Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Жълта лампа с нарисувана кола и гаечен ключ?

Гостlekonardo_* 31 май 2012 - 11:28

Здравейте

От известно време ми светва Жълта лампа с нарисувана кола и гаечен ключ на таблото на opel signum 3.0 cdti v6, автомобилът не влиза в сервизен режим поне така си мисля, появява се различно но мисля че при ниските обороти когато дълго време карам по бавно и при маневри назад и напред също се появява. Ходих на компютърна диагностика нямаше никакви грешки но ме съмнява че кабела беше стар, може би трябва да отида в опел на диагностика. Ако някой е имал подобен проблем моля споделете а забравих да кажа че затапих ЕГР но няма ефект.
Отговори

Vladko снимка Vladko 31 май 2012 - 11:43

Това със сигурност означава грешка и то свързана с двигателния отсек. Със сигурност трябва да е записана в паметта. Отивай на диагностика да ти кажат какво точно е.
Отговори

Гостlekonardo_* 02 юни 2012 - 18:53

Да и аз това си мисля да направя ще отида в специализиран сервиз да ми направят диагностика, дано да е нещо дребно ! И все пак ако някой е имал подобен проблем да сподели
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 02 юни 2012 - 20:46

може да е всичко трябва де се закачи и да се види може и да е нещто сериозно
Отговори

ГостlavAzza_* 09 юни 2012 - 11:54

Здравей, аз съм с Корса Ц 2003 .. същност имаме 10 такива .. всички в период на време дават едни и съши проблеми а това с лампата ключ ми стои от 2-3 години и ми се получава при постоянна скорост най-често извън градско .. преди да светне придърпва няколко пати след това светва и всичко си е ок. Та мисълта ми е че съм ги карал на диагностики и нищо не излиза , но съм се обедил че това не причинява вреди. И все пак това е при мен и Корса Ц дт1.7 исузу (мега здравите са) колите са ни на 350 000хил км и нагоре и евала !!!
Отговори

Гостlekonardo_* 21 юни 2012 - 11:40

Здравейте отново !!!!
По повод моя проблем описан по-горе се случи следното.
Алармата на предния дисплей "кола с гаечен ключ" изчезна но след няколко дни се появи проблем с форсирането на колата при подаване на газ автомобилът забива муцуната и над 2500 оборота колата не върви, т.е ограничаване по мощност до 2500 оборота а и съответно почна по трудно да пали когато е студена. Записах си час в опел София ауто и ми диагносцираха следния проблем:
FR 1957-8 19 384; което се оказа горен капак на горивната помпа т.е комплект клапани които ми казаха в опел че струват 900лв.
Но след изтриване то на грешката при диагностиката колата е пушка и нищо и няма но това е временно предполагам.
Ако има компетентни по въпроса моля за коментари и идеи какво да правя?????
Мнението беше редактирано от lekonardo: 21 юни 2012 - 11:40
Отговори

Corselina снимка Corselina 21 юни 2012 - 17:04

Здравейте!Искам и аз да споделя,че от седмица-две и на мен ми се получава тази жълта кола с гаечен ключ дори на таблото светва и акумулатор...след което колата гасне ...при повторно палене понякога пали от раз,но е имало и моменти, в които и при втори опит не се пали и светват и двете лампички на таблото....според Вас от какво може да се получава..мисля да закарам колата на авто-диагностика,но се чудя дали изобщо ще покаже какъв е проблемът...
Отговори

titan22 снимка titan22 21 юни 2012 - 17:36

След като светват лампите със сигурност ще са записани грешки,иди на диагностика да ги прочетат и после може да ги напишеш тук.
Отговори

Гостnasko m_* 24 юни 2012 - 01:13

 lekonardo, на 21 юни 2012 - 11:40, каза:

Здравейте отново !!!!
По повод моя проблем описан по-горе се случи следното.
Алармата на предния дисплей "кола с гаечен ключ" изчезна но след няколко дни се появи проблем с форсирането на колата при подаване на газ автомобилът забива муцуната и над 2500 оборота колата не върви, т.е ограничаване по мощност до 2500 оборота а и съответно почна по трудно да пали когато е студена. Записах си час в опел София ауто и ми диагносцираха следния проблем:
FR 1957-8 19 384; което се оказа горен капак на горивната помпа т.е комплект клапани които ми казаха в опел че струват 900лв.
Но след изтриване то на грешката при диагностиката колата е пушка и нищо и няма но това е временно предполагам.
Ако има компетентни по въпроса моля за коментари и идеи какво да правя?????

Покарай малко за да видиш дали ще светне отново. Възможно е грешката да е случайна.
Отговори

baboeba снимка baboeba 17 юли 2012 - 19:41

 lekonardo, на 31 май 2012 - 11:28, каза:

Здравейте

От известно време ми светва Жълта лампа с нарисувана кола и гаечен ключ на таблото на opel signum 3.0 cdti v6, автомобилът не влиза в сервизен режим поне така си мисля, появява се различно но мисля че при ниските обороти когато дълго време карам по бавно и при маневри назад и напред също се появява. Ходих на компютърна диагностика нямаше никакви грешки но ме съмнява че кабела беше стар, може би трябва да отида в опел на диагностика. Ако някой е имал подобен проблем моля споделете а забравих да кажа че затапих ЕГР но няма ефект.



Здравей колега,

аз имам подобни проблеми, само че на мен ми светят и иконата за амортисьорите още като запаля, което според един хакер, след като ходих и в дженеръс дружба и Бургас и неможаха да кажат какво и има, намерих едно хакерче в Бургас, много разбира момчето, игра си 3.5 часа и я въртя и това с ключето при мен се оказа конзола някаква във волана, която прекъсва и от там спира да ми работи автопилота и го прави когато си иска. Спирам, гася колата, чакам пет мин., паля и не свети вече, просто свети когато си поиска, но от 1 месец насам ми прави впечатление, че на 4 и 5 скорост при около 1500 оборото започва едно такова леко придърпване при ускорение, което много дразни и направо незнам вече, къде ли може да е проблема.

Но като цяло момчето каза, че на опелите специално от 2003 г. нагоре електрониката им е зле и постоянно дава някакви грешки, изтриваш ги и пак се появяват....
Направо съм се видял в чудо с тея грешки.
Отговори

ГостВеско - whitesnake_* 07 ноември 2012 - 16:08

При мен светва, когато ми намалее маслото в двигателя.
Отговори

винаги опел321 снимка винаги опел321 06 април 2017 - 16:26

Опел астра дизел 2006г при мен отвреме на време светеше че не зарежда динамото-при мерене с мултицет всичко си беше ОК после кола с гаечен ключ после само веднъж жълтото гърне а колата си върви на пушка !Свалям за момент клемата на акумолатора после пак я слагам и гърнето вече не свети !Въобще тия лампи щом колата си върви яко са нещо като бъгване на компютър и после всичко е ОК
Отговори

Жоро–GSI снимка Жоро–GSI 06 април 2017 - 18:19

Опел корса 1.6 16v 1996г. за една година 4 пъти ми светна жълтата лампа(чека) и на мен.Два пъти веднага след като налях добавка в бензина за почистване на горивната система и два пъти в продължително каране с много високи обороти.Слад като изгася колата и отново запаля лампата не свети вече.Два пъти я закачах на диагностика никакви грешки.
Мнението беше редактирано от Жоро–GSI: 06 април 2017 - 18:20
Отговори

savov1bg снимка savov1bg 17 април 2017 - 09:30

Здравейте колеги,
Врктра Ц 2005г. ,мотора е Z22YH .Въпросната лампа светна и при мене. От няколко дни при ускорение на втора ,на около 3500-4000 об. се получава леко придръпване,като първия път нищо ,но след това светна. Обикновено изгасва и по време на каране светва. Закачих оп-кома и ми даде това:
Identifier: 0x0623
VIN: W0L0ZCF3551077826
Hardware number:6102000
Motor type: Z22YH
Part Number:55563016
Software version number: 6576275107
Programming Date: 20091005
Hardware key number: S001000125
System description: SIEM 0100
Type approval number: S06008
Alpha code: FB
Software Freeze Date: 04.08.2005
Hardware manufacturer system name: SIMTEC81.1
Software version: O307201C
ECU variant coding: 0x0000F802


Total number of fault codes: 2
U2103 - CAN-Bus Node no Communication
(70) - Not present

P1191 - Fuel Pressure System Malfunction
(52) - Not present

Някой имал ли е такива грешки и евентуално за какво да се готвя ? Благодаря предварително.
Отговори

винаги опел321 снимка винаги опел321 07 март 2020 - 05:47

 lekonardo, на 31 май 2012 - 11:28, каза:

Здравейте

От известно време ми светва Жълта лампа с нарисувана кола и гаечен ключ на таблото на opel signum 3.0 cdti v6, автомобилът не влиза в сервизен режим поне така си мисля, появява се различно но мисля че при ниските обороти когато дълго време карам по бавно и при маневри назад и напред също се появява. Ходих на компютърна диагностика нямаше никакви грешки но ме съмнява че кабела беше стар, може би трябва да отида в опел на диагностика. Ако някой е имал подобен проблем моля споделете а забравих да кажа че затапих ЕГР но няма ефект.

И при мен светват за ЕГР дори го смених с нов но същата работа ! Иначе колата си върви на 6 ! Сега си джиткам и не им обръщам внимание !
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 март 2020 - 10:13

 винаги опел321, на 07 март 2020 - 05:47, каза:

И при мен светват за ЕГР дори го смених с нов но същата работа ! Иначе колата си върви на 6 ! Сега си джиткам и не им обръщам внимание !

А каква е тази Vectra G в профила ти?
Отговори

splay снимка splay 12 март 2020 - 20:31

Да споделя, при мене светва "кола с ключ" само в студено време и записва грешка 380038 астра 1.9 DTH дизел - което е подгревна свещ. Някоя от 4 те е тръгнала да се разваля.Като е топло не свети.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 март 2020 - 21:23

То това да не е сирене или месо да е тръгнало да се разваля,колата вече е развалена.Ама това трябваше да ти го обясни специалиста дето е диагностицирал колата,или ти поне да беше потърсил с търсачката как са решили колегите този проблем не си първия с този проблем но всеки си мисли че неговата кола е само с такъв проблем и трябва да се решава индивидуално.
Отговори

splay снимка splay 13 март 2020 - 10:53

 mrsch66, на 12 март 2020 - 21:23, каза:

То това да не е сирене или месо да е тръгнало да се разваля,колата вече е развалена.Ама това трябваше да ти го обясни специалиста дето е диагностицирал колата,или ти поне да беше потърсил с търсачката как са решили колегите този проблем не си първия с този проблем но всеки си мисли че неговата кола е само с такъв проблем и трябва да се решава индивидуално.


Проверил съм. Проблема се решава като се премерят подгревните свещи и веригата до тях, щото има и едно реле(има инфо по въпроса в интенет) и се смени проблемната. В повечето случаи обаче се препоръчва смяната на 4 те комплект. Ще предприема мерки. Просто споделям един момент при който свети въпросната лампа(кола ключ)+(номер грешка).
ecn 38008 1.9 cdti 16v
Мнението беше редактирано от splay: 13 март 2020 - 17:09
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 март 2020 - 16:00

Къде точно се препоръчва смяна на четирите свещи и ако ми кажеш и на колко хиляди километра трябва да се прави, цена няма да имаш!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg