Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с Темпомат

martoss снимка martoss 27 септември 2011 - 11:15

здравеите колеги
искам да си направя темпомат на колата
Колата е Вектра б 2001 г З18ХЕ с електронна газ
при липсата на лост за управление реших да отреща буксата и там сам 4 кабела
единия дава + като сам на контакт а др 3 нямат никакво напрежение
въпроса ми е следния допрях плиуса и с 3те кабела и темпомат нетрагна като карам пр. с 60 на 3-та скорост и като качих колата с ОП КОМ ми даде грешка която пишеше круиз контрол ........... Активирал сам го с ОП КОМ и нетръгва

моля за съвет какво да правя и как да го подкарам. По моргите ми искат около 60 лв за тази ръчка които според мен са много
Искам да го направя само да помни скороста др, неми трябва с 1 бутонче от 1 лв и това е
моля колегите които разбират да ми помогнат

четох темата за темпомат ама тя е пълна с много излишни мнения и нищо неможе да се разбере

благодаря предварително
Отговори

dionisi снимка dionisi 28 септември 2011 - 13:52

А каква точно грешка ти дава?
Иначе като даваш на късо кабелите за темпомата ОП-Ком-а отчита ли че са натиснати.
Иначе лоста и за по-малко пари може да ти изпадне, трябва да гледаш из форума. Имаше и за по 40лв

Поздрави.
Отговори

FRYER снимка FRYER 28 септември 2011 - 14:01

Аз не можах да разбера много.Колата е имала фабрична инсталация?
Стоп машинка на съединителя има ли?
Иначе лостче във форума се намира 35-40лв. :icon_wink2:
Отговори

pu6olin снимка pu6olin 30 септември 2011 - 10:59

Здравей колега,
Нищо чудно,че не е сработил темпомата.Щом си свързал всички кабели заедно значи си казал на темпомата хем да увеличи скоростта,хем да я намали. Четирите кабела се свързват по определен начин.Единия,предполагам +, е постоянно свързан с още един.Остават два свободни.Когато допреш + до единия-темпомата се включва и поддържа скоростта в момента.При всяко следващо натискане-увеличава скоростта с 3-4км/ч.Ако допреш до другия свободен кабел скоростта намаля.Ако разделиш+и кабела дето са свързани постоянно-изключваш темпомата.
Публикувано изображение
Това е как свързах кабелите при теста,дали работи темпомата,а това е вече готовия вариант с микроключета:
Публикувано изображение
Това е схемата за свързване:
Публикувано изображение
Та моя съвет е първо да свържеш пробно кабелите.Ако тръгне -супер-търси си лосче или както мене си поиграй с микроключетата.Ако не тръгне-нещо липсва,като датчик на съединителя например.
Успех.Ако има нещо може и по скайпа.
Мнението беше редактирано от pu6olin: 30 септември 2011 - 18:53
Отговори

martoss снимка martoss 30 септември 2011 - 16:05

 FRYER, на 28 септември 2011 - 14:01, каза:

Аз не можах да разбера много.Колата е имала фабрична инсталация?
Стоп машинка на съединителя има ли?
Иначе лостче във форума се намира 35-40лв. :icon_wink2:


днес разглобих колата пробвах метода които си написал колега и пак нестана и с 40-50-60 и ма 3-та ина 4 та скорост

свалих кората при педалите и останових че нямам бутончето на съеденителя
може ли някои колега да ми каже какво трябва да направя от тук натам бутон ще намеря лесно каде трябва да се прокарат кабелите и дали ще е достатачно условие да тръгне наи накрая

пак четох темата за темпомата и там има г/д иформация на астра г

моля някои колега да се отзове
и като иформация този бутон с колко кабелчета трябва да е
Мнението беше редактирано от martoss: 30 септември 2011 - 16:08
Отговори

hudson снимка hudson 30 септември 2011 - 18:35

Щом имаш букса за темпомат, значи трябва да имаш и букса за стопмашинката на съединителя. Може и директно да я окъсиш за проба или докато си намериш стопмашинка.
Отговори

FRYER снимка FRYER 03 октомври 2011 - 15:56

 hudson, на 30 септември 2011 - 18:35, каза:

Щом имаш букса за темпомат, значи трябва да имаш и букса за стопмашинката на съединителя. Може и директно да я окъсиш за проба или докато си намериш стопмашинка.



Точно,щом има букса за лостчето,би трябвало да има букса и за машинката,която се намира под корите на волана.Свържи я към нея и я залепи в натиснато положение с тиксо за пробата.



Погледни тази тема.Много добре описание за този мод.Игнорирай факта,че показаната кола е с жило.
Успех и пиши какво е станало :thu:

Инсталация на темпомат
Мнението беше редактирано от FRYER: 03 октомври 2011 - 16:00
Отговори

FRYER снимка FRYER 03 октомври 2011 - 16:04

Машинката е с 2 букси:

Публикувано изображение

Игнорирай черната букса,тя е за лостчето.
Мнението беше редактирано от FRYER: 03 октомври 2011 - 16:41
Отговори

martoss снимка martoss 06 октомври 2011 - 17:39

 FRYER, на 03 октомври 2011 - 16:04, каза:

Машинката е с 2 букси:

Публикувано изображение

Игнорирай черната букса,тя е за лостчето.




Здравеите колеги вече имам работещ темпомат


Цялата работа ми струваше 15 лв
12.50 чисто нова машинка за съеденителя
1 лв кабел 2м
0.8 ст бутонче
0.7 ст кабелни обувки

схемата е тази която колегата е дал по нагоре
връзва се Черен + Червено/черен заедно и тези двата се свързват кам жълто черен

Буксата за съеденителя се намира под кората за бушоните

Активира се с ОП-КОМ отивате на Двигател след това на Програмиране и след това избирате круиз контрол Презант

И всичко тръгва
При въпроси ще отговоря на всички

А за колегите дето са ми помогнали Ще ползват 15% отстъпка (собственик съм на магазин за авточасти )

Благодаря
Отговори

pu6olin снимка pu6olin 06 октомври 2011 - 19:04

Радвам се щом съм бил полезен! :drinks:
А за предложението за отстъпка може и да се възползвам ако дадеш координати :pardon:
Само не знам как си го направил само с едно бутонче.Може би само го включваш и може да увеличаваш скоростта,но няма да можеш да намаляваш.От второто ключе също се възстановява последната запомнена скорост.
Мнението беше редактирано от pu6olin: 06 октомври 2011 - 19:10
Отговори

Марто снимка Марто 06 октомври 2011 - 22:17

Определено трябва да си потърсиш лостче колега. Доста по-удобно е , а и чат пат изпадат на по нормална цена. Аз примерно моето го взех от колега преди време за 25лв.
Отговори

ГостZafira2_* 06 октомври 2011 - 23:01

Моята астра G е с двигател 1.8i 16v 1999г. за да проверя дали има инсталация за автопилот пластмасата около волана ли трябва да разглобя, къде да търся тази букса ? :icon_wink2: :newsm05_41:
Отговори

Марто снимка Марто 06 октомври 2011 - 23:10

 Zafira2, на 06 октомври 2011 - 23:01, каза:

Моята астра G е с двигател 1.8i 16v 1999г. за да проверя дали има инсталация за автопилот пластмасата около волана ли трябва да разглобя, къде да търся тази букса ? :icon_wink2: :newsm05_41:

http://www.opelclub....opic=44328&st=0 - Ей тука има доста изписано. Иначе да там е при снопа към лоста за мигачите.
Отговори

Гостivozet_* 07 октомври 2011 - 08:40

Оригиналното лостче и бутоните са направени за хора с тънки пръсти. Недомислени са толкова малките бутони за темпомат. Браво на колега, че не го е изпозвал!
Мнението беше редактирано от ivozet: 07 октомври 2011 - 08:40
Отговори

pu6olin снимка pu6olin 07 октомври 2011 - 17:02

 ivozet, на 07 октомври 2011 - 08:40, каза:

Оригиналното лостче и бутоните са направени за хора с тънки пръсти. Недомислени са толкова малките бутони за темпомат. Браво на колега, че не го е изпозвал!

:rofl: Колега,да нямаш пръсти како на Хълк,че ти идват малки бутоните?Карам така от няколко месеца и мога да те уверя,че много си са удобни и никак не са малки.Двата бутона трудно можеш да натиснеш-значи си е ок.И лагодаря за комплимента!!!Това"оригинално" лостче с малките бутони е мое производство за има-няма 1 час.
Отговори

Sidkata снимка Sidkata 31 октомври 2019 - 13:37

Здравейте,
Ако караш колата всеки ден извънградско само на автопилот круиз контрол .. може ли да се повреди нещо ???
Тъп въпрос но ми е чудно.Това ми е малко като сложиш газова уредба нали от време на време трябва да караш и на бензин все пак колата така е направена.
Та горе долу въпросът ми е същият ако ме разбирате :smile3560: :smile3560: :smile3560:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 октомври 2019 - 13:49

Няма какво да и стане.
Отговори

Антон 70 снимка Антон 70 11 януари 2024 - 12:55

Здравейте,колеги. Имам опел Мерива Б,темпомата до трета скорос работи,от четвърта и пета не ще да работи,какъв може да е проблема?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 януари 2024 - 15:25

А при какви обороти го активираш при различните предавки?
Отговори

Антон 70 снимка Антон 70 19 януари 2024 - 18:07

Около 2500 3000 оборота до трета скорост на четвърта и пета съм го пробвал и над 3500 и не тръгва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg