Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra G Coupe 2001. Z18XE грешка P0340 - camshaft position sensor

Гостхърватин_* 13 ноември 2012 - 16:49

Здравейте!

Преди 2 месеца започна да ми свети лампичката за traction control и колата не можеше да досегне повече от 4000 оборота. Направих диагностика с OP-COM и ми излезе грешка P0340 - camshaft position sensor - incorrect signal.
Смених датчика (разпределителен вал), взех от euro07. Карах си нормално 2 месеца и сега пак същата грешка излиза. Интересното е, че когато колата е загряла поне малко (след една-две минути каране), като я гася и паля пак, всичко си е нормално - няма грешки! Какво може да е? Какво общо има тази грешка за датчик на разпределителен вал с температурата на двигателя? Дали да сменя датчика пак (ако има възможност тези да не са качествени и да спират да вършат работа след само 2 месеца) или може и да е нещо друго?

Благодаря предварително!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 ноември 2012 - 16:59

Огледай инсталацията.
Отговори

bollbe снимка bollbe 13 ноември 2012 - 19:33

И аз имах същия проблем и се оказа че нетърпи менте датчици а само оргинален.
Отговори

Гостхърватин_* 13 ноември 2012 - 20:00

Благодаря ви. Колкото видях, контактите и жиците са на място, и аз мисля, че може и просто новия датчик да не е добър, но все пак ми е странно всичко да работи, когато колата стартирам топла. Не бих искал веднага да купя нов датчик ако това не е проблема... Имате ли още някакви идеи, какво може да е, какво още е хубаво да проверя?
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 13 ноември 2012 - 20:18

Датчика може да се провери с осцилоскоп. Ще стане ясно дали проблема е в него.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 13 ноември 2012 - 22:30

 bollbe, на 13 ноември 2012 - 19:33, каза:

нетърпи менте датчици а само оргинален.
Отговори

хърватин снимка хърватин 18 март 2013 - 20:04

Смених датчика разпределителен вал (не оригинал от Орел, но пише, че е СИМЕНС - същия производител както и на оригиналните, само липсва логото на ГМ), и ми дава същата грешка (Incorrect Signal). Опитах и да запаля колата без датчика просто да видя компютъра да ли вижда някаква разлика, тогава ми даваше No Signal – вероятно проблемът не е в компютъра, щом прави разлика с и без датчика.
След това смених и датчика колянов вал (казват, че понякога и това дава същата грешка), но пак е същото.

Има ли някой да е имал същия проблем и да го е решил?

Не знам да ли ми е позволено тук да напиша откъде взех този Сименс датчик, но ми казват, че са качествени... Или колата просто не търпи никакви освен оригинал ГМ/Опел?

Преди когато проблемът започна, понякога не даваше грешка когато колата беше топла, ама сега грешката се появява винаги.

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от хърватин: 18 март 2013 - 20:05
Отговори

sathv снимка sathv 18 март 2013 - 21:22

Как ги сменяте тия датчици без да констатирате проблема с осцилоскоп ми е много интересно, че й даже смешно. Първо се закача сондата на осцилоскопа за датчика и се гледат импулсите. След това на ЕКУ-то , че по-често самия кабел прави бели. Ако нямаш осцилоскоп си купуваш. Намират се руски за под сто лева. Не е задължително да е tektronix
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg