва след известно време и пак доливам.Преди предишните ремонтчета грам не ми гореше пущината.Резултата -10 000км с 5 литра долято масло(накрая квото ми падне)Малко ремонтче(САМО СМЯНА НА ГУМИЧКИТЕ НА КЛАПАНИТЕ) и колата пак е в движение.И ето го чудото-следва ми смяна на маслото,а на щеката си показва дотам докъдето си беше,малко над средата.Как може една кола да не хапва масълце и след едно прегряване да гори като за световно.За мене няма логика,но друго нищо не и се е случвало.Колата е на 220 000-реални километра(намерих и сервизната книжка в един тайник),а компрешъна е 11 на всичките цилиндри.Сегменти сменяй,продавай я...ми казваха,а то само с едни гумички и работата стана.Даже и сложих 10 на 40 масълце(без добавки),за да видя дали ще гори.Колата между другото се кара често на прекъсвач,като всяко друго селско Ферари...
Отговори

sauber снимка sauber 11 февруари 2009 - 00:48

В темата има доста постове на колеги с опит, които водят до едно и също заключение : Не бързай да си режеш главата с ремонти !
В крайна сметка, както е в случая - сменяш гумите на клапаните, а дори и да не е от тях, дори и да се наложи друг ремот, трябва да му гледаш като дългосрочна инвестиция :)

Това не само към R_IVANOV, а по принцип :)
Отговори

mihmi снимка mihmi 25 февруари 2009 - 08:42

Отиваш при Иван в Люлин сервиза ме е до училището в 8 микрорайон няма да ти струва скъпо и е много добър сервиз само за Опел
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 май 2009 - 22:02
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е илишен !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg