Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Проблем с тока за запалката, Astra G

Тази тема е заключена

joru снимка joru 17 януари 2011 - 16:12

Искам да споделя проблем си и как си го оправих. В контакта на запалката нямах ток и ФМ трансмитера не работеше по тази причина.

Намерих схемите на бушоните/предпазителите на колата. Запалка на руски е "Прикуриватель". Бушона е Ф36, при мен е 20А, като в някои ръководства го дават 15. Схема на бушоните им ето тук:
http://opel-astra.5go.ru/html/14_1.htm
При мен разположението им е вертикално, но бушона е пак Ф36.

При мен бушона беше здрав, но потъмнял на едната си клема. Зачистих го с върха на отверката и се оправи.

Дано поста бъде полезен и на други колеги с същия проблем. Поздрави
Отговори

Гостkriskoo92_* 25 януари 2011 - 15:02

А къде се намират тези бушони , че и на мене ми същият проблема :confused:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 25 януари 2011 - 15:15

Колега бушоните на Астра G са под едно капаче под ключа за фаровете. отдолу като погледнеш ще ги видиш.
Отговори

Гостkriskoo92_* 25 януари 2011 - 15:17

Колега имам капаче там, но е празно смисъл нещо като мини жабка изглежда.. да не би да имаш впредвид под цялата мини жабка ?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 януари 2011 - 15:26

Да, тя самата е захваната с пластмасови винтове, отвиват се с по-голяма отверка, или стотинка (според-зависи).
Отговори

Гостkriskoo92_* 25 януари 2011 - 15:27

Мерси колеги ще проверя какво е положението на бушоните :)
Отговори

Гостkriskoo92_* 25 януари 2011 - 16:10

Проблема не е от бушона - здрав е. Явно в самата запалка е проблема.. опитах да я отворя, но нещо някъде все едно запираше и си мисля, че трябва да разглобя пластмасите които са в долната част около нея. Ако греша моля да ме поправите, защото не съм много на ясно с тези неща, а и само предполагам.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 януари 2011 - 17:22

Тая тема я имаше разисквана, как се сваля запалката. Пиши в търсачката нещо от сорта ма: запалка астра и ше излязат.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 25 януари 2011 - 17:56

Ето темата - ЦЪК
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg