Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с обороти на C20NE

calibra69 снимка calibra69 10 януари 2008 - 18:11

Думите центровка и момент на запалване ми звучат малко карбураторно... Нали затова е тоя компютър за да не се налага да ходиш при оня чичко дето ръга маркуча в ауспуха и почва да върти с отверките... В обикновен гаражен сервиз за диагностика могат да ти кажат кой кабел ти е изгорял на свещите и какво ти е ламбда - числото. И евентуално да ти замерят
Отговори

GSI 2.0 снимка GSI 2.0 10 януари 2008 - 19:58

 torbo, на Dec 29 2007, 02:06 PM, каза:

Като запаля колата тя си пали вдига 1000 оборота за 20 секунди и падат до малко над 500 оборота. и така си работи ако ще до магазина да отида ако ще до морето. освен това при тези обороти (защото са малко) не работи много добре.
освен това колата не загрява. парно никога не се явява. температурана над средата никога не е минавала. по задръствания, на път... абе никога и никъде. винаги стрелката стига до половината. иначе си седи в синьото. ама не в края а в началото- все едно е зверски студена колата. а оборотите са си 500 и малко. има ли някой решение на проблема, защото майсторите твърдят че "абе добре е колата бе карай да не ти пука". Моля някой да даде поне идея от какво се явява драмоча.
накратко:

Ниски обороти с нервна работа на мотора
Няма парно
Няма загрява
Отговори

torbo снимка torbo 16 януари 2008 - 00:42

май нямате повече идеи? лошо при положение че смених стъпково и термостат и проблема си седи... почвам да подозирам самото ecu
Отговори

calibra69 снимка calibra69 16 януари 2008 - 15:40

Много рядко се прецаква ECU...
Отговори

torbo снимка torbo 17 януари 2008 - 15:05

да ама колата не държи обороти... всички причини са проследени и частите сменени. няма промяна.

тука пак ще сложа какво съм сменил

Кабели
Свещи
Ремъци ролко (не че имат общо)
Термостат
Стъпковото моторче...


ако има други веднага ще го сменям
Отговори

torbo снимка torbo 18 януари 2008 - 18:14

оле... звучи ми плашещо ама ще го сменя и него... лесно ли се сменя
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 18 януари 2008 - 18:29

 torbo, на Jan 18 2008, 06:14 PM, каза:

оле... звучи ми плашещо ама ще го сменя и него... лесно ли се сменя

поне при мене се сменя много трудно . внимавай за ментета цената на такъв за мойта е 130-140 лева в булвария а по магазините е от 80 до 130 . в булваря обаче има 2 год . гаранция . виж 1 моя тема мисля , че проблема не тие от датчика на коляновия вал .защото ако е така няма да можеш да палиш . при мене се оказа датчик на разпределителния вал.
ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ ГОРЕЩТО ДИАГНОСТИКА В ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗ И РЕМОНТ ТАМ. ДОСТАТЪЧНО ПАРИ СИ НАБУТАЛ ДО СЕГА .
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 януари 2008 - 23:55

Това ми звучи като датчик за оборотите на коляновия вал или дебитомер,но може да е всичко,на едно приятелче точно така му се държеше мотора и се оказа прегорял клапан на четвърти цилиндър!
Отговори

StK снимка StK 20 януари 2008 - 08:27

Ценровка проверявал ли си - в смисъл зацепването на агренажния ремък, дали съвпадат белезите. Като прескочи зъб и става тъй.
Термодатчика, който дава инфо на ЕКУ-то, не този който ти дава инфо на стрелката на уреда. Два различни датчика са, от него ЕКУ-то взима инфо и подържа различни обороти при различни температурни режими.
Всичките вакумни маркучета прегледай основно.
Колегите казаха за датчика на Хол, ама по-добре опитай с друг преди да инвестираш в нещо в което не си сигурен дали е то причината.
Дебитомера също може да прави проблеми.
Отговори

sa6oooo снимка sa6oooo 28 януари 2008 - 00:49

пробвай да мраднеш дроселовата клапа и щесе оправят оборотите.моита беше тай.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 28 януари 2008 - 15:02

 sa6oooo, на Jan 28 2008, 12:49 AM, каза:

пробвай да мраднеш дроселовата клапа и щесе оправят оборотите.моита беше тай.


Точно нищо няма да стане,ще скочат много нагоре,защото датчика на дроселната ще подава сигнал ,че е отворена!
Поне така е на Motronic ML 4.1,виж ако си с 1,5 не знам как ще реагира понеже там не е с превключвател а потенциометър!
Отговори

torbo снимка torbo 09 февруари 2008 - 12:01

добре може ли някой от вас да ме насочи- къде да отида да видим колата и да отстраним проблема, че е мн мн мн дразнещо :(
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 09 февруари 2008 - 19:51

Абе сега се сетих,газ имаш ли?
Отговори

torbo снимка torbo 11 февруари 2008 - 17:20

не колата не е запозната с термина газ- никога не е имала.

бтв и термостата смених и нищо не се променя... пак не загрява, пак духа студено в колата
нз вече какво да правя- оборотите са ад и няма парно
Отговори

lordvlado снимка lordvlado 12 февруари 2008 - 14:06

Колега, не зная колко ще е меродавно мнението ми, имах преди време проблем с неравномерни обороти. Беше се пробил клапана за регулиране на налягането - почва директно да капе бензин в колектора. Форсираше се сам и после се давеше. И така като часовник през 10-20 сек. Та виж го това клапанче. Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg