Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Лампичката за AIRBAG

mizernika672 снимка mizernika672 13 април 2007 - 19:57

Колеги здравейте,карам Астра G,но нещо ми свети лампичката за аирбека :c010:
Да се притеснявам ли за нещо?
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 април 2007 - 20:44

Бегай в оторизиран сервиз да ти занулят датчика и си готов !!! :c010:
Отговори

jorko_83 снимка jorko_83 13 април 2007 - 21:27

И моята свети в момента.Веднъж вече я водих на доктор да я оправят.Като я качиха на компа,нямаше никакви грешки.Има едни датчици под седалките, които има вероятност да предизвикват това светене..Закарай я в оторизиран сервиз,ако трябва дати демонтират седалката и да оправят нещата.На мен след около 2 месеца след такава интервенция пак ми светна проклетата лампа :16:
Отговори

Maiky снимка Maiky 13 април 2007 - 21:40

Мой познат може да ти я закачи и да ти каже дали има грешки или е от друго светенето. Попринцип светва след сваляне на таблото и даване на контакт със свалено табло! Ако си заинтересован ми пиши на лично! :c010:
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 13 април 2007 - 23:18

Лампата светва при прекъсване на веригата към еърбеците, по-точно след сваляне на някоя част от долу изброените - някой глупак се изтичва и дава на контакт. - 1. Претапициране на волана. 2. Демонтаж на седалка с еърбег. 3. Табло /рядко срещано, щото докарал ли си я до там, може и да нямаш еърбеци :)/ 4. Има и други - но ги няма в тези Астри.
Ако е станало така - нулиране.
А е добре да видиш дали еърбеците са ти истински, защото претапицираме по 2 гръмнали на седмица.
Отговори

mizernika672 снимка mizernika672 14 април 2007 - 18:20

Благодаря за одговорите колеги,вече с разбрах с един пич да ми ги нулира!
Отговори

Zygot снимка Zygot 14 април 2007 - 18:37

Имах същия проблем даже собственика беше сложил лепенка за не го дразни светенето ,но намерих решение в http://astra-club.ru/.

След изчестване на грешките не променяйте положението на седялката на шофьора (май само заради неговата седялка прави проблем) има някакви кабели под седялката които реагират неприятно. Единия начин е да ги запоите(няма букса ,няма проблеми) ,а другия е винага да местите седялката без колата да е на контакт.

Руския форум е много добър между другото.
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 14 април 2007 - 23:05

Виждал съм много причини за светване лампата на еърбега, но тази е една от малкото за които бих се сетил - Производствена шибана букса !!!
---някой да си е играл - разбираемо е, ама ПРОИЗВОДСТВЕНЕ ?!?
Отговори

Vladi G. снимка Vladi G. 16 април 2007 - 18:18

Здравейте на всички искам да ви попитам дали може да се замости или премахне датчика на една от седалките ми понеже аирбека който е на нея е отворен и ми свети постоянно проклетата лампа на таблото?Предварително ви благодаря!
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 19 април 2007 - 22:29

При мене има датчици за незакопчани предпазни колани в ключюлките на коланите. Погледни дали отиват кабели към ключалките. При незакопчан колан ми светеше лампата на еърбега, но след като ги шунтирах спря да свети! Светва само когато дам на контакт и като запали изгасва.
Отговори

Vladi G. снимка Vladi G. 20 април 2007 - 12:59

Ами разлика нямя пак си свети проклетата лампа но според мен това се дължи на отворения аербег незнам дали може да се занули,замости или премахне датчика?
Отговори

mizernika672 снимка mizernika672 20 април 2007 - 15:01

Занулират ги :n055:
Отговори

Vladi G. снимка Vladi G. 20 април 2007 - 15:58

Благодаря най-после да се намери човек който да ми каже какво да направя! :n055:
Отговори

mizernika672 снимка mizernika672 21 април 2007 - 11:51

Мен един пич ми обеща да ги нулира и днес(събота) ще я карам :beer:
Отговори

Vladi G. снимка Vladi G. 23 април 2007 - 12:06

mizernika672, на Apr 21 2007, 12:51 PM, каза:

Мен един пич ми обеща да ги нулира и днес(събота) ще я карам  :beer:
 

Успя ли да ги нулираш?
Отговори

mizernika672 снимка mizernika672 25 април 2007 - 14:42

Да нулирах ги,вече нищо не свети!Да знаете това не свети само за аербека,а също така и за някакъв датчик за пожар!Като си хвърлиш фаса,пиука :2angry1:
Тъпа работа,а също така може да е от аербека,ако нямаш аербрк трябва да сложиш,а иначе ако има и свети трябва да се нулира :beer:
Отговори

Оги снимка Оги 25 април 2007 - 14:47

mizernika672, на Apr 25 2007, 03:42 PM, каза:

ако нямаш аербрк трябва да сложиш
 


:doh: ... задължително е викаш, а :beer:

mizernika672, на Apr 25 2007, 03:42 PM, каза:

... а иначе ако има и свети трябва да се нулира  :beer:
 


Пак не е задължително ... щом лампичката свети значи е отчело някаква грешка. Също така, не е задължително с изчистването (не зануляването) на грешката да се оправи ... просто при теб е станало, защото проблема е бил временен (прекъсване на кабел, спойка и т.н)
Та докато свети лампата AIRBAG не бачка ... просто подсказва да се поправи!
Отговори

mizernika672 снимка mizernika672 27 април 2007 - 21:13

Лампата пак светна :2angry1:
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 27 април 2007 - 23:36

``Лампата светва при прекъсване на веригата към еърбеците`` - така е в 90 % от автомобилите, независимо от модела и годината на производство. Надали Астра Г-спорт прави изключение......
:unsure: .
Но ние сме тапицери и говорим от личен опит.....
Отговори

mizernika672 снимка mizernika672 28 април 2007 - 08:11

Благодаря колега,пича така ми каза!А сигурно е от аербека
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg