Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Мнение за Astra H

Opel Driver снимка Opel Driver 14 януари 2018 - 21:17

Здравейте! Мисля да си купувам Опел Астра H комби 2007г. 1.7 CDTI 100коня. Дайте мнение за автомобила, слаби и силни страни . От към поддръжка как е , скъпа ли е поддръжката?
Отговори

benzy снимка benzy 19 януари 2018 - 13:58

Ей тука: https://www.opelclub...howtopic=133307
цъкаш на на 3тата страница, колегата Димов е дал доста добри сметки и цени за "големите неизвестни", потенциалните скъпи ремонти, които не са задължителни, но вероятни.

Като цяло колегите препоръчват 1.9 мотора, въпреки, че на мен 1.7 винаги ми е бил по-симпатичен. Чел съм мнения за него, че е идиотоустойчив, но съм чел и обратното, че е по-проблемен от големия. Някой тук беше казал, че е леко анемичен при потегляне, тягата му идва малко по-късно. Ако погледнеш някакви технически спецификации вярно, че максималния въртящ момент идва при необичайните вече 2300 оборота, което предвещава турбо дупка, но чесно казано щом си се навил на такава колица качи и се пробвай и ако ти хареса дерзай. От 1 месец чета и сондирам мнения и в общи лини всеки модел си има някаква болежка, но нещата са на кантар - най-важното е да попаднеш на читава, гледана кола.
Успех!

Да допълня, сметни си добре километража, да не се окаже, че купуваш дизел за алилуята, и като е 2007 защо не се огледаш за 110 коня мотора, който е с 6 скорости. Според зависи къде си, но разликата в данъка е 100тина лева вярно, но след 2 год ще падне.
Въобще смятай си разходите не на годишна база, а на някава прогноза за всичките години, през които ще я караш тая кола. Ако я караш 2 години може и нищо да не смениш по нея, но ако я караш 7-8-10 тия специфичните дизелови проблеми е почти сигурно, че ще възникнат.
Мнението беше редактирано от benzy: 19 януари 2018 - 14:09
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 януари 2018 - 17:39

Така, Benzy общо взето ти е дал насоки.

Но, повечето ще те посъветват да вземеш 1.9 101 коня (това е пак малкия данък). Има такива на комбитата и точно на комбита ги слагат повече.
Данъкът ти до 14-тата година ще е 30-40 лева, след 14-тата -> 20-25, зависи кой град.

Тъй че ако ще е това да си в "малкия данък", това е твоят избор. Има обяви за 1.9 101 коня комбита. Разгледай, огледай на място, където ти е близо.
Оглеждаш за течове, оглеждаш какво излиза от ауспуха. Но ако запалите от студена и виждаш някакъв дим от сорта на сивкаво или друго, не се притеснявай, при палене винаги компютрите подават повече гориво от необходимото и затова, като загрее трябва да не пуши. Оглеждаш вътре системите дали работят(климатроници, стъкла мъкла, фарове, мигачи, стопове, волан-хидравлика, копчета .. всичко) и тогава решаваш.
Хубаво е и да идете на някой сервиз да я закачат да видиш дали дава грешки нещо.
Гледай дали всичките лампи светят като дадеш контакт преди да запалиш(лампа подгрев, лампа масло, лампа"Check engine" (двигателчето), лампа акумулатор и лампа имобилайзер са най-важни)

Най хубаво е да НЕ казваш кога ще идваш на оглед, защото може да я палят преди теб и да я загреят и да не усетиш някой проблем. Например ако пали трудно и върти супер много... може да се замаже ако преди теб са я палили и загрявали.... и т.н.

Успех.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 януари 2018 - 17:44
Отговори

sathv снимка sathv 20 януари 2018 - 00:59

Това, че данъка на кола навършила 14 години намалява може вече да не се взема предвид. Още от догодина тази екстра ще отпадне както е по цяла Европа. Отделно се очаква също от догодина, данъка на дизеляците да се увеличи и то чувствително пак както е в Европа. Вижда се, че досегашната социална политика относно данъците не работи. Приходите са нищожни и е нужна промяна. Изискванията пък на хората сравнявайки пътищата ни с европейските пък са тотално нереалистични.
Мнението беше редактирано от sathv: 20 януари 2018 - 01:00
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 януари 2018 - 02:23

Те тия работи от как се помним - все се ........ очакват. И това за "още от догодина" са пълни измишльотини, ако говорим за тук.
В големите мегаполиси не е проблема друго, ами бройката. Там вече няма де да се обърнеш от хора и коли. Затова все слушаме за ЦЕНТЪРА на града,ама там дето имало задръствания, нам ква зона и т.н. И си търсят оправдания и причини....прозрачно е като стъкло.

Я всеки да се замисли откога не е виждал от ония оранжевите коли, които миеха улиците поне един път в месеца? А?
Днес светвам с едно фенерче и какво да видя в светлинния му поток - ПРАХ братче, ПРАХ с просто около да го видиш лети да си ебе майката... и не е изгорели газове.... а мръсотия. Да се изкашляш и ще вдигнеш прах от земята - некъв ужас е. Потънали сме в лайна ама си търсим удобни виновни - това е истината.

От сума време все "мислят" , "мислят" и все нищо не измислят. Първо щяха да ги облагат спрямо това, колко въздух "харчели", после спрямо това колко километра било от преглед до преглед по незнам си какви измислени формули.... след това ще замислят нещо друго малоумно. И все нищо.... Тая европа - сЕри у нея(дет вика един приятел). Все ги мисли кат` кучето на нивата.
И накрая ще яде кОра. Ще си го вкара в гъза от собствените си простотии.

Волът риел риел, ама отивало на гърба му. Тая приказка явно не са и я чували из "Европа"...Тва ако е европа - аз съм трамвай със самолетна турбина.
Утре щи забранят да пърдиш и да се смееш............ и затова нормалните хора ги вземат на подбив - те се оляха като пиян циганин на 3-дневна сватба.

Само като видиш един от "главните" тъпанари там, Юнкер, ква физиономия има на дърт алкохолик и даже не един път са го хващали на официално място пиян кат кирка, клати се като дърво на зимен вятър.... кво да говорим повече... сЮрия , мислеща че светът се върти около нея...НЕ, светът се върти около големите производители и около огромните мангизи - тия дето създават благата и ги управляват, а не около някакви пишман законодатели и книжни плъхове в разни канцеларии.

Много силни бяха и с тия лампи с нажежаема жичка - тъй ще ги забраняли, инак ще ги гонели.. от коя година е тая плиткоумна "идея". И гледам до ден днешен е пълно навсякъде с такива. Че даже и официално е обявено - "Лампите с нажежаема жичка остават в магазините" - бе да еб@ и шибаните тъпоъгълни триъгълници да еб@. Щели те да забраняват - и как точно? Колкото лампите "забраниха" щото им бъркаха нещо бизнеса, толкова и друго ще забранят. Те докато забранят нещо, то вече няма да има "живи" екземпляри от това, независимо за какво става дума- техника ли, коли ли, квото и да е там. Няма да го забранят, просто ще се мине на друга технология. Както преди ДВГ-то е имало само парни двигатели(на твърдо гориво).. е същата работа ще бъде от ДВГ към "следващото"! Ако някой се заблуждава с друго - то го съветвам да спре.
ДВГ-та ще има още 10-тина до 20 години и след това потреблението на такива ще намалее рязко и от там ще се "самозабрани" ДВГ-то, където е намаляло неговото потребление - не НЯКОЙ да го забранява. Така става с всичко, не само с колите. Нещо, което не се търси, завода му фалира и спира да се прави, нали ? Телевизорите Електрон що ги няма вече? Да не би някой да ги е забранявал и затова да ги няма. ДВГ ще остане само в някой отрасли, например тежкотоварния транспорт(най-вече речен, морски и презокеански) , може би като Back up вариант при железопътните превози и евентуално в селското стопанство.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 януари 2018 - 03:24
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 20 януари 2018 - 12:51

 Д-и-м-о-в, на 19 януари 2018 - 17:39, каза:

..........................
Най хубаво е да НЕ казваш кога ще идваш на оглед, защото може да я палят преди теб и да я загреят и да не усетиш някой проблем. Например ако пали трудно и върти супер много... може да се замаже ако преди теб са я палили и загрявали.... и т.н.

Успех.


1-Това е най-важното нещо за всеки купувач, ама най-важното. Патил съм с такъв търговец, смени ми акумулатор и всичките гуми с едни дето бяха за изхвърляне....иначе ми сложил чисто нови тасове :icon_evil2:
2-Трябва да се провери връзката между вратите и купето, в нея доста често се прекъсват кабелите и от там не работят брави, стъкло подемници и говорители.
3-Задните стъкло подемници имат една пластмасова конзола около 10 лв дето се чупи и стъклото блокира. Джамбазина омотава всичко с тел и така продава колата.
4-Следващото е много старо и писано много, но все пак: лостчетата за заключване да са с еднаква дължина и цветната част да е на вътре. Ако има разлика значи кората е сваляна и е пипано там, къде за хубаво къде от пишман майстор.
5-Ако ням възможност за диагностика поне да се направи такава с педалите или едно ЕЛМ 237 дето става с всеки смартфон.
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 20 януари 2018 - 12:53
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 януари 2018 - 14:47

Ето , допълване - браво.
Само си мисля че става дума за ELM327, а не за 237.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 20 януари 2018 - 15:18

Да, така е!
Отговори

mr.Boskovic снимка mr.Boskovic 21 януари 2018 - 14:33

Здраейте Колеги,

Успешна 2018 Ви пожелавам като за начало ! :drinkin2:

Аз не мога все още да дам супер адекватно мнение, но вече 4 месеца съм собственик на Астра H,1.9 CDTI ,120hp/09.2008 комби.
Автомобила е Уникален сам по себе си. Чудесен мотор ,пъргав и изключително икономичен.
пример: София - Добринище - София (около 120 от 320 км не са магистрала) - разхопдт закова 6л/100.
Като по магистралата не съм свалял под 130км/час. Градско дава около 8л/100 и поради тези причини бе фаворит избора ми.
Карах 1.7 ЦДТИ - малко муден мотор. Поне за комби , може би на хечбек-а по-добре се държи ,но не ми хареса.

Сега дори се чудя защо не взех 1.9 ,но 150-тте коня , ама свирено вече и това ме удовлетворява.
Малко по-шумен е мотора (все пак е Италианка) ,но се свиква.
Ако човек и преди е карал дизел не е проблем- на мен ми е първа тази нафтова :) :)
Иначе:
Обслужване, след като я взех.

ролки (3бр) + ремъци (комплект Continental)
филтри: маслен,климатик , на купе
водна помпа
преден десен тампон
всичко: 690 лв с ръката на майстора.
Не е малко,.но за моя бюджет е добре и е на средно ниво.
Реално скъпите са съединител (маховик) , алтернатор , които са със сериозни стойности.

Задължително си мини през сервиз ,преди да купуваш каквото и да е!
Успех с покупката.

Поздрави Колеги !
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 януари 2018 - 15:00

Трябвало да разбиеш малко разхода на пера колега.
За комплект ангренажен ремък(не най-евтиния) си дал около 320-330 лева с водната помпа (което всеки дава като купува кола, която не е с верига)

Филтрите там са били около 50-60 лева. Тампонът е някъде 70-80 лева средно(ако това "преден десен" означава за двигателя). И така частите за първоначално обслужване(като тампонът не е винаги задължителен) са станали около 500-520 в твоя случай. Останалото е за "ръката на майстора", което излиза около 150 лева.

А относно маховика, ти ще си поредния , когото ще успокоя че струва за твоята кола 485 лева.
Отваряш Аутопрофи и виждаш два варианта 485 на LUK и 513 на Sachs. И това , я го смениш, я не в следващите години.

Цена на съединител не коментирам, защото го имат всички коли. А отдавна колите след 2010-2012 дори болшинството бензинови (за да не казвам всички), пак са с двумасови маховици. Тъй че тоя маховик, щем не щем - ни го слагат в новите коли поголовно, независимо какви. Смятам че вече не трябва да бъде слаган за "голямото зло на дизела", освен ако ще се купува твърде стара барака за отглеждане на пиленца. Но ако става дума за кола на 5-6-7 години, то шансът да бъде с едномасов е много малък, дори да е бензинова.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 януари 2018 - 15:29
Отговори

mr.Boskovic снимка mr.Boskovic 22 януари 2018 - 20:48

Здравей Димов ,

По принцип си прав и разбивката не ми е перфектно ясна,защото аз получих комплектна цена.Аз съм карач-не съм майстор :)
Не съм се опитал да се оплаквам ,а дори да изкажа задоволствието си от автомобила.Радвам се ,че направих този избор и разбира се ,като искаш да вземеш нещо,което те "кефи" - ще си плащаш.
Главното ми мнение бе ,че мотор 1.7 ЦДТИ е малък за caravan купето :)

Поздрави ! :love_opel: :love_opel: :love_opel:

 Д-и-м-о-в, на 21 януари 2018 - 15:00, каза:

Трябвало да разбиеш малко разхода на пера колега.
За комплект ангренажен ремък(не най-евтиния) си дал около 320-330 лева с водната помпа (което всеки дава като купува кола, която не е с верига)

Филтрите там са били около 50-60 лева. Тампонът е някъде 70-80 лева средно(ако това "преден десен" означава за двигателя). И така частите за първоначално обслужване(като тампонът не е винаги задължителен) са станали около 500-520 в твоя случай. Останалото е за "ръката на майстора", което излиза около 150 лева.

А относно маховика, ти ще си поредния , когото ще успокоя че струва за твоята кола 485 лева.
Отваряш Аутопрофи и виждаш два варианта 485 на LUK и 513 на Sachs. И това , я го смениш, я не в следващите години.

Цена на съединител не коментирам, защото го имат всички коли. А отдавна колите след 2010-2012 дори болшинството бензинови (за да не казвам всички), пак са с двумасови маховици. Тъй че тоя маховик, щем не щем - ни го слагат в новите коли поголовно, независимо какви. Смятам че вече не трябва да бъде слаган за "голямото зло на дизела", освен ако ще се купува твърде стара барака за отглеждане на пиленца. Но ако става дума за кола на 5-6-7 години, то шансът да бъде с едномасов е много малък, дори да е бензинова.

Мнението беше редактирано от mr.Boskovic: 22 януари 2018 - 20:53
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 януари 2018 - 22:36

Разбира се, не съм го приел като "оплакване". Просто реших малко да помогна ако някой се интересува.
Радвам се че "сте се харесали" с Опелета :)

И не е задължително да правиш избор за да си плащаш. Това се случва като попаднеш на "пълна гробница". В останалите случаи - си е просто кеф, както си казал и ти.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 януари 2018 - 22:38
Отговори

talatinov снимка talatinov 23 януари 2018 - 15:27

[quote name='mr.Boskovic' timestamp='1516538034' post='1274788']
Здраейте Колеги,

Успешна 2018 Ви пожелавам като за начало ! :drinkin2:

Аз не мога все още да дам супер адекватно мнение, но вече 4 месеца съм собственик на Астра H,1.9 CDTI ,120hp/09.2008 комби.
Автомобила е Уникален сам по себе си. Чудесен мотор ,пъргав и изключително икономичен.
пример: София - Добринище - София (около 120 от 320 км не са магистрала) - разхопдт закова 6л/100.
Като по магистралата не съм свалял под 130км/час. Градско дава около 8л/100 и поради тези причини бе фаворит избора ми.


А бе димов,кво стана с тоя дизел ,дето харчел 6.2 и то в зафира?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 януари 2018 - 17:38

Седи си в на Димов колата и то е Астра, не Зафира. Димов никъде не е казвал че Зафира харчи 6.2.
Астрата е с 200 кила по-лека от Зафирата и то бензинова(особено фейслифтовата Зафира). От преди фейса е с около 100.
Сега като падна -2, -3 градуса - станало 6.3, справка снощи. И това не е заради друго, а защото всички коли зимата се карат под работната си температура(що се отнася до градско, каквото аз карам. Купи си ти такава, карай без тежък крак и ще видиш как може.... а не да ми показваш как кола се кара с "под 130 няма" извън града и дава 6 разход.. Аз още първия ден, когато я взех съм тествал и това - при мен без тежък крак и на темпомат за 120км пробег извън градско(общо в двете посоки), разходът стана 4.5/100. От тогава си я карам само в града.


И тези стойности горе на колегата, са когато си караш с нормално тежък крак - аз си карам без тежък крак. Тъй че аз най-добре знам колко "харчи". Описали са ти даже как се кара колата (на дълъг път под 130 няма)... ама кой да чете тия тъй неприятни за четене неща... Представям си те с твоята Зафира как с "под 130 няма", да харчиш колкото него....
Някой друг път обаче, нищо че той е с 6-та скорост. И на твоята да имаше 6-та, пак няма шанс за такова нещо. Първо върху това трябваше да се замислиш, преди да си мислиш че си ме "закопал" с мнението на колегата с КОМБИ-то. Аз съм с Хечбек и с по-малко коне, независимо че е предния двигател преди неговия.



Та.. а бе ей тва стана...
На когото не му харесва, не съм аз виновният, да си купи кола, която връща в колонката на бензиностанцията.

Пожелавам ти и твоята да показва такива неща(не че ще стане де ама все пак).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 януари 2018 - 18:18
Отговори

talatinov снимка talatinov 23 януари 2018 - 19:05

я припомни твоята зафира колко е харчила 1.9 150 к.с.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 януари 2018 - 19:51

Аз Зафира съм нямал никога. Въпросната кола беше служебна 1.9 CDTi 150 коня 6 степенен автоматик(допълнтелно вдигащо разхода положение), караше се от 2-ма души (аз и колегата) и това, което пишеше на дисплея най-често е 6.8-6.9 средно. Ако съдим по това, което аз карах, може би 60:40 град/извън град.. но няма как да го кажа с точност..колегата може да се падне да е карал друга пропорция....., но това беше най-често на дисплея.

Като за 150 конски сили и 1620 кила , лично теглена на кантар от мен... си беше много добър автомобил , въпреки че му правиха хидравликата . Друг проблем е нямала.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 януари 2018 - 20:05
Отговори

talatinov снимка talatinov 23 януари 2018 - 19:58

Благодаря,ти знаеш ли че на такава Зафира и дават градско 10?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2018 - 01:26

Така е - нормално е. Автоматик е.. няма как, автомобилите с автоматици са винаги нагоре. Не знам сегашните(имам предвид след 10 години от тогава) дали са така, но тогавашните ....

С нормалната ръчна кутия, такава Зафира харчи с около 25% по-малко - кво да правиш, хората казват: Кефа цена няма...
Отговори

mr.Boskovic снимка mr.Boskovic 24 януари 2018 - 22:09

Колега ,

Благодаря,че ме цитираш.И двамата сте прави,но Димов има повече право.На моята не й вадя душата,но определено не я щадя много.
Това бяха реални данни от последния ми уикенд извън града.
Един приятел имаше Зафира и е ясно ,че моя разход е блян. Ако трябва да бъда честен с каране градско (със скорост до 100км/час) без 6та скорост съм имал за 550 км среден разход градско 7 кръгло при положение ,че по спецификация е 7.5 за този мотор.

Така че всичко си зависи от начин на шофиране и общо техническо състояние н аавтомобила.
И както Димов каза .който не му харесва д атърси кола дет да врръща колонката.
Мен като ме залепи за седалката си ме кефи и разхода ми е тамън.
карах Рено Сценик 2 с 1.6 бензин и разход при -1/-5 градуса - 10 бензин.

Това беше от мен.
Лека Вечер!

:naughtynono: :naughtynono: :naughtynono: :naughtynono:

 talatinov, на 23 януари 2018 - 19:58, каза:

Благодаря,ти знаеш ли че на такава Зафира и дават градско 10?

Мнението беше редактирано от mr.Boskovic: 24 януари 2018 - 22:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg