Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

повдигачи

tishkou снимка tishkou 12 август 2013 - 18:38

Здравейте колеги. Астрата ми духна гарнитура на главата. Отворих я и си викам "И така - и така съм я отворил дай да и сменя гумичките че си хапва масалце). Разглобих я смених гумичките. Паснах леко клапаните, колкото да падне нагара от тях и да се изчистят, но това става в периода на 1 месец, понеже не се занимавам само с нея. През това време повдигачите ги бях захлюпил в един кашон, по същия начин както са върху клапаните. и сега като събрах главата, гледам някой клапани са отворени. С течение на времето започнаха лека полека да затварят. въпроса ми е дали просто повдигачите са се отворили от начина по който ги бях оставил преди един месец, или проблема е другаде. Моля ви помагайте ако сте компетентни по тоя въпрос, че досега съм се занимавал само с лади и от хидравлични повдигачи хал хабер си нямам.
Поздрави,
Т. Тодоров
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 12 август 2013 - 18:52

 tishkou, на 12 август 2013 - 18:38, каза:

Здравейте колеги. Астрата ми духна гарнитура на главата. Отворих я и си викам "И така - и така съм я отворил дай да и сменя гумичките че си хапва масалце). Разглобих я смених гумичките. Паснах леко клапаните, колкото да падне нагара от тях и да се изчистят, но това става в периода на 1 месец, понеже не се занимавам само с нея. През това време повдигачите ги бях захлюпил в един кашон, по същия начин както са върху клапаните. и сега като събрах главата, гледам някой клапани са отворени. С течение на времето започнаха лека полека да затварят. въпроса ми е дали просто повдигачите са се отворили от начина по който ги бях оставил преди един месец, или проблема е другаде. Моля ви помагайте ако сте компетентни по тоя въпрос, че досега съм се занимавал само с лади и от хидравлични повдигачи хал хабер си нямам.
Поздрави,
Т. Тодоров

Промийги с бензин,вътре кой знае гаква гняс има
Отговори

tishkou снимка tishkou 12 август 2013 - 19:31

Но от тях е проблема нали???
Мнението беше редактирано от tishkou: 12 август 2013 - 19:35
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 12 август 2013 - 20:39

 tishkou, на 12 август 2013 - 19:31, каза:

Но от тях е проблема нали???

Да.
Отговори

tishkou снимка tishkou 12 август 2013 - 22:13

мхм ясно мерси много :-)
Отговори

rs500 снимка rs500 13 август 2013 - 08:33

 tishkou, на 12 август 2013 - 18:38, каза:

Здравейте колеги. Астрата ми духна гарнитура на главата. Отворих я и си викам "И така - и така съм я отворил дай да и сменя гумичките че си хапва масалце). Разглобих я смених гумичките. Паснах леко клапаните, колкото да падне нагара от тях и да се изчистят, но това става в периода на 1 месец, понеже не се занимавам само с нея. През това време повдигачите ги бях захлюпил в един кашон, по същия начин както са върху клапаните. и сега като събрах главата, гледам някой клапани са отворени. С течение на времето започнаха лека полека да затварят. въпроса ми е дали просто повдигачите са се отворили от начина по който ги бях оставил преди един месец, или проблема е другаде. Моля ви помагайте ако сте компетентни по тоя въпрос, че досега съм се занимавал само с лади и от хидравлични повдигачи хал хабер си нямам.
Поздрави,
Т. Тодоров


колега, разглоби всеки един по отделно и ги натопи в бензин за една нощ, взимаш повдигача и започваш да го биеш в нещо твърдо, докато не изпадне калапнчето и пружинката, изсипваш всичко в бензина, на следващият ден намираш компресор и парцал.. с компресор се почистват най-добре и наситина колата се успива след като се напълнят с масло при запалване.
успех
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 август 2013 - 09:13

Маи никои не разбра че мотора е 8 клапанов,какво биене...
Имат пружинни зегерки/шапчици които се махат с отверка и се разглобява повдигача.
Отговори

tishkou снимка tishkou 13 август 2013 - 11:55

 kalin09, на 13 август 2013 - 09:13, каза:

Маи никои не разбра че мотора е 8 клапанов,какво биене...
Имат пружинни зегерки/шапчици които се махат с отверка и се разглобява повдигача.

Колега, двигатела е 16V, какъвто е на профила
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 13 август 2013 - 12:59

 rs500, на 13 август 2013 - 08:33, каза:

взимаш повдигача и започваш да го биеш в нещо твърдо, докато не изпадне калапнчето и пружинката

точно така се прави
Отговори

rs500 снимка rs500 13 август 2013 - 13:16

 kalin09, на 13 август 2013 - 09:13, каза:

Маи никои не разбра че мотора е 8 клапанов,какво биене...
Имат пружинни зегерки/шапчици които се махат с отверка и се разглобява повдигача.



ти ли намери да ми обясняваш????
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 август 2013 - 20:03

 rs500, на 13 август 2013 - 13:16, каза:

ти ли намери да ми обясняваш????

Хахаха,ти пък кои си бе.
Искаш ли да те светна как се разглобяват повдигачи без да ти изтръпват пръстите от бои?
Знам как,защото това ми е ежедневие...12 год вече

Може да съм объркал с кода на мотора,може и да е сменен междувременно...
Факт е че съм мислил за 8 кл мотор...
Сега разбрах,гледал съм профила на marko_spiro
Мнението беше редактирано от kalin09: 13 август 2013 - 20:23
Отговори

tishkou снимка tishkou 13 август 2013 - 20:29

Колеги не се карайте и не се хранете един друг, просто няма смисъл. Не съм сменял кода на мотора, такъв си е от както съм се регнал във форума, просто не съм, много активен. И така, баща ми вчера е видял че всички клапани (които трябва са затворили) че са затворили и е "шляпнал" главата. Ще я видя като я досглобя какво ще покаже, и като я запаля как ще бачка. Ако има някакви проблеми, ще извадя валовете и повдигачите и ще ги измия.
Отговори

tishkou снимка tishkou 20 август 2013 - 22:38

Колеги стискайте палци, тая събота смятам да паля.... :)
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 21 август 2013 - 16:31

 tishkou, на 20 август 2013 - 22:38, каза:

Колеги стискайте палци, тая събота смятам да паля.... :)

Време е!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg