Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Съпротивления на парното

CH_M снимка CH_M 26 декември 2009 - 19:10

Здравей колега . Не знам на Зафирата къде е монтиран този резисторен ограничител ( не е реле-регулатор ), но му е прекъснала термозащитата и затова ти ги няма степените . Би трябвало да е монтиран на кожуха на вентилатора за парното -може и да е зад жабката ,но може и да е в двигателния отсек и да има достъп до него от там .Но това по добре да го каже колега със Зафира който е наясно къде е . Сменя се термозащитата и степените ще тръгнат . Желателно е новата да е с точна или много близка стойност от оригиналната -става въпрос за градусите . И не прави опити да я запояваш -трябва да се занити на мястото на отстранената оригинална . И си провери филтъра за купето - ако не е сменян отдавна - затлачва се ,намаля се общия дебит на постъпващия въздух ,от там прегряване на термозащитата и тя изгаря . Успех!
Отговори

jorkata снимка jorkata 14 януари 2010 - 21:06

На астрата може ли да се сменят съпротивленията, да се запоят нови. Още нищо не съм свалял, че нямам такъв ключ шестограм. Проверих новото съпротивление на парното струва 52 лв, Сименс, което никак не е малко, като се има впредвид, че отделните съпротивления струват стотинки.
Благодаря предварително
Отговори

jorkata снимка jorkata 27 януари 2010 - 21:27

Вчера си смених това съпротивление с втора употреба от друга астра.
Сега си работи добре ама голям зор видях докато го сваля. Буксата така беше ръждясала, че няма изваждане.
Отговори

TOKRA снимка TOKRA 09 януари 2011 - 18:52

Колег имам проблема на колегата със Зефирата, на моята Астра F също ми работи само четвърта степен и е доста кофти. посъветваха ме да зачистя със спрей бексите които се намират на една джаджа под филтъра за купето но не помогна, някой да знае какъв е проблема?
Отговори

becinko снимка becinko 09 януари 2011 - 18:57

Смени джаджата ,тя е зелена.От нея ти идват ядовете.
Отговори

CH_M снимка CH_M 09 януари 2011 - 19:07

Няма нужда да сменя целия резистор , само термозащитата ...струва стотинки , най много левче ...
Отговори

spasynki снимка spasynki 10 март 2011 - 12:01

всички ли резистори за парно стават на опел астра ,става дума за опелите или само на астра.Също има ли значение дали е с климатик колата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg