Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ТУРБО, тунинг и още нещо!

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 март 2012 - 19:53

 danymish, на 29 август 2011 - 07:20, каза:

Здравейте колеги,искам да ви попитам до колко е нормално да има масло във маркучите след турбината.. *


-Аналогично на колегата, забелязвам омазняване на маркуча след турбото, но не съм го отварял да гледам вътре как е положението.. Какво ще ме посъветвате - да отворя ли и да почистя[обезмасля!?] и ако да.. как и с какво най-добре и безопасно ?

И друго.. наскоро свалях дебитомера за профилактично почистване, до сега никога не го бях свалял него, резултата - почти никаква мърсотия по мрежата както на входа, така и на изхода.. но все-пак не беше като да няма грам налеп, но почистих бързо и лесно. Да обаче забелязах нещо, което незнам да ли е тревожно или не, за което и (НАЙ-ВЕЧЕ) пиша това си мнение..

-На входа на турбото, от страна на дебитомера вътре в маркуча точно дето е хванат за турбината имаше масло, при това все-едно се е събрало и 'утаило' там щото маркуча там образува своеобразна малка "локва" и тя е от масло (най-вероятно) - трябва ли да ме тревожи това !? :confused:

п.п. Държа да отбележа, че поне за сега нищо тревожно и никакви 'симптоми' за неизправност някаква по колата няма! Всичко е наред, просто при 'профилактиката' на дебитомера, както казах.. забелязах това нещо.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 август 2012 - 13:43

Продължавам с въпросите..

Днес с лека изненада, макар и не до там приятна забелязах, че точно между 2-те части на турбото има нещо, даже не знам как да го охарактеризирам/нарека, прилича на метален фланец, в горния му край влиза метален провод, а отдолу също има нещо подобно, но е на адски труднодостъпно място, ама дори и така се забелязва, че точно долу дето влиза тази тръбичка във фланеца има конденз на масло. Някой да има идея какво става там, тревожно ли е това и т.н. ? :confused:
Отговори

doctordre снимка doctordre 14 август 2012 - 09:09

 DALGONSKi, на 09 август 2012 - 13:43, каза:

Продължавам с въпросите..

Днес с лека изненада, макар и не до там приятна забелязах, че точно между 2-те части на турбото има нещо, даже не знам как да го охарактеризирам/нарека, прилича на метален фланец, в горния му край влиза метален провод, а отдолу също има нещо подобно, но е на адски труднодостъпно място, ама дори и така се забелязва, че точно долу дето влиза тази тръбичка във фланеца има конденз на масло. Някой да има идея какво става там, тревожно ли е това и т.н. ? :confused:

:D това са тръбичките за маслото на турбото, нормално е да са омазани
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 август 2012 - 15:12

 doctordre, на 14 август 2012 - 09:09, каза:

:D това са тръбичките за маслото на турбото, нормално е да са омазани


-Ама те метални някакви, доста солидни ми се струват като ги гледам, възможно ли е да са се разхлабили болтовете, които ги стягат ? Че то налепа от масло е точно като когато някъде има издухана гарнитура - маслото е като от конденз.. :unsure:
Отговори

doctordre снимка doctordre 17 август 2012 - 14:02

Няма защо да се плашиш, нормално е да пооцапва по малко :)
Отговори

nurim снимка nurim 18 ноември 2012 - 13:14

здравейте , имам въпрос с какво турбо е снабдено 1 7 isuzu 16 v и колко bar надува и дали манометър от 1 bar би бил достатъчен за измерва налягането на турбото.
Благодаря предварително !!!!!
Отговори

nolan.jtd снимка nolan.jtd 30 ноември 2012 - 00:47

колега, би ли дал повечер информация за разликата между турбини управлявани от вакуум и другия вид турбини управлявани от гейт чрез данни на ЕКУ ? Защото ми е интересно какво трябва да се преработи при смяната от едното към другото ;)

Сега искам да изхвърля тази 1544х и да се метна на внт20 или 1749VB от АРЛ ама незнам какво ще трябва да се сменя за това ако можеш да дадеш разликите между двата вида турбини. Благодаря

има ли ефект от процедурата да бодна филтъра директно за турбо тракта интересно ми е да експериментирам като го покрия с кутия и кора подкартерна която да пази от вода, мисля че звука и вървежа ще се вдигнат заради редуцираното трасе на въздуха
Мнението беше редактирано от nolan.jtd: 01 декември 2012 - 23:18
Отговори

G MOTORS  ZAFIRA снимка G MOTORS ZAFIRA 06 декември 2012 - 19:18

тьрся да купя турбо за зафира модел 2004 2.0тди моля за сьдействие от всички благодаря предварително тел номер за вризка 0894992634
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 януари 2013 - 09:21

Колеги, мога ли да сложа интеркулер на X20DTL!? Нещо друго освен промяната на турбо пътищата след студената турбина ще трябва ли и най-вече дали ще има някой кОнец отгоре?
И дали ще стане кулера от астра ф X17DT!?
Замислям и ЕГР-а да емулирам и искам след двете операции да видим как ше се държи колата. :)
Отговори

esil2 снимка esil2 13 януари 2013 - 16:52

 Георги Йотов, на 13 януари 2013 - 09:21, каза:

Колеги, мога ли да сложа интеркулер на X20DTL!? Нещо друго освен промяната на турбо пътищата след студената турбина ще трябва ли и най-вече дали ще има някой кОнец отгоре?
И дали ще стане кулера от астра ф X17DT!?
Замислям и ЕГР-а да емулирам и искам след двете операции да видим как ше се държи колата. :)

Що се занимаваш с глупости, съмнявам се че със това което искаш да направиш ще постигнеш нещо.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 януари 2013 - 17:45

Еее, колега, разбиваш ми фантазиите. :D
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 януари 2013 - 19:25

 Георги Йотов, на 13 януари 2013 - 17:45, каза:

Еее, колега, разбиваш ми фантазиите. :D


-Да ти кажа ли и аз (като не по-малко ентусиазиран от теб собственик на X20DTL), колко безсмислено начинание е всъщност това !? :biggrin:
Отговори

Гостvalvall_* 15 март 2013 - 23:45

Водородната клетка (Генераторът на Газ на Браун) или както е по известен в България като ” Водороден генератор “( HHO генератор ) е генератор на водород (H2)*, извличан от вода (H2O) чрез електролиза**. Методът е приложим към всички видове двигатели с вътрешно горене – дизел, бензин, газ и метан.
http://www.vim-fresh.com/
Отговори

GuF снимка GuF 17 март 2013 - 00:35

 valvall, на 15 март 2013 - 23:45, каза:

Водородната клетка (Генераторът на Газ на Браун) или както е по известен в България като ” Водороден генератор “( HHO генератор ) е генератор на водород (H2)*, извличан от вода (H2O) чрез електролиза**. Методът е приложим към всички видове двигатели с вътрешно горене – дизел, бензин, газ и метан.
http://www.vim-fresh.com/


Е тоя е за бан!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 юни 2013 - 20:28

Не знам до колко е уместен въпросът ми точно в тази тема.. но през търсачката не ми излезе по-подходяща, да задам въпроса си.. :mhihi:

Замислил съм от доста време вече, да се наема и да разглобя смукателния колектор, но тъй като ме е страх от обезвъздушаването после, така и не се решавам, но все-пак ще го сторя в близко бъдеще. <- Това от една страна.. Мисля си обаче, освен смукателния.. има ли смисъл да разглабям турбото, и само него ли, или заедно с колектора !? :confused: Че доколкото разбрах, само турбото трудно излиза (поне при 10+ год. дезел като моя), пък ако има би имало вероятни ползи от това - по-добре да разглобя и почистя всичко ? Не знам само да ли там има някакви гарнитури и лесно ли се сваля всичко това ?
Отговори

teodor9525 снимка teodor9525 27 декември 2015 - 04:05

Здравейте колеги всички знаем че x17dtl не е направен за състезания но все пак въпросът ми е след като е ремапната и и е затапен ЕГР-а може ли да се изкара още някое конче от някъде :D Благодаря !
Отговори

Stoil снимка Stoil 28 декември 2015 - 10:36

Знаеш ли, далеч си от истината.
Тоест, моторът има сериозен запас в горивната система.
Но за да тръгне ти трябва друг кулер, генерация и друго турбо!
След това няма да си познаеш колата ;)
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 декември 2015 - 23:30

Различни са ви моторите колега Stoil, нямат нищо общо, освен че горят нафта :)
Отговори

tanakavnr снимка tanakavnr 08 януари 2017 - 23:51

Здравейте!Не знам дали е проблем или исузутата са си така!Карал съм астра ф 1.7 дт/немския/рено меган 1.9dti-таа..така.Нормални обороти на празен ход-800..850.Карам си на 3-та ,излкючвам,оборотите-1000??В момента на спиаране на светофар/примерно/,веднага падат на 850/долу-горе/.това нормално ли е?От това следва следния проблем-на 3-та пускам газта,обороти-1200..на 2-ра ,същата работа.Не падат .И как може е сега в поледицата да слезеш по наклон /заледен/ на 1-ва ,като държи 1200 оборота/не че не слизам де/.Чуквам леко спирачка ,намаля и айде пак на 1200 оборота???На втора също.Слизащ на 1-ва ,без газ,за да използващ двг-то като спирачка..да ,ама -не.И на 2-ра също.По същия тоя наклон катери с 2-ма отзад на 2-ра на 850 о-та.като намаля баирчети и хуква пак на 1200.При мен ли е проблема ,или са така????Реното по същия наклон държи 800 оборота/направо утихва мотора/,не ти трабва спирачка,и на 1,и на 2-ра??Ф-ката и тя беще така.Хайде колеги, каращи същия модел да кажат..на мен ми е странно такова държане на дизел....
Отговори

Persizi снимка Persizi 26 март 2017 - 14:12

Направих чипче на Вектрата.

Публикувано изображение

Автоматика не позволява да се вдигне тягата в диапазона 1500-2000.
Скалата за въртящия момент е сгрешена :). По груби сметки трябва се получава около 390Nm.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg