Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблемни обороти и от вчера запалване

Foka снимка Foka 27 юни 2009 - 19:18

Колата я имам от Декември месец (внос) и е карана само на бензин. До около две седмици когато реших, че ще ми излезе много по евтино да си я карам на газ. Колата е Astra F 97 с мотор X16SZ. Отидох в сервиз и ми сложиха чисто нова газова уредба BRC обаче до този момент мотора не е имал никакви проблеми на бензин. От както сложиха АГУ-то се появиха проблеми с оборотите, а те са, че като запаля на бензин при студен двигател оборотите стигнат 1000 оборота и това е и работят на по малко от обикновеното - по принцип се вдигнат към 1200-1300 и постепенно падат. При работа на място при топъл мотор по принцип са към 900-1000 сега са под 900 оборота както на бензин така и на газ са тези обороти. Също така на бензин като я запаля и оборотите се променят леко (играят) което преди не го е имало. Те ровиха мъчиха и този проблем остана. На газ студена неможе да запали. От тогава не съм я и пробвал да паля на газ. Значи те като запалиха на газ и светна чека, но като се прибрах откачих акумолатора да изчисти грешката и от тогава не е светвал. Другият проблем е че като запаля на бензин и тръгна(единствено при студен двигател) след около 50 най много 100 метра превключа на газ положението е много зле докато колата не загрее - няма никаква мощност в ниските обороти под 1500-1700 там някъде иначе се оправя за 2-3 минути шофиране и после този проблем го няма. Те почистиха стъпковото моторче като смятаха, че всички пролеми освен последният за който не съм споменавал защото по принцип карам на бензин докато стрелката на температурата мръдне. Почистиха стъпковото моторче, но проблемите остават без да има никакъв ефект. Последният проблем се появи вчера като спрях и изгасих мотора колата се разтрепера като никога до сега все едно са малко оборотите и тръгва да гасне ама бая се разтресе и после тръгвам да паля на бензин ама стартера върти и тя не пали. Проблема го реших - почти :D е поне пали :D Значи изключвам от контакт и паля на ново и тогава наистина запалва, но все едно със голама мъка. Едвам едвам вдига оборотите едно такова измъчено и аз тогава подам газ и всичко се оправя, но това не го прави всеки път по скоро много рядко . Не съм пробвал без подаване на газ дали ще си вдигне нужните обороти. Кажете какво да правя
Мнението беше редактирано от Foka: 27 юни 2009 - 20:43
Отговори

Foka снимка Foka 06 август 2009 - 22:32

Някой да помогне? Според онези в сервиза проблема идвал от стъпковото моторче.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 август 2009 - 23:24

Здравей колега,с газов инжекцион ли си или с обикновенна газова.Ако си с г.и може би не са нагласили превключването на газ да е на необходимия градус(40C).Ако си с обикновенна газова има нужда от настройка,при всички случаи газаджиите трябва да отстранят проблема след като се е получил след тяхната намеса.Досаждай им докато не го отстранят,ако имаш въпроси питай.Поздрави и успех с решаването на проблема :surrender:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 06 август 2009 - 23:25
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 06 август 2009 - 23:53

това което с е получило при гасенето са детонации на газта и обикновено двигателя завърта на обратно един или няколко оборота, което е много лошо за него и след това трудно пали понеже е върнал малко газове в смукателния колектор, това не трябва да се олучава в никакъв случай, доста зле са ти монтирали газовата, ако не я оправят си искай поне част от парите и отивай на читав майстор
Мнението беше редактирано от Shmortz: 06 август 2009 - 23:53
Отговори

Foka снимка Foka 07 август 2009 - 06:02

Пропуснах да добавя, че мотора също така и тепе. Ходил съм там толкова пъти, че вече ми писна и ако съм знаел, че ще стане така да съм си карал на бензин защото мотора беше перфектен, а сега само проблеми. Това което каза колегата Shmortz според тях се случвало защото стъпковото моторче засядало и двигателя не изключвал веднага заради него или нещо такова което изглеждаше пълна глупаст. Много ме ядосват! Наистина от както се сложи тази газова уредба се появи и проблем със стъпковото моторче. Те обвиняват него за всичко което според мен не е така. От скоро на къси растояния карам само на бензин защото гасне и те нищо неможели да направят защото проблема адвал от толкова проблемното стъпково матарче. Просто нямам думи. Колата е със обикновена газова - с моно инжекция съм да добавя за протокола. Сега освен да сложа друго стъпково моторче и да им покажа, че проблема не е отнего незнам какво друго да правя
Отговори

g_fresh снимка g_fresh 07 август 2009 - 08:58

Здравей колела,защо изобщо си се навил да слагаш такава простотия на колата аз лично имам Астра със същия мотор и разхода на бензин е съвсем приемлив (градско и извънградско)
Тези ГУ са един голям проблем на главата който в последствие излиза доста скъпо не милися ,че няколкото стотинки разлика в горивото може да компенсират безкрайните проблеми с двигателия и най вече със стъпковият мотор ,който съвсем не е евтин, а имайки предвид ,че и майсторите ,които слагат въпросните уредби са толкова насяно с нещата ,че при възникването на проблен редивният отговор е : "Е това е нормално сигурно е от газта ,която си заредил" ДА ама НЕ това е защото всечки газаджий са невежи и неуки.

Аз лично бих те посъветвал да я махаш тази ГУ докато не си прецакал автомобила напълно защото както знем всички ЕВТИНОТО ИЗЛИЗА ДОСТА СКЪПО!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 август 2009 - 09:14

Щом си с обикновенна газ проблема най вероятно е в плочката която се намира на дросела,може гарнитурката да прави проблем.Накарай ги да прегледат работата си,огледай да не смуче въздух отнякъде.Не съжалявай за газовата,просто не си попаднал на добри монтьори.Поздрави
Отговори

goro21 снимка goro21 07 август 2009 - 23:12

да колегата е прав наи вероятно си попаднал на калпави майстори , този мотор е наи непритенциозния от към газ, както каза колегата проблема може да е в плочката, да смуче въздух или да са ти сложили плочка с по малук или по голям диаметър , или с недобре направени отвори. при моята известно време след като сложих газовата паля на бензин( понякога иска подаване н а газ при палене)и в началото оборотите са нестабилни но с подаването на малко газ се оправят, е не работи идеално гладко . а когато паля нагаз винаги натискам малко педала на газта иначе неще да пали или пали и светва чека. При мен е газова ловато , прекъсната е само дюзата, и взима сигнал от 2 от кабелите за високо напрежение.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 август 2009 - 14:56

 g_fresh, на 07 Aug 2009, 09:58 AM, каза:

Здравей колела,защо изобщо си се навил да слагаш такава простотия на колата аз лично имам Астра със същия мотор и разхода на бензин е съвсем приемлив (градско и извънградско)
Тези ГУ са един голям проблем на главата който в последствие излиза доста скъпо не милися ,че няколкото стотинки разлика в горивото може да компенсират безкрайните проблеми с двигателия и най вече със стъпковият мотор ,който съвсем не е евтин, а имайки предвид ,че и майсторите ,които слагат въпросните уредби са толкова насяно с нещата ,че при възникването на проблен редивният отговор е : "Е това е нормално сигурно е от газта ,която си заредил" ДА ама НЕ това е защото всечки газаджий са невежи и неуки.

Аз лично бих те посъветвал да я махаш тази ГУ докато не си прецакал автомобила напълно защото както знем всички ЕВТИНОТО ИЗЛИЗА ДОСТА СКЪПО!


колега говориш така щото не си на газ, аз ще ти кажа че въпреки че много ми гори напоследък и все не намирам време за моята кола както винаги и това че двигателя заминава по-бързо на газ и квото още се сетиш като странични фактори пак е по-добре от колкото да караш на бензин само, само сметни колко пари спестяваш, на всеки 100 000 да правя основен ремонт е по-добре от колкото да карам само на бензин.
друг е въпроса че голяма част от така наречените газаджии наистина са под всякаква критика, просто колегата трябва да иде при истински майстори и да си реши проблемите най-после, с гадаене няма да му помогнем, но със сигурност проблема не му е в стъпковия мотор а в главите на газаджиите
Отговори

proleten снимка proleten 08 август 2009 - 18:59

колега имам същият проблем като теб с астра г х18хе1.Също веднага след слагането на газов инжекцион при студен двигател не могат да се задържат нормалните 1300 оборота и тръгването е мъчение.Досега смених ламбда сонда,температурен датчик,почистих дроселна клапа но проблема остава.Ходих при газаджиите да проверят работата си да не би при поставянето на ГИ отнякъде да смуче въздух,но според тях всичко е перфектно.Във форума предположиха,че може да са задръстени инжектори така,че смятам да ги занеса на промивка и ако е в тях проблема ще пиша.Смятам да сменя и горивния филтър защото не е много скъп.Въпреки това ще го направя обезверен,защото както споменаваш и ти проблемите ми започнаха веднага след поставянето на ГИ,което говори само за себе си.Поздрави и ти желая успех.
Отговори

Foka снимка Foka 09 август 2009 - 07:06

От всичките коментари до момента илиза, че газаджийте са виновни. Придлагате да ида другаде? Добре е ама в нашият край освен тези други няма и това е проблема. Дадох 460лв за "хубава" газова уредба BRC и какъв е ефекта? Мога да карам на газ само извънградско, а градско само на бензин защото гасне.
Обаче странното е че мотора беше супер и нямаше забележка от както се сложи газта (тук вече става дума за работа на бензин не на газ) на бензин оборотите станаха нестабилни и започнаха да играят. Като запаля стигнат 900-1000 и това е. Много рядко се вдигат към 1200-1300 при палене и после да си падат. Това незнам от какво се получи, но при всички положения от както се сложи тази газова двигатела не ми харесва. Също така започна да тепе :( абе нямам думи ...
Утре ще ходя при майсторите да им кажа какво сте казали, че може да е и да ги видят тези работи и дано да се оправи поне един от тези проблеми
Отговори

Winner25 снимка Winner25 09 август 2009 - 08:56

Колега не се отчайвай и не вярвай на приказките за безкрайните проблеми. Просто не си попаднал на добри майстори.
Според мен е нормално оборотите да са малко по-ниски. Сега е по топло и при мен също двигателя стартира от по ниски обороти.
Щом колата държи обороти на бензин, значи трябва и на газ да работи.
Пробвай да размърдаш пластмасата над моно-то да видиш да не би да са оставили някъде разхлабено и да смучи въздух.
Също така ако нямаш емулатор на дюзата като си на газ трябва да свети чек-а. Ако не свети има вероятност да работи дюзата и като си на газ да пуска и бензин. Махни бушона на бензиновата помпа и пробвай как ще работи на газ.
Има едно маркуче което тръгва от капака на клапаните и отива някъде отзад на дросела. Пробвай да го запушеш с пръст и виж дали ще се стабилизират оборотите на бензин.
Отговори

Foka снимка Foka 09 август 2009 - 10:49

На газ работи когато си поиска. Може сега да работи на газ и да държи оборотите, но след 10-15 минути оборотите падат бавно към 500 задържа малко и ако не подавам газ аз да държа оборотите тя огасва и тръгването на първа е мъчително :( прекъсва и все едно няма мощност и изведнъж се отпъва и тръгва ама трябва да превключвам бърза скоростите защото иначе шанса да изгасне мотора е голям :( Като превключа от газ на бензин чека не светва. Светвал ми е преди когато съм имал рядката възможност от два или три пъти да запаля на газ. Сега я пробвах и като извадих маркучето и го запуших, пробмяна в оборотите не се заберязва, но като си махнах пръста и започна да смуче оборотите се вдигат
Отговори

floyd снимка floyd 09 август 2009 - 11:00

Колега, я хубаво си провери ВСИЧКИ вакумни маркучета и снадки.
Отговори

Foka снимка Foka 09 август 2009 - 12:47

Не виждам да има някъде нещо разхлабено или извадено по маркучетата. Обаче има едно което не е наред. Значи то излиза от сервото и от там върви една тръба към единя колектор и по тази тръба има отклонение където се появява това маркуче и по спомен отиваше някъде към купето в горния край при въздушният филтър. Сега обаче то беше отрязано и завряно в една дупка на едно гумено и плоско и виси като чорап от купето. По спомен мися, че имаше нещо общо с въздуха вътре в купето или нещо подобно и го бях чистил някога от разни боклуци
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 август 2009 - 12:58

Ако говориш за тънкият маркуч който излиза от тройника на сервото той отива в филтъра с активен въглен.Ако е срязан бързо го запушвай,оттам взима въздух а не трябва!
Отговори

Winner25 снимка Winner25 09 август 2009 - 13:28

 Foka, на 09 Aug 2009, 11:49 AM, каза:

На газ работи когато си поиска. Може сега да работи на газ и да държи оборотите, но след 10-15 минути оборотите падат бавно към 500 задържа малко и ако не подавам газ аз да държа оборотите тя огасва и тръгването на първа е мъчително :( прекъсва и все едно няма мощност и изведнъж се отпъва и тръгва ама трябва да превключвам бърза скоростите защото иначе шанса да изгасне мотора е голям :(

Това съм почти сигурен, че е от неправилни настройки на изпарителя. И при мен го имаше проблема в началото докато настроя изпарителя.

 Foka, на 09 Aug 2009, 11:49 AM, каза:

Като превключа от газ на бензин чека не светва. Светвал ми е преди когато съм имал рядката възможност от два или три пъти да запаля на газ. Сега я пробвах и като извадих маркучето и го запуших, пробмяна в оборотите не се заберязва, но като си махнах пръста и започна да смуче оборотите се вдигат

Като минеш от бензин на газ мисля че е нормално да не свети чек-а. Но като палиш директно на газ трябва да свети.
При мен проблема с обортите го имаше още преди да сложим газовата - играеха постоянно в интервала 900-1100. Ходих и на диагностика - излезе грешка - моторче на празния ход. Смених го с друго но ппроблема си остана и пак сложих старото. Забелязах че като запуша въпросния маркуч оборотите са стабилни. Питах и майстор и ми каза че не е проблем да го запуша. Сега е запушено и колата има идеален празен ход на газ и на бензин :surrender:
Отговори

Foka снимка Foka 14 август 2009 - 08:41

След като онова маркуче което казах, че не е на мястото и видях на друг мотор къде отива и беше оправено. Направиха настройка на изпарителя и сега нищата се оправиха :newsm05_41: Вече мога да паля на газ,но само ако съм я угасил и след това веднага запаля. Като е студена неможе :hand: Както и да е това не е проблем. Вече няма нужда да я вкарвам в 3000-3500 оборота за да превклчвам на газ вече го правя на свободна без да пипам педала на газта. Сега остана само да си намеря едно стъпково моторче което да реши малкият проблем на свободен ход.

Само проблема при който като изгася двигателя и тогава той са разтриса доста силно неможах да разбера какво го причинява. Това го прави само на газ. Кажете това как да се оправи, че не ми се иска да го прави вече. Вярно е че се случва веднъж или два пъти месечно ама нека по добре да го няма. В сервиза казваха, че проблема идвал от стъпковото моторче защото то задържало двигателя и не му позволявал да угасне. Вие как мислите?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 август 2009 - 21:27

Радвам се че си решил проблема и дано повече да нямаш такива.Ламбда симулатор имаш ли?Оборотите на бензин как са?Проблема за паленето на бензин не е страшен,поне няма да ти се запуши дюзата.Късното изгасване на мотора говори за богата смес свързана с:грешка в ЕКУ-богата смес(ламда емулатор)или лоша горивна смес,или лоша центровка.Поздрави :newsm05_41:
Отговори

Foka снимка Foka 25 август 2009 - 10:10

На газ вече пали без проблем при загрят мотор, но на студен понякога отказва без първо да запаля на бензин. В компютъра не са записвани грешки за богата смес или бедна. Според газаджията проблема идвал от стъпковото моторче което било за почистване (това мисля, че го споменах 100 пъти в тази тема :D) обаче друг ми каза, че било от свещите. Спомена, че проблема идвал от свещите :icon_wink2: защото не били за този двигател и при работа се нагорещявали до червено и после като изгася двигателя газовете се самозапалвали - това според мен не е така защото тогава щеше да го прави всеки път. Също така това става само на газ и докато нямах газова това не се е случвало никога
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg