Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трудно палене

Vecta B снимка Vecta B 24 ноември 2020 - 20:07

Здравейте колеги, от може би вече от половин година колата (Вектра Б х18хе1 ) ми прави един странен проблем.Няма значение дали навън е зима или лято , понякога колата не пали веднага върти върти и пали трудно със първоначално ниски обороти за 1-2 секудни и след това се нормализират.За да запали веднага трябва да подам газ. Никога не го прави този проблем когато я паля за първи път, примерно рано сутрин като тръгвам за работа пали от раз ,спирам след 200 метра за цигари качвам се и не иска .Смених и двата термо датчика този с голямата букса и малкия отстрани с клемата.Гориво различно сменях и пак . Забравих да кажа че колата няма газ.
Ако имате някои идеи ще се радвам да ги чуя.
Мнението беше редактирано от Vecta B: 24 ноември 2020 - 20:11
Отговори

Redux снимка Redux 25 ноември 2020 - 13:34

Според мен щом пали на студено без грешка наи лесния вариянт за откриване на проблема е като бондеш един опел ком и ще ти покаже каде се крие проблема.Малко проблема ми мяза на прецакан датчик на разпределителните валове но има и възможност копа да е за ремонт.
Пробваи след като запали дали ще те пусне над 4000. Оборота ако се пусне прекъсвача и не дигне повече от 4000 оборота си за датчик на коляновия.
Също тъка преди да правиш каквото и да било пробвай да рестартираш компа откачи клемата на минуса или за по бързо и сигурно изкарай и двете и гй дай на късо но само когато са разкачени от акумулатора.
Мнението беше редактирано от Redux: 25 ноември 2020 - 13:44
Отговори

Vecta B снимка Vecta B 25 ноември 2020 - 16:22

Запалих я и се реже до 6500 прекъсвача тогава се пуска . Разкачих плюса и минуса и утре сутринта ще ги закача , не съм ги давал на късо.
Отговори

Vecta B снимка Vecta B 26 ноември 2020 - 18:48

След разкачането днес пак направи същия номер.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 27 ноември 2020 - 05:52

Според мен двигателя се дави. Влиза гориво в цилиндрите от някоя дюза. Провери налягането на горивната рейка дали пада след като загасиш колата. Ако пада бързо след загасяне явно се излива в всмукателния колектор и се дави после.
Отговори

Vecta B снимка Vecta B 27 ноември 2020 - 12:59

Как да проверя дали пада налягането колега.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 29 ноември 2020 - 07:05

Ако си от Пловдив да ти дам едно приспособление, което съм си направил. Ако си от друг град трябва да идеш в сервиз, там имат даже фабрични.
Отговори

nogopechen снимка nogopechen 29 ноември 2020 - 12:04

Е, това дали пропуска някой инжектор е лесно: изваждат се инжекторите заедно с рампата, дава се на "контакт" или се включва помпата принудително и се гледа. Налягане може да "губи" и заради регулатора.
Отговори

Vecta B снимка Vecta B 01 декември 2020 - 12:30

И след като дам на контакт ако някоя от дюзите пуска тоест тя е проблемната. Имам двигател за части мога направо да ги смемя само не знам има една черна врътка тя колко трябва да е затегната.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg