Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Новата Astra OPC

Gmilev снимка Gmilev 16 септември 2010 - 20:12

за тия пари толкова свеки сам решава...
ако не беше така всеки ще ше да кара Бентли
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 20:13

 Shades, на 16 Sep 2010, 20:49, каза:

Аз пак ще се включа, че нещо май пак ме насоли горе. На Астра ОРС ме возиха много преди Димо да си вземе такава. Вози ме Коцето, който едва ли някой запознат с моторспорта може да каже, че не разбира от коли. Самият той не беше доволен от колата и видимо се бореше с нея, пак казвам - говорим за ралиджия, който се е доказал какво може зад волана.
Няколко месеца по-късно успях и аз да покарам малко. Моите качества и мнения са чисто субективни - първото мнение беше, че колата върви зверски, но като се поразмина емоцията, остана лекото глождене от гадния torque steer, комбиниран с досаден тракшън.
Пак казвам, колата не е лоша, но за 70К, колкото беше навремето, получаваш нещо, което изглежда много добре, има уникални седалки, но му липсват някои неща, които да оправдаят цената.

Повече няма да коментирам, дали аз съм карал, дали са ме возили е все тази ... и Шумахер да дойде да каже, че е зле, пак същото ... не мога да променя мнението на хора, които са си го вързали на пръста ... пък и не искам ...




Лъче, тук съм адски съгласен с теб :clapping:


1-во - никога никъде не съм те солил... :newsm05_41:
2-ро - тва дали Коцето казва че Астрата недозавива е същото като Шумахер да го каже, но обикновен потребител като тебе да слезне от печката и да каже "малеее колко е злеее" ми говори нещо съвсем друго...де да знам може пък да съм случил на двама човека днеска (ти и corsa_old) дето са скрити таланти и ги усещат нещата по професионален начин, черпейки от своя богат опит и т.н...
3-то - понеже виждам, че мислиш че съм се запънал като магаре на мост, искам да те питам ти разбра ли въобще за кво се спори тука? :newsm05_41:

Аз ви викам "Не сте прави, като обвинявате тази и предната Астра ОПЦ че не е СПОРТНА кола само защото й липсва 4х4", вие ми говорите за кой кви коли е купувал, с кой рали пилот се познавал и как съм си бил сложил нещо си на пръста си, а всъщност си карате печки и корси... <_<

И кво викаш...гаден торк-стиър...аз па викам дай боже всеки му :pray:
Хем искате колата да е звяр и едвам да се вкарва в пътя, хем когато е такава "нещо ви липсва" я 4х4, я усещане за мощност...
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 20:18

 old_corsa, на 16 Sep 2010, 21:05, каза:

Какви клавиатурни разбирачи бе човек? Твърденията за завиване/недозавиване са на човек карал повече коли от всички нас взети заедно и водещ на най-доброто автомобилно шоу в Европа (не е мое мнение)  :newsm05_41:


п.с.И все пак да не забравяме, че това е Обикновен автомобилен форум и всеки може да си изкаже мнението, дори и да не е собственик на даден аФтомобил  :clapping:



Приятел, ще ти го кажа още един път - Джереми е с професионално изкривяване. Той е карал всякакви коли. Нормално е тази кола да му е смешна. Ти обаче нямаш такова професионално изкривяване (може и да греша, ако да - извинявай). Опел много добре знаят на какви хора си продават колите, преценили са много добре че обикновен шофьор ще се кефи максимално на тази кола, а не са я направили специално заради Джереми да й се радва на завиването. Ако са искали това, едва ли би имало нещо на тоя свят, което да ги спре или да им попречи да го постигнат...
Отговори

Shades снимка Shades 16 септември 2010 - 20:28

 VanVan, на 16 Sep 2010, 21:13, каза:

...

Виж сега, карам печка, 'щото гроздето е кисело и нямах пари навремето за атмосферно ОРС :newsm05_41: , няма нищо общо с факта, че въртя километри колкото някой бакшиш и не ми е целесъобразно ... Ама това аз колко мога и не мога си е друга тема, аз писах, ако някой е чел, че моето мнение е субективно, нито мога да карам, нито нищо, на събора една изпърдяла Тигра не можах да бутна с гадния дизел ...
Щом приемаш мнението на Коцето за меродавно, за мен е достатъчно, аз само печки карам и не мога да давам газ по права линия, мъка ...

А торк стиъра дай Боже на будалите дето само коне гледат ... Сори, обаче не мога да се съглася, че кола, която струва 70К ще има толкова трески за дялане ... Това, че има много коне не топли на писта, защото не могат да стъпят на асфалта, ама както и да е, аз не разбирам нищо ... Щом е Опел значи е върха ...

Както и да е, ще видим новият диф как ще се справи, при Форд нещата не бяха много розови ... От това мерене на к.с. производителите забравиха, че силата на "горещите хечеове" е точно в пъргавината, комбинирана със стабилно пътно поведение ...

Абе давай 600 коня на предно и ще ги караме само напред, пък завои ще взимаме с други коли ...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 16 септември 2010 - 20:38

 Shades, на 16 Sep 2010, 21:28, каза:

Както и да е, ще видим новият диф как ще се справи, при Форд нещата не бяха много розови ... От това мерене на к.с. производителите забравиха, че силата на "горещите хечеове" е точно в пъргавината, комбинирана със стабилно пътно поведение ...

Абе давай 600 коня на предно и ще ги караме само напред, пък завои ще взимаме с други коли ...


Бобка, позволи ми да не се съглася с теб.
Защо сега изведнъж царува мнението, че новия диф. на Фокуса не се справя. Напротив, той се справя перфектно за разлика от същия автомобил например без такъв Диф. Нима някой очаква чудо и кола с 305кс. на предни колела да се движи като влак? Не виждам основателна критика.

Също така, не смятам, че някой от изброените хечове, особенно Astra H OPC има липса на пъргавина или стабилно поведение, ами не, тя седи като залепена на асфалта доколкото и позволява технологията, настилката, гумите и уменията на шофьора. Пак ще попитам, нима някой очаква Опел да влиза в завойте като Pagani Zonda и да струва 50 000лв?

Пак ще кажа, след като има претенций, има и различни производители на автомобили. Искаш задно, на ти задно, искаш 4х4, на ти 4х4.

Но нека все пак бъдем реалисти и не очакваме от една кирлива Астра да завива като залепена, да е 500 коня, да е 4х4, да струва 50 000лв. и ако може да прави и мине*ти...

Да наистина гроздето е кисело и кусури се намират безброй...
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 16 септември 2010 - 20:41

 VanVan, на 16 Sep 2010, 21:18, каза:


ОК. Добре! Значи колата е супер, мега, гига добра, ама онЯ смотан английски платен журналист с претенции се прави на интересен...Щом казваш съм съгласен с теб на 10000%  :clapping:

Аз на писта скоро не съм стъпвал...може би мина повече от половин година след като преминах едно съботно-неделно училище "BMW Driving Performance" в Милано...,а вече сигурно стана година от неделната ми заиграФка на Нюрбургринг  :newsm05_41: Абе има какво да се желае още...


Спомням си един маркетингов трик "Power is nothing without Control" - ама аз кФо разбирам...Нека да е 1000 коня пък дали е предно/задно/средно все тая  <_<
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 16 септември 2010 - 20:54

Ъ-ъ-ъ.. юнаци, да ни Ви секвам ентусиазма.. пък и такъв хубав спор сте разразлили тука.. :newsm05_41: ама тука не става ли дума за автомобил движещ се безопасно за возещите се в него, и за останалите участници в движението по пътищата за обществено ползване ?

Пък за клипа и стареца - ми той преди ОПЕЛ-а може да е карал Субару Импреза ..?! Да не говорим за това, че в един тест-драйв на тва новото Ферари 458/459 (може и да греша) Италия дет се води.. ми той и на него му намери кусури..

Прави са колегите, които казват, че от ОПЕЛ не са чак толкова големи балъци и може-би знаят в коя/каква пазарна ниша се целят с конкретния модел.

п.п. Моята е "печка" 82 коня (по талон де, иначе кой знае вече колко са..), а един приятел има СЪЩАТА ама дву-врата и ЧЕРВЕНА, води се *спорт*.. тя неговата да ли завива по-добре от моята, как мислите ? :clapping:
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 16 септември 2010 - 20:57
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 16 септември 2010 - 21:10

 DALGONSKi, на 16 Sep 2010, 21:54, каза:

п.п. Моята е "печка" 82 коня (по талон де, иначе кой знае вече колко са..), а един приятел има СЪЩАТА ама дву-врата и ЧЕРВЕНА, води се *спорт*.. тя неговата да ли завива по-добре от моята, как мислите ? :clapping:


Аз мисля, че въпросите със завиването са на дневен ред при 200+ коня...Но пък щом е "Червена" може и да е по-добра  :newsm05_41:
Отговори

Shades снимка Shades 16 септември 2010 - 21:23

 Liubeznia, на 16 Sep 2010, 21:38, каза:

Бобка, позволи ми да не се съглася с теб.
Защо сега изведнъж царува мнението, че новия диф. на Фокуса не се справя. Напротив, той се справя перфектно за разлика от същия автомобил например без такъв Диф. Нима някой очаква чудо и кола с 305кс. на предни колела да се движи като влак? Не виждам основателна критика.

Баци, точно това дето си го написал, това си ми е и тезата. Да, толкова коне на предно няма да вървят като в релси, да ще шарят по завоите много повече от тези с 240, дифа може и да помогне малко, ама не съвсем. Яд ме е, защото накрая ще излезе някоя балансирана въшка с 240-250 коня, ще ошамари Астрата и ще се дразня, защото някой кретен в маркетинговия отдел на Опел е решил, че конете ще продават (и най-вероятно е прав), без значение как стои колата ...

За да не съм голословен - някой спомня ли си как приключваха всички тестове между предишното поколение на Focus RS и предишния Civic Type R, при условие, че Фикусът е по-мощен и има хипер мега супер-дупер предно окачване? Само победи за японката - лека, стабилна и достатъчно пъргава, макар и "само" с малко под 200 коня.

Ето затова мрънкам, защото може да се направи балансирана кола за същите пари, никой не говори за някакви суперколи ... Обаче в Опел пак счетоводителите колят и бесят, което винаги е в плюс за една компания и в минус за почитателите й.

Контрол е ключовата дума, другото е за светофарни рацери ...

Тъпото е, че и аз, както и доста други, съм си фен и дори да знам, че е по-зле от някой конкурент, ще си я купя ако имам възможност. Но защо да сме 2-ри, когато може да бъдем еталон?
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 21:27

 old_corsa, на 16 Sep 2010, 22:10, каза:

Аз мисля, че въпросите със завиването са на дневен ред при 200+ коня...Но пък щом е "Червена" може и да е по-добра  :newsm05_41:


Братле на тебе само "наздраве" треа ти казва човек, щото всяка твоя дума е една голяма фукня... И аз съм ходил на БМВ Драйвинг шитз и също мисля да ходя на истинското БМВ драйвинг скуул на нюрборгринг което е баш с м5-ци и инструктор до тебе, но все пак смея да твърдя че ОПЦ-то си е точно толкова спортна, колкото и изглежда и струва. Тва че ти не можеш да разбереш ква е разликата за Джереми като слезне от ГТ-то и се качи във Вектра не е проблем за никой тук...

Shades - ееее добре че има будали като мен значи :clapping:
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 21:46

И въпреки всичкото ти образование все пак си оставаш бай ганьо на 100% и не можеш да разбереш, че тука се пише по темата, a си мааш на автореверс офтопици... :newsm05_41:
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 21:53

Всъщност що не разгледате е тва и не престанете да говорите наизуст:
http://en.wikipedia....gring_lap_times

и тва:

http://www.fastestlaps.com/track2.html

И после говорете за Хонди и за Аудита и то S3... :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от VanVan: 16 септември 2010 - 21:56
Отговори

fanatic снимка fanatic 16 септември 2010 - 22:10

Бая семки се изчоплиха...


Казвам, че ако Опел иска да се мери с големите ТРЯБВА да предлага голям мотор и двойно предаване на малко купе. Това го правят повечето сериозни фирми.

Ако иска да си остане посредствена марка, каквато слава има в момента може да си предлага, което и до сега. Нещо като АстраХюндайМаздаФорд не знам си какво си.

Другото, което мисля, че е важно е цената. Какво ми говорите за ефтин клас бегачка. ОПЦ Астра Х преди 2-3 години беше 53- 58 хиляди лева. Това ефтино ли е? И мислите ли, че някой ако си купува такава кола ще гледа точно кое е ефтино и кое скъпо....


Друг е въпроса, че Ауди RS3 има 100 коня отгоре, двойно предаване и почва от 72 хиляди....

Само, че Ауди не е Опел. С това трябва да се бори марката... да излезе от сянка..иначе остава на равнище Фиат, Форд и.т.н.....
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 16 септември 2010 - 22:18

GM е една от най-големите...
могат да налеят ХХХХ милиярда и да направят астарата 500коня и т.н обаче като струва 100хил кво правим?

Това е кола среден клас която предлага повече от останалите ... :newsm05_41:


Цитат

8:35 Opel Astra OPC 2.0T (240PS) FWD Record Sept05 - June08

Мнението беше редактирано от Gmilev: 16 септември 2010 - 22:21
Отговори

VanVan снимка VanVan 16 септември 2010 - 22:19

 fanatic, на 16 Sep 2010, 23:10, каза:

Казвам, че ако Опел иска да се мери с големите ТРЯБВА да предлага голям мотор и двойно предаване на малко купе. Това го правят повечето сериозни фирми.


Добре де, кои са пък тея сериозни фирми дето предлагат малко купе със двойно предаване? Изтъкваш Ауди РС3, което още не е видяло бял свят даже, и оплюваш баш най-големите претенденти в тая зона - именно Ланча с нейното Интеграле и какво.. а ФОРД Косуърт баце... :newsm05_41:

Не не не...тука в тоя форум само чалга се е навъдила... Ауди ми било сериозна марка... и кво му е сериозното на скъпия Фолскваген? :clapping:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 17 септември 2010 - 10:53

Аз ще поразсъждавам от ролята на фен който евентуално би си купил някое от така наречените "спортни купета" от средния ценови клас.
И понеже ще ръся негативизми, хората със слаби сърца да прескочат или да затворят темата :clapping:


И преди всичко искам да отбележа че имам лични наблюдения по GSI-OPC линията на писта и нормален път.....

1. Не искам колата ми да прилича доста на Хюндай за 20 000лв. и да ми искат в същото време 50 и нагоре хилки..

2. Не искам колата ми всеки път да ми доказва, че е по умна от мен ако реша да вляза в завой с малко повече от допустимото което е заложено от някой инж. в Опел в борд компа. Пътищата не са само прави!

3. Мразя когато реша някой завой да го взема остро вътрешно и да изляза леко външно и да се окажа в турбо дупка или просто с липса на мощност защото така е решило екуто

4. Мразя когато след тежък ден реша да разхлабя и си покарам айляшката да се наслаждавам на мигането като коледна елха на различни лампи за опасност само защото така е решило великото ЕКУ

5. Трудно се преглъща да ти искат пари за автомобил който по динамика и возия може да се сравни с някой автомобил за 15- 25хил. лева.... Щото за тези 50 - кусур и то без екстри искам като вляза и изляза от автомобила сърцето ми да бие от радост- СТРАХ - екстаз. Ами няма го......

6. Мразя широката реклама - мразя да ми набиват в главата, че нещо си е по добро и по яко от предишното и ще съм балък ако не го взема - Отивам за тест и се оказва, че е пълна пародия - после трудно се опитвам да вместя 2 думи из между словореда на продавача, че това което продава е пълна пародия и може просто да се обади в Опел и да има каже 2 прости изречения - ИСКАМЕ КОЛА С РАБОТЕЩА 4х4 РАЗДАТКА , МИНИМУМ 300 КОНЯ И КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО МАЛКО ЕЛЕКТОРНИКА И КИЛОГРАМИ. ИСКАМЕ СПОРТИСТ!!!

7. Tъпо е да опитваш да наложиш спортния си отдел като предлагаш пародия на това което може да бъде в същност.

8. Искам да завивам най накрая - детелината на Бояна е по добре със 140км/ч и идеална треактория от колкото 120км/ч и да коригираш постоянно със съединител и спирачка и се молиш да не хапнеш малко трева.....

Затова си карам Опели до 95г. щото нямам нерви да се боря с някой малоумен комп. който да ми казва че ще излетя от платното, а аз да виждам и усещам че мога да натисна с още 20км/ч....Или да си губя времето да му добаваям по още малко акъл на смотаното ЕКУ щото така е рестриктнато от завода че спокойно може да управлява москвичов двигател.......По ми харесва натюрлих пауъра от Вектрата ми която си е просто ХЕ и единствената лампа която святка често е "ниско ниво на вода за чистачките" и си караш както ти е кефффф

Мерси за Хюндая <_<

Аре ся нахранете ме :pray: :newsm05_41: :newsm05_41: :confused:

П.С И само да добава последно, искам да си настройвам камбъра (като на почти всяко клио от началото на 90-те) както ми е кеф не както са решили от завода...

Повече няма :newsm05_41:
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 септември 2010 - 11:31

Добре де, кво се ядосваш на електрониката като само със едно копче тя е офф? :newsm05_41:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 17 септември 2010 - 11:51

Копчето не изключва цялата простотия :newsm05_41:

А и не е само това :clapping:
Отговори

_shady снимка _shady 17 септември 2010 - 12:42

Честно казано според мен малко преигравате...Да речем,че найстина колата недозавива...Колко от собствениците на тази кола ще я карат на писта и по начина ,който я караха в ТопГИър ?! И недозавива спрямо кого и какво?!И какво като недозавива-мен ми харесва,че е синя,с лети джанти и е опел.Така казва приятелката ми,щом ми харесва и преценя,че мога да си я позволя защо да не я карам...пък нека да недозавива?
И понеже това беше основния кусур на колата-на колко от хората моментните им коли ДОзавиват?
Да и аз искам да е 4х4...ама тогава от тея 300 коня за мотора,колко от тях щяха да останат за търкала...
На няколко пъти по улиците в столицата виждам новата астра.Много ми харесва въпреки,че е доста еднаква с някакви там японски автомобили...Нека да излезе това ОПЦ,поне да го видим по салоните,пък тогава ще решаваме струва ли си или не...
Отговори

VanVan снимка VanVan 17 септември 2010 - 13:41

 Бижо Бижев, на 17 Sep 2010, 12:51, каза:

Копчето не изключва цялата простотия :newsm05_41:

А и не е само това :clapping:


Копчето изключва ESP + TC... Теб какво още трябва да ти се изключи? Климатика, радиото, чистачките..?

Забелязах, чe и ти се опитваш да анатемосаш Опел за дето не са направили колата по твойте изисквания. Тея изисквания обаче не са ли малко като за рали кола? Аз все си мисля, че е ОПЦ-то е ежедневен спортист, който е направен както да те вози от точка а до точка б комфортно, така и ако искаш да се заядеш с някой да можеш да го пребиеш набързо... Тва им е целта и според мен са си я постигнали на 100%, вижда се и от времената на нюрборгринг, че колата определено си я бива. Не можеш да очакваш Опел да произвеждат бутиков спортист и да го предлагат на скромна сума, която можеш да събереш от спестени закуски...

До тука разбрах, че ОПЦ-тата недозавиват зверски, заради липсващо 4х4 и глупава електроника, не могат като изкорубен хибрид от 89-та със C20XE да влизат без проблем със 140 във детелината на Бояна, нямат настройки за геометрията на окачването, прекалено мощни са и страдат от торк-стиър, но въпреки това двигатело им ги е мек на купето...и все пак колите с по-добри времена на писта в техния клас са 1-2...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg