Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

Dowper снимка Dowper 09 март 2021 - 16:32

За мен единствения недостатък на този двигател е, че си понагорява стабилно бензинец. Ако можеше да се кара на газ, не бих се замислил.
Отговори

benzy снимка benzy 09 март 2021 - 16:44

 Dowper, на 09 март 2021 - 16:32, каза:

За мен единствения недостатък на този двигател е, че си понагорява стабилно бензинец. Ако можеше да се кара на газ, не бих се замислил.

Не знам какво значи понагорва... на магистралата при 140 ми даваше 7.8 разход, в града го докарвах под 11-12 (в София карано беше 14 и връв). За 260 коня не е зле, а и това откровено си е голям туч за дълъг път, да му намериш място за паркиране си е приключение и ако се кара основно градско не бих си го причинил.
Отговори

Nedds снимка Nedds 09 март 2021 - 18:13

 benzy, на 09 март 2021 - 16:44, каза:

Не знам какво значи понагорва... на магистралата при 140 ми даваше 7.8 разход, в града го докарвах под 11-12 (в София карано беше 14 и връв). За 260 коня не е зле, а и това откровено си е голям туч за дълъг път, да му намериш място за паркиране си е приключение и ако се кара основно градско не бих си го причинил.

Ако по магистрала със 140 е около 8 разхода си е много добре. Лошото е, че няма много избор в мобилето, но така или иначе ще купувам лятото, така че има има време да изскочи нещо.
Мнението беше редактирано от Nedds: 09 март 2021 - 18:14
Отговори

benzy снимка benzy 09 март 2021 - 18:55

Бих те посъветвал да помислиш за внос от Германия - избора ще е по-голям а и германските май ги правят с повече усърдие от тия за износ :) То като цяло малко от тези са продадени, имаше една много готина такава в Русе, фул екстри и много готино маслено зелено, но те искаха и много пари доколкото помня. Май е била шоурум кола, скоро пак ми папада, че още я продават.
А иначе сега си гледах едни снимки дето правих - на 145 оборотомера е на 2400, колко да гори, като работи като дизел.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 март 2021 - 19:10

 Nedds, на 09 март 2021 - 14:07, каза:

Ако тази 4х4 система даде дефект, за какви суми говорим за ремонт?


Ако взимаш чисто 3 бона на месец няма да те бърка....
Отговори

Nedds снимка Nedds 09 март 2021 - 21:21

 benzy, на 09 март 2021 - 18:55, каза:

Бих те посъветвал да помислиш за внос от Германия - избора ще е по-голям а и германските май ги правят с повече усърдие от тия за износ :) То като цяло малко от тези са продадени, имаше една много готина такава в Русе, фул екстри и много готино маслено зелено, но те искаха и много пари доколкото помня. Май е била шоурум кола, скоро пак ми папада, че още я продават.
А иначе сега си гледах едни снимки дето правих - на 145 оборотомера е на 2400, колко да гори, като работи като дизел.

Видях я тази русенска маслено зелена инсигния и определено хваща окото... но парите са й много. При 55К направо ще отида на чисто нова.
Отговори

benzy снимка benzy 09 март 2021 - 22:22

 Nedds, на 09 март 2021 - 21:21, каза:

Видях я тази русенска маслено зелена инсигния и определено хваща окото... но парите са й много. При 55К направо ще отида на чисто нова.

Много са и парите, но повярвай не искаш нова и новата :icon_wink2:
На 55 к мисля ще си вероятно под 1/3 от новата - екстрите и са гъдели и ще ги искаш. По-важното е, че не можеш да намериш такава, новите са вече орязани 200 коня, 230 за GSI и доколкото се чува вече със силна френска намеса в карантията.
Разходи се до Русе преслушай ги колко ще свалят щото доста са и объркали цената наистина. Не е GSI да кажем, Дженеръс продадеоха тяхното GSI за под 50 на половината километри. После щом не бързаш следи дали и кога ще свалят и им се обаждай периодично да ги дрънкаш да бутат надолу. Не е злато, че да държат цената висока :)
Отговори

joro17 снимка joro17 10 март 2021 - 10:08

 Nedds, на 09 март 2021 - 21:21, каза:

Видях я тази русенска маслено зелена инсигния и определено хваща окото... но парите са й много. При 55К направо ще отида на чисто нова.

55k са бая за тая кола май. Да не говорим, че за тия пари спокойно можеш да намериш и нещо премиум с тая мощност и пробег, което ще върви повече и мисля, че ще харчи по-малко.
Отговори

Dowper снимка Dowper 10 март 2021 - 10:30

 benzy, на 09 март 2021 - 16:44, каза:

Не знам какво значи понагорва... на магистралата при 140 ми даваше 7.8 разход, в града го докарвах под 11-12 (в София карано беше 14 и връв). За 260 коня не е зле, а и това откровено си е голям туч за дълъг път, да му намериш място за паркиране си е приключение и ако се кара основно градско не бих си го причинил.


Ами значи точно това - този разход, който си постигнал, е с нормално каране, а при тоя мотор ще искаш да настъпваш доста често, съответно разхода ще отиде нагоре.
Относно зелената за 55к - наистина са и много парите и според мен, топ изпълнение е обаче, няма спор.
Мнението беше редактирано от Dowper: 10 март 2021 - 10:31
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2021 - 11:44

Абе да ти кажа аз тогава улучих кьоравто вместо за уикенд ми я дадоха за седмица почти - на 3тия ден ми мина гъдела да я настъпвам и накрая си карах точно както караш и 100 коня кола само дето изпреварванията са по-лесни. В 90% от времето ще караш абсолютно нормално, още повече, че с тия мобилни камери и триногите вече стана много тегаво.
Отговори

Dowper снимка Dowper 10 март 2021 - 11:52

Е то в такъв случай по-добре 1.5 165кс или 1.6 200кс, разхода е поне 2-3л надолу, данъка е по-малък, лично мое мнение.
Мнението беше редактирано от Dowper: 10 март 2021 - 11:53
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2021 - 12:16

Ами... лично мое мнение, но Мечо Пух е прав: "Колкото повече - толкова повече"!
В тия 10%, в които ти се правят дивотии малките мотори няма да го могат същото, нито при изпреварване ще е същото. Но най-вече самото ти чувство, че караш нещо изключително, че караш топ модел си е гъдел, колкото и да е глупаво, гъделичка егото, а нали за такива гъдели се трепем.

Иначе за мен разумният компромис е 1.6 200 коня.
А ако ще взимаш големия мотор 2.0 трябва да се напънеш да е GSI изпълнението, а не просто 260 коня в обикновената каросерия с нормалните настройки.
Поне на мен това ми е далечната цел за след 6-7 години дай боже да мога да седна в GSI от преди фейслифта и като гледам на къде вървят нещата с марката това вероятно ще е и последният ми Опел...


Иначе дето казва колегата Жоро по-горе за премиума... Винаги съм си мечтал за Мерцедес, докато не седнах в Инсигнията и не разбрах, че не ми трябва повече кола от това - сега си мечтая за такава. Премиума му плащаш и надплащаш а поддръжката му е убийствена. И в една друга тема го казвах за един много богат човек, който кара само AMGта и казва: "Карам до 120 000 км и махам, не защото ми се харчат пари за нова, а защото ми излиза по-евтино". Вярно че 55 к са адски много пари, и мисля, че са объркали цената с поне 5-7 хиляди горник, но за тези пари ще си вземеш по-стар "премиум" на много повече километри и с много повече ядове.
Отговори

joro17 снимка joro17 10 март 2021 - 12:30

https://www.mobile.b...85&slink=jarzfk
Не е много по стар тоя бенц, кофти че слушат чалга в него :icon_razz2:
БМВ - та за около тия пари няма да пускам, че на беемвистите никъде не им се радват :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от joro17: 10 март 2021 - 12:31
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2021 - 12:53

Тоя бенц хваща окото, но принципно е клас надолу
... а има и разминаване, в тази година мотора е 245 коня, та човека в най-добрия случай не знае какво продава
Отговори

Nedds снимка Nedds 10 март 2021 - 14:00

Колеги определено ми харесва зелената, но просто ми е доста над бюджета (имам ги парите и за зелената, но ще е доста неразумно да ги избухам за кола :) а и аз карам по 11-12 000 км/год.) Сложил съм си лимит от 35К, който ще гледам да не преминавам - хайде с 2-3 К отгоре бих се разделил, но ако е автомобил който много да си заслужава.
Като цяло от обявените в мобиле-то, съм се спрял на тези и съвсем скоро ще отида да ги видя на живо.
https://www.mobile.b...85&slink=jath1m
https://www.mobile.b...48&slink=jath1m
https://www.mobile.b...59&slink=jath1m
Тази е с малкия мотор и е по-постна, но пък и цената й е най-ниска...
https://www.mobile.b...84&slink=jath1m
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2021 - 14:14

Аз се питам, дали си струва да наливаш пари в Инсигния Б и то 30+ хиляди (35 лимит). След като 2.0 170 дизел и 2.0 турбо бензин ги имаш и в предната инсигния , при това с около 15 хилки надолу от лимита. Смятам , че чак такава космическа разлика няма, плюс това за 15-20 хилки толкова гориво ще изгориш, че има да обикаляш като ненормален, вместо да ги наливаш в желязо.
Това е само мое мнение, като малко по-прагматичен избор.

Пример:
https://www.mobile.b...39&slink=jatnt6

Какво му има? 2017-та година. Къде са 35 хилки, къде са 15.
Пример за OPC:
https://www.mobile.b...07&slink=jatruq
Далеч под лимита и няма място за сравнение, нищо че е 2012-та. Та даже и на газ.
Пример за 2.0Т:
https://www.mobile.b...74&slink=jatruq
https://www.mobile.b...90&slink=jatyts
Вярно2012-та е , но...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2021 - 14:31
Отговори

benzy снимка benzy 10 март 2021 - 14:57

Аз се обърках... питаш за 2.0 260 коня, обявите са за дизеловиите Ако е за разумен семеен автомобил, която и от тях да е все са добри.
Ако е за тупалка в предложението на Димов за стара има много смисъл, качеството на материалите на фейслифтова А казват че е по-високо и дизеларките дри на Б поколението не пеят пред едно истинско OPC.
И трябва ли ти комби? Хеча е с огромен багажник, лично на мен комбито ми е малко грозно...
Отговори

Nedds снимка Nedds 10 март 2021 - 15:01

Колега Д-и-м-о-в, разбирам доводи ти и сигурно си прав. Но факторите, заради които съм се спрял на по-новата версия са следните:
- много по-малка вероятност да е на безброй километри (сегашната ми кола я взех на 7 год. и беше на 310 000 км. - по табло 165 000 :) ) Надявам се, че като е от официален представител няма да има груби намеси в километража, освен това уж дават и гаранция.
- по-добра визия (тук разбира се нещата са субективни, но една от причините да се спра на Инсигния е, че жената много я хареса и ще държи да е новата :) )
- по-нова 8 степенна автоматична скоростна кутия (сегашната ми кола е с 6-степенен Айсин, какъвто май е и в старата Инсигния). Тези кутии като цяло са здрави, но и от личен опит виждам, че колкото и да е пазена с това "лайфтайм" масло, към 300 К започва да сдава багажа. Моята след около година откакто я купих започна да прави магарии но и до момента си я карам, макар и с проблем. Та причината от първия ред важи и за автомата - айсинските автомати без проблем изкарват до 200 000 + км и ако взема кола на около 100-120К, поне докато е моя и не съм ужасен карък едва ли ще я мисля. А там филма с ремонта е голям - не само няколко хилядарки може да заминат, ами не е сигурен и крайния резултат.
- по-модерен интериор, мултимедия и разни гъдели като дистроник, автоматични лед фарове и др.
Сега дали това си заслужава 15-20 К отгоре е друг въпрос, но в крайна сметка съм преценил, че не ми е проблем да ги отделя :)

 benzy, на 10 март 2021 - 14:57, каза:

Аз се обърках... питаш за 2.0 260 коня, обявите са за дизеловиите Ако е за разумен семеен автомобил, която и от тях да е все са добри.
Ако е за тупалка в предложението на Димов за стара има много смисъл, качеството на материалите на фейслифтова А казват че е по-високо и дизеларките дри на Б поколението не пеят пред едно истинско OPC.
И трябва ли ти комби? Хеча е с огромен багажник, лично на мен комбито ми е малко грозно...

Първоначално се бях насочил към дизел, но като видях този бензин и 260 коня взех да се замислям, та за това питах какво е положението с него. Иначе не държа да е задължително комби, мина периода в който влачихме детски колички, столчета за хранене и т.н. Та при сегашния багаж и седана ще ми върши работа.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2021 - 15:31

Ооо, щом е намесена жена - плащай каквото и колкото искаш. Аз се оттеглям. Казал съм - с радио не се излиза на глава, само те боли главата.
Изводът е един: Това, че си преценил, не значи, че трябва да ги хвърлиш за глупости. Но това жената не може да го разбере, защото не отбира. В крайна сметка тя ще е на плюс, не ти. Ти ще си винаги на минус. Но щом те б@ли х@я - за мен няма проблем.
Успех.

Ако си от вярващите на думи като "лайфтайм" , "лонглайф" и разни такива, няма смисъл да продължаваме каквото и да е. Ако маслото си се сменя от самото начало на 50-60 хилки на тая кутия, да знаеш че тия цитирани 300 000 , са смешка за нея. Но 300 000 с несменяно масло, извинявай.. и от платина да е, пак ще се строши.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2021 - 16:00
Отговори

Nedds снимка Nedds 10 март 2021 - 16:08

 Д-и-м-о-в, на 10 март 2021 - 15:31, каза:

Ооо, щом е намесена жена - плащай каквото и колкото искаш. Аз се оттеглям. Казал съм - с радио не се излиза на глава, само те боли главата.
Изводът е един: Това, че си преценил, не значи, че трябва да ги хвърлиш за глупости. Но това жената не може да го разбере, защото не отбира. В крайна сметка тя ще е на плюс, не ти. Ти ще си винаги на минус. Но щом не те б@ли х@я - за мен няма проблем.
Успех.

Ако си от вярващите на думи като "лайфтайм" , "лонглайф" и разни такива, няма смисъл да продължаваме каквото и да е. Ако маслото си се сменя от самото начало на 50-60 хилки на тая кутия, да знаеш че тия цитирани 300 000 , са смешка за нея. Но 300 000 с несменяно масло, извинявай.. и от платина да е, пак ще се строши.

Виждам, че добре ме разбираш с първото изречение :D
Инач не - не вярвам в лайфтайм глупостите, но явно предишния собственик, който я е карал докато е гаранционна, не е мислил за следващия :) В крайна сметка ако от официалния сервиз не са го водели като задължителна смяна и са му казвали, че е лайфтайм , за какво човека да се набутва сам. А това, че през първите години този 6 степенен Айсин са го водили официално с лайфтайм масло го пише на много места. Може ли някой да гарантира, че собствениците на тези инсигнии на по 8-9 год не са мислили и те, че кутията няма нужда от обслужване, щото така са им казали в официалния сервиз. Та идеята ми е, че ако някой си е решил, че маслото на автомата му е лайфтайм, поне ако колата не е на много километри е все още поправимо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg