Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega A

уплътнител за врата

omega91 снимка omega91 18 август 2006 - 22:04

уплътнителят на шофьорската врата се е скъсал доста, в олимпия ми казаха че една такава гумичка струва 150-200

някакви идеи? :padlock:
Отговори

Vassil снимка Vassil 19 август 2006 - 01:29

За кое точно говориш? Това, са ти го казали в Олимпия!? :19a:
По Моргите пробва ли да потърсиш :padlock:
Отговори

omega91 снимка omega91 18 октомври 2006 - 21:47

историята продължи по следния начин

ставаше въпрос за уплътнителя закачен за купето, който оформя рамката в която да влезе вратата

взех от един колега във форума уплътнител но той не пасва...в смисъл къс е за предните врати а е дълъг за задните

уплътнителят е свалян от омега комби а мойта не е комби...възможно ли е да има разлика в предните врати и ако да...защо???
Отговори

Kupe снимка Kupe 16 ноември 2006 - 16:14

Ами май има разлика между 2та модела на омега А :) Най първата е малко по-дървена от омега А втората част и вратите може да са й по-малки :) Не съм сигурен но мисля, че е от това. А иначе в моргите има всичко :)
Отговори

batko32 снимка batko32 16 ноември 2006 - 23:07

Бе дай да видим кое им е "дървеното" на тез Омеги ?????
На Омега А "преди и след феслифта"са различни само предните калници и мигачите. ;) <_< На седаните другите ламарини им пасват.......както и на комбитата " в смисъл от седан на седан или от комби на комби" . Ако е взвл от Омега Б "тези дето като седнеш вътре и си като наказан"..........нищо чудно да не пасват.

Колега, комби...седан вратите са еднакви "предните "
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:06
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Kupe снимка Kupe 17 ноември 2006 - 13:18

Ето колега :) Определено не съм съгласен - различни са - имат пластамасови прагове, различни брони, различни лайсни, различни са и доста други неща :) Ето дай да поиграем на открийте разликите


Моята дървена омега ( старата)


И на друг човек омегата която е пак А но е по-нова


:beer: Нищо чудно да са ралични за 2та модела (гумите) :61:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:06
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

batko32 снимка batko32 22 ноември 2006 - 00:01

Kupe, на Nov 17 2006, 01:18 PM, каза:

.................................................................


:beer: Нищо чудно да са ралични за 2та модела (гумите)  :beer:
 

Колега май издребняваш ;). Става реч за врати, калници, капаци "демек ламарина". Значи "дървената" се води моята Омега А, произведена преди феис-лифта..........Която след добавянето на бордкомп със все подробностите и дигитал от по-старата Омега А "сигурно по-дървената" пак със всички подробности е доста по-малко "дървена" от Омега А след фейс-лифта ;) :beer:
Както и да е "отивам на заяждане ама.......ей така без лоши чуства :) "
А ако погледнем и различните ДВГ-та ще открием още разлики :bou: " от предното стъкло напред ;) " .
Тук ставаше дума за уплътнение на врата. Не е важно какви са лайсните на вратата а нейния контур и от там и линейната дължина на уплътнението

А за гумите.....незнам. В Аутодата-та несъм поглеждал. Знам само , че старата е със 14" железни джанти а след това идват май 15" алуминки "плетка-та" но и това немога да твърдя със 100% сигурност.

omega91 сигурен ли си , че е КЪС за предната и ДЪЛЪГ за задната врата :beer: :beer: :nau: :a049:
Отговори

omega91 снимка omega91 22 ноември 2006 - 15:32

сигурен съм...и аз реших, че е абсурдно, дадох на един познат да провери също
всъщност сега се сещам че с един шивашки метър мога да измеря дължината на рамката и дължината на уплътнителя и да кажа с точност каква е разликата

и все пак мисля да изрежа скъсаната част от уплътнителя на вратата със здрава част от "късия" уплътнител....щото като гледам поне профила е еднакъв :) така би трябвало да стане
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg