Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

газ и спортен филтър

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 06 юни 2007 - 00:56

до колкото знам на обикновена газова не става да се кара с конусен спортен филтър като причини знам голям разход и гърмежи
та сега на въпроса ако се сложи аванс процесор дали вече ще мога да си карам с спортния филтър които си имам и все още не съм го и пробвал или пак няма да е възможно
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 06 юни 2007 - 10:11

Ми ела да видиш мойта кола - Ц14СЕ пълна инжекция на газ , с обикновена газова и спортен конус филтър.
Нямам никакви проблеми -даже по -малък шанс за гърмежи има. Разхода ми се вижда същия.
Отговори

DMX_a снимка DMX_a 06 юни 2007 - 14:01

Кадета ми е моно инжекция също е на газ и със спортен филтър - никакви грижи, даже напротив.
С обикновения филтър гаснеше понякога когато се случи по калпава газта, сега вече не гасне а и оборотите са постоянни. За разхода не мога да прценя, падна определено, но вече не минавам по 2 пъти на ден покрай семинарията...
Отговори

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 07 юни 2007 - 07:54

колеги а да питам ваще плочки за газта къде са след дебитомера веднага ли или някъде другаде
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 07 юни 2007 - 11:37

 Dark_Avenger, на Jun 7 2007, 08:54 AM, каза:

колеги а да питам ваще плочки за газта къде са след дебитомера веднага ли или някъде другаде

Аз дебитомер нямам :) плочката ми е точно на блока където е закачен маркуча от възд.фълтър.
Отговори

сурай снимка сурай 15 август 2007 - 06:44

Карам 1.8 карбуратор,плочката е между карбуратора и колекторните тръби
Отговори

ГостТони П._* 10 юли 2012 - 06:44

Здравеите колеги : ) по темата аз също използвам конусен спортен филтър и също карам на Гас.. за момента нямам никакъв проблем, освен че се дигна малко разхода на гас но това е нормално при моето каране :Д :Д .. както и да е позволил съм си също така да направя по-широка траба през която въздохът погълнат от филтъра да минава и да се задържа хладен и с компресия "е не като на турбото", но все пак я има.. : ) и така с филтъра нямам никакъв проблем : ) а относно другото ако мога скоро ще кача снимка да си кажите и вие мнението : )
Отговори

Гостbatkoradko_* 11 юли 2012 - 21:41

Карането на газ с обикновена газова, обезмисля ползването на спортен филтър. Цялата идея на спортните филтри е, че пропускат повече въздух. Когато колата обаче е на газ, след филтъра е монтирана плочката (смесителя), който дроселира въздушния поток така, че да е подходящ за алтернативното гориво. Казано по- просто, плочката значително намалява дебита на въздуха и какъв ще е филтъра (спортен или обикновен), вече няма значение.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg