Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Код/грешка 84

longfinmako снимка longfinmako 05 септември 2016 - 16:25

Здравейте колеги!

От около месъц съм притежател на 2011г. OPEL Astra J комби с двигател А17DTR 110кс.Накратко ще представя историята на автомобила за тези около 30 дни и няколкото проблема.
Преди да купя автомобилът направихме диагностика в Булвария.Разбира се,всичко беше повече от ОК.Даже ми споделиха,че през 2014г. е имало акция на ОПЕЛ в Европа(колата още е била собственост на италианец) за дефектирала част на компресорите на климатика на всички коли от този модел и са привикали собствениците в оторизирание сервизи и тогава Астрата е била на 68000 км,с 30К по малко от момента на покупката ми.Тъй като отчетох боядисани предна и задна брони,както и задна вежда исках да направя оглед.Огледах я основно отдолу,подкалници,под корите на калниците,греди,носачи,рогове и тем подобни основни железарии и нямаше видими следи от удари.Купих колата,оправих я документално и веднага пак в Булвария за пълно обслужване.700 лева за всичко и дим да ме няма.След няколко дни разбрах(имам си източници),че продавачът е бивш техен добър служител и ми стана ясно,че "проверката" на състоянието е опорочена :)
След още няколко дни започна да ми излиза грешка 95,която е свързана с някой от еърбеците.Излиза,изчезва и така.Четох из нашия форум,както и в английския.разместих буксите под седалките и се "оправи".Същевременно,пак след много четене,реших да премахна Филтъра за Твърди Частици и не защото ми правеше проблеми,а защото основно колата ще се кара от жена ми и то само бавно и градско и не виждах как ще се справи с циклите на регенерация на ДПФ-а,плюс каране 20-30 минути с над 2000 обората,да не загася мотора преди да е приключил цикъла,дизел в маслото и т.н.,а и вече бях минал към 2000 км и нито веднъж не ми направи регенерация.Махнах го физически и софтуеърно и проблем до сега нямам.Дена след манипулация пак се появи грешката за еърбега и пак отидох до сервиза,където ми махнаха ДПФ-а.Момчето се занимава с ЧИП-Тунинг и всякакви електроника.Закачиха я и излезе проблем в пасажерската възглавница.Махнаха жабкати и ХОП,балона го няма :) кабелът шунтиран,но съпротивлвнието не беше запоено и от вибрациите се активира понякога.Ами,не ми остана нищо друго освен да ми го запоят и да не ме дразни тази грешка :)След тази манипулация изминах още към 1000 плюс километр без проблем,колата си върви,всичко по нея работи безупречно.
Сега основно по новия проблем :)
Вчера,прибирайки се от Пловдив,на около 100км от Врна ми светна "КОД 84".Бях на круиз-контрол на 135км/ч,но колата не потрепна.Изключих темпомата,дадох газ и колата си набира,но грешката стои.Спрях на ОМВ-то на магистралата и прочетох в книжката за грешката-"код 84 загуба на мощност на двигателя".Би трябвало да влезе в авариен режим,но не го направи.Затворих книжката,запалих и от грешката нямаше и помен.Настъпах педала да видя дали ще се появи,но всичко си беше добре.
От опит знам,че нещо проявило се веднъж не е случайно и със сигурност ще си имам ядове пак :) Не искам да ходя в Булвария,понеже изгубих доверие към тях.Четох пак из интернет и причините за КОД 84 може да са няколко,преминавайки през клапаните на турбото,ЕГР-а до самото Турбо.
Въпросът ми е,дали някой се е сблъсквал с въпросната "ЗАГУБА НА МОЩНОСТ" и дали има начин да се разбере точно,без да се минава през смяна на всичко по системата проба-грешка :)
Мнението беше редактирано от longfinmako: 05 септември 2016 - 16:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg