Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Придърпва и се замисля че трябва да ускорява

Prologic снимка Prologic 10 август 2008 - 22:36

Здравейте колеги, колата е астра Ф Х14ХЕ. Проблемът се появи днес: на 1 ва като натисна газта се замисля между 1000 и 1500 оборота се едно се запушва и неще да ускорява (все едно съм пуснал климатика и съм орезал кончетата) мине ли 1300 -1500 оборота е изтребител на 2 ра между 1000 - 1500оборота се проявява придърпване на другите предавки няма проблем. По рано проблема беше обърнат. след като сложих агу над 110км почваше да придърпва и да се тресе. Мишо 2.0 16в ми каза да си сменя термостата който очевидно беше здал багажа ... след смяната му се оправи. Но се появи придърпването в ниските обороти. Проблема се проявява както на газ така и на бензин. понякога не го прави но в повечето случаи уви ми трови нервите :(. Днес четох че проблема може да е и от катализатора. но все пак се съмнявам въпреки че сигурно не е сменян никога а колата е на 202000 км. Също така си мисля дали не сложих някаква менте газ? Дайте ми някакви съвети, че не мога да я гледам как се мъчи астричката.
Благодаря предварително :)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 11 август 2008 - 14:47

Свещи, кабели и въздушен филтър как са? Катализаторът е вариант, но едва ли само в този диапазон от обороти ще се усеща (като цяло запушва винаги ако е зле)...
Отговори

ZENON снимка ZENON 11 август 2008 - 15:13

 Moonlord, на Aug 11 2008, 03:47 PM, каза:

Свещи, кабели и въздушен филтър как са? Катализаторът е вариант, но едва ли само в този диапазон от обороти ще се усеща (като цяло запушва винаги ако е зле)...


Може да съм банален с това, но е възможно и бобината да прави мизерии.
Отговори

Prologic снимка Prologic 11 август 2008 - 16:32

 Moonlord, на Aug 11 2008, 03:47 PM, каза:

Свещи, кабели и въздушен филтър как са? Катализаторът е вариант, но едва ли само в този диапазон от обороти ще се усеща (като цяло запушва винаги ако е зле)...

Колега днес гледах въздушния филтър всичко изглежда ок. Свещите не съм ги сменял след като сложих АГУто. Кабелите ги проверих наместих ги към свещите, но промяна няма. Бобината хммм наскоро бях влязъл във една огромна локва и очевидно беше се намокрила, не можех да отлепя колкото и газ да давам нещеше да върви. На следващия ден след като изсъхна нямаше проблем.
п.с тия свещи да не би да праат мизерии :dance: бях чел че се сменяли свещите след слагане на агу някъде, но колата си вървеше безпроблемно. :dance:
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 11 август 2008 - 20:16

 Prologic, на Aug 11 2008, 05:32 PM, каза:

Колега днес гледах въздушния филтър всичко изглежда ок. Свещите не съм ги сменял след като сложих АГУто. Кабелите ги проверих наместих ги към свещите, но промяна няма. Бобината хммм наскоро бях влязъл във една огромна локва и очевидно беше се намокрила, не можех да отлепя колкото и газ да давам нещеше да върви. На следващия ден след като изсъхна нямаше проблем.
п.с тия свещи да не би да праат мизерии :dance: бях чел че се сменяли свещите след слагане на агу някъде, но колата си вървеше безпроблемно. :dance:

Свещите е добре да ги сменяш на около 20000км. Има страшно много причини от който може да ти е проблема. Аз съм брал много ядове с подобен проблем и съм сменил страшно много неща. Най добре започни с най-евтините -свещи, нови кабели евентуално, нов бензинов филтър, едно почистване на ЕГР клапана, малко добавки към горивото за прочистване на инжекциона. Съветвам те да направиш тези неща и ако не се оправи се почват големите филми. Успех.
Отговори

Prologic снимка Prologic 11 август 2008 - 22:32

 tosho_dobrev, на Aug 11 2008, 09:16 PM, каза:

Свещите е добре да ги сменяш на около 20000км. Има страшно много причини от който може да ти е проблема. Аз съм брал много ядове с подобен проблем и съм сменил страшно много неща. Най добре започни с най-евтините -свещи, нови кабели евентуално, нов бензинов филтър, едно почистване на ЕГР клапана, малко добавки към горивото за прочистване на инжекциона. Съветвам те да направиш тези неща и ако не се оправи се почват големите филми. Успех.

Здрасти колега. Точно това смятам да направя още утре да сменя тез свещи с неясна история след това подмяна и на кабели. Горивен филтър съм го сменял, въздушния също съвсем наскоро.
а днес по едно време на свободен ход започнаха да ми играят оборотите между 800-1000 после се оправи.... като цяло работата намирисва.
П.С. Дайте акъл за свещи какви ?
Отговори

Prologic снимка Prologic 11 август 2008 - 23:07

Като се замисля проблема се появи след като тръгнах да паля колата не успя да запали от първия път на втория път запали но загасна на 3 тия път припали прекъсвайки и ми светна май тази лампичка със прекъснатото кранче май беше. на 4 тия път запали. от месец така неще да пали от първия път аха да запали и угасне и от 2 рия 3 тия път пали .. което ме навежда към свещите и евентуално кабелите ?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 11 август 2008 - 23:12

Аз пък те съветвам преди да почнеш да сменяш неща... Дай едни 20тина лева и отиди на читава диагностика! Да ти видят кабели, свещи, бубина, работи... От доста неща може да е! Ако тръгнеш да сменяш всичко наред... Няма да е лошо за колата, но дали ще ти се нрави на кесийката е друг въпрос :dance:
Отговори

Prologic снимка Prologic 12 август 2008 - 01:50

 Moonlord, на Aug 12 2008, 12:12 AM, каза:

Аз пък те съветвам преди да почнеш да сменяш неща... Дай едни 20тина лева и отиди на читава диагностика! Да ти видят кабели, свещи, бубина, работи... От доста неща може да е! Ако тръгнеш да сменяш всичко наред... Няма да е лошо за колата, но дали ще ти се нрави на кесийката е друг въпрос :dance:

Така ще направя след като сменя свещите. Ще ми препоръчаш ли някои читав диагностик?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 12 август 2008 - 08:48

Кажи в кой район си горе долу и ми драсни направо ЛС да не правим реклами тук :dance:

Какви свещи мислиш да слагаш?
Отговори

Prologic снимка Prologic 12 август 2008 - 13:05

Такаааа... преди малко се организирах да видя свещи кабели ... свалих кората на двигателя и ХОП пред мен лъсва един сцепен и прекъснат маркуч целия като пластелин идва под големия маркуч към въздушния филтър.. и отива към двигателя .. след малко ще снимам и ще ходя да търся маркуч. Имам голями надежди да е от него би бил най ефтиния варянт стискайте палци :)

п.с. за какво служи тоз маркуч Вакум? ? ? :)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 12 август 2008 - 13:09

На мен ми звучи като маркучът, който отвежда картерните газове от капака на клапаните/самата глава до дроселовата клапа :) Точно на пластелин/топченца става... Но от него едва ли може да се получава това :/ На мен два пъти ми се е разпадал и определено няма разлика във вървежа след като го сменя ;) Съветвам те да си купиш оригинален GM маркуч!

Разгледай и маркуча на въздушния филтър, възможно е да смуче въздух от някъде и затова да се замисля :/
Отговори

Prologic снимка Prologic 12 август 2008 - 13:22

Публикувано изображение

Ето го прослувутият маркуч.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 12 август 2008 - 13:29

Точно... Маркучът, който отвежда картерните газове от главата към дроселовата клапа ;) Според мен няма връзка с придърпването, освен ако от другата страна не смуче въздух... :/
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 12 август 2008 - 13:56

Смуче, може от това да идва проблемацията.
Отговори

Prologic снимка Prologic 12 август 2008 - 14:42

Колеги, смених маркуча с нов, но проблемът си остана... евтиния вариант отпада трява да преминем към по-скъпите...
Отговори

cTaH4o снимка cTaH4o 13 август 2008 - 16:29

Аз имам същия проблем с Вектра А мотора е 1.8 моноинжекцион, но излиза когато е само на газ. Появява се понякога когато заредя с некачествена газ или от различна бензиностанция, а също понякога като е студена си мени оборотите и "предърпва", пресветва лампата "check the engine" Проблема се оправя с лека настройка на количеството постъпваща газ и съотношението на сместа(от кранчетата на смесителя под капака). Оказа се че една от частите на газовата уретба е някакво руско производство и оттам идвал проблема. Когато се нацели съотношението колата ще литне и неможе и да си помислиш за тоя проблем, но за съжаление трябва да се прави всеки път като заредиш от различно място или да се смени въпросната част.. Пробвай с това. Успех :dance:

Имам 1 въпрос, Когато палиш колата на газ: първо пали на бензин ли пали и автоматик обръща на газ; или директно си пали на газ (което е по-лошия вариант)?? Може да разбереш това от лампите на превключвателя- газ/бензин който са ти поставили някъде по таблото. Това няма значение за проблема с оборотире, но за паленето е по-добре да пали с бензин :dance:
Отговори

Prologic снимка Prologic 13 август 2008 - 22:23

 cTaH4o, на Aug 13 2008, 05:29 PM, каза:

Аз имам същия проблем с Вектра А мотора е 1.8 моноинжекцион, но излиза когато е само на газ. Появява се понякога когато заредя с некачествена газ или от различна бензиностанция, а също понякога като е студена си мени оборотите и "предърпва", пресветва лампата "check the engine" Проблема се оправя с лека настройка на количеството постъпваща газ и съотношението на сместа(от кранчетата на смесителя под капака). Оказа се че една от частите на газовата уретба е някакво руско производство и оттам идвал проблема. Когато се нацели съотношението колата ще литне и неможе и да си помислиш за тоя проблем, но за съжаление трябва да се прави всеки път като заредиш от различно място или да се смени въпросната част.. Пробвай с това. Успех :dance:

Имам 1 въпрос, Когато палиш колата на газ: първо пали на бензин ли пали и автоматик обръща на газ; или директно си пали на газ (което е по-лошия вариант)?? Може да разбереш това от лампите на превключвателя- газ/бензин който са ти поставили някъде по таблото. Това няма значение за проблема с оборотире, но за паленето е по-добре да пали с бензин :dance:

Колега здрасти значи газовата е ЛОВАТО инжекция пали всеки път автоматично на бензин и след това обръща на газ ... забелязал съм че не го прави всеки път понякога се замисля повече преди да тръгне да ускорява а пък понякога почти не се усеща този проблем. но в повечето случаи като настъпя рязко газта и тя се едно се задавя и вместо да ускорява се едно спира и след малко изведнъж идва ускорението понякога на тласаци треа да натисна съединитела да дам повече газ и тогава да отпусна и да тръгна.... Преди забелязах че на високите обороти просто го няма този проблем ако тъгна да тръгвам с 2500к копа Хасфалт и е ракета ако тръгна бавно да ускорявам едвам едвам пенсионерската също няма проблем обаче тръгна ли от бавно да натисна рязко ..... мани голяма проблемация а свършиха и кинтите за прегледи :( Газаджиите са на море не могат и те да ми погледнат машината ... Не знам Газ ГАз ефтина ама май главоболията започват след това :(
Отговори

lz1rob снимка lz1rob 13 август 2008 - 22:52

Имал съм проблем със същата симптоматика,и беше в кабелите.С тази разлика че на газ не карам.Не бих се изказвал,щото наистина проблема може от много неща да е,но най-лесното нещо е да провериш кабелите с мултицет дали имат еднакво съпротивление,и четирите!!!
Отговори

Prologic снимка Prologic 13 август 2008 - 23:11

 lz1rob, на Aug 13 2008, 11:52 PM, каза:

Имал съм проблем със същата симптоматика,и беше в кабелите.С тази разлика че на газ не карам.Не бих се изказвал,щото наистина проблема може от много неща да е,но най-лесното нещо е да провериш кабелите с мултицет дали имат еднакво съпротивление,и четирите!!!

Хмм да това е много добра идея още утре ще ги измера.

П.С. Някои може ли да ми каже от снимката бобината ми е ДИС МОДУЛ ?
? или ? Сега прочетох има и други колеги с моя проблем и повечето са го решили с смяна на бобина ... братовчед ми е със същия двигател и няма против да ги разменим за тест драйв така че и това ще пробвам след кабели свещи....
Днес се загледах Катализатор Нямам!! бил е премахнат от предния собственик.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg