Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Zafira 2006г

Mitkov снимка Mitkov 07 май 2010 - 08:28

Здравейте колеги!
Търся информация как да си сменя маслото на Зафирката, и по точно трябва ли да се ходи на сервиз или може да се направи и без тяхна помощ? Купил съм си масло, филтри (маслен, въздушен, горивен и за купето) за 170лв. Ако някой може да помогне, благодаря предварително!
Отговори

хибридния снимка хибридния 07 май 2010 - 09:15

Ако колата ти е гаранционна, в което се съмнявам щото гледам че е на 4години, по добре отивай в сервиза. Пипаш ли по нея отпада гаранцията. Ако не е обаче, тогава бягай далече от оторизирани сервизи. Един малък сервиз с хора разбиращи от работата си, върши същата работа дори в някои случаи са по разбиращи от "кожодерите" Пък и смяната на маслото не е кой знае каква сложна процедура. ТИ си решаваш
Отговори

nikal снимка nikal 09 май 2010 - 15:41

Въобще не се занимавай с оторизирани сервизи за смяна на масло и филтри,излиза много скъпо без основание.Всеки сервиз за смяна на масло,ще ти свърши работа.Единствено филтъра за купето е малко по-голяма врътня,но него можеш да си смениш и сам.Абе то всичко можеш да си смениш сам,но не трябва да се изхвърля старото масло ей така.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 09 май 2010 - 22:26

 nikal, на 09 May 2010, 16:41, каза:

Въобще не се занимавай с оторизирани сервизи за смяна на масло и филтри,излиза много скъпо без основание...

Защо пишете глупости колеги?
Не знам защо говорите непроверени неща. На мене за смяна на масло и всички филтри (4 броя) ми взеха "цели" 15лв. Сега проверих и за двигателя на колегата. Я изненадааа.... ПАК 15 (петнайсет) лева...

По цени на официален вносител за Пловдив. "Ку щеш"
Отговори

Гено снимка Гено 10 май 2010 - 08:17

има обаче и магазини за масла, където смяната е безплатна, ако купиш от тях маслото и филтрите и въобще не става въпрос за неизвестни масла...
Отговори

nikal снимка nikal 13 май 2010 - 21:18

 Зенит-е, на 09 May 2010, 23:26, каза:

Защо пишете глупости колеги?
Не знам защо говорите непроверени неща. На мене за смяна на масло и всички филтри (4 броя) ми взеха "цели" 15лв. Сега проверих и за двигателя на колегата. Я изненадааа.... ПАК 15 (петнайсет) лева...

По цени на официален вносител за Пловдив. "Ку щеш"

Жалко,че фактурата за смяна на масло и филтри е в офиса и сега немога да видя,но със сигурност не е 15 лв.Става въпрос за Зафира Б и смяна в София.Мисля,че имаше нещо и за труд на час.
Отговори

blagom снимка blagom 14 май 2010 - 14:28

малко се изхвърляте с цените.... има тарифа за цена на час, която доколкото си спомням е около 40-50лв. ....а смяната отнема не повече от 1/2 час. да е 20лв. за работа, не е повече. Според мен е все тая къде ще си смени маслото.
Отговори

torbo снимка torbo 22 май 2010 - 14:33

абе кво ми ги хвалите тия измислени лицензирани сервизи не мога да разбере... Ще дам няколко примере!
Един приятел има Антара. Първо, че го друсаха 5-600лв за смяна на всички консумативи (масла и филтри), но и му бяха пукнали пробката на картера, защото да малоумници! Второ, един приятел се занимава със Ситроени, и един от шефовете на АМК си прави колата при него срещу пари, а не при неговите подчинени за без пари! Само си носи частите! Трето много се любувам на една кола, която има найсет години гаранция! Това всъщност означава, че ти ще си правиш колата при тях, ще я сервизираш при тях, по техните цени и ако случайно направиш нещо- гаранцията отпада, ако нещо ги погледнеш криво- гаранцията отпада и т.н.
те ти определят сроковете кое, кога да се смени, където в повечето случай е с идеята колата да умре след гаранционно. Пак пример ситроените по гаранция сменят масло на 30 000 км... екстра си е маслото, то се е навоскозитетило! А най- любимо ми е, когато срещу заплащане получаваш още години гаранция! Замислете се, когато някой толкова лекомислено хвърля близо 10 години гаранция, това за добро ли е? Никой търговец на този свят няма за цел на клиента да му е добре, особено пък БГ търговецът! Кво мислите, че в лицензираните сервизи са някакви инженери и са най- добрите? Напротив там са от кол и въже събирани... Хайде, който иска нова "безпроблемна" кола- той ще си ходи в лицензиран сервиз, но да набуташ някой зорлем там си е кощунство. Сега се сетих... гумички за буталата на спирачките в щедрите ауто- 75лв... ментета страшни в прозрачни лайнонови пликчета произведени преди войната... и това беше с отстъпката, защото са стари!!!
Гумички от бай Пенчо продавача на части 10лв... същите! това е- който както ще да го разбира!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg