Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

2.5 литра масло за 4500 км

bat_jorko снимка bat_jorko 01 декември 2006 - 20:03

Нещо ми потрака малко в мотора, та проверих маслото за всеки случай. Като резултат долях 2.5 литра за да го върна в нормата. При картер 4.5 литра това е повече от половината.

Добреее, идва въпроса обаче къде е отишло това масло?
- течове видими няма
- ауспуха сух като барут и никакъв дим с маслен произход
- компресия и мощност на 6
- преди 2 месеца или 1000 км масло си имаше
- до този момент никакво тракане повдигачи или светене на лампата на маслото
- никакво юркане на колата (повече от нормалното :c010: )

Маслото го смених в СофияАуто 10W40 преди 4500 км.

В понеделник рано сутринта съм в Булвария за стенд и диагностика.

Ако се сещате къде и какво да обърнеме повече внимание с майстора - моля споделете!

Мотора е X18XE1, Astra G 99.
Отговори

Гено снимка Гено 01 декември 2006 - 20:46

огледа ли добре за течове
при мен течеше от гарнитурата на капака на клапаните, но не капеше много по земята, защото кората го задържа/маслото/ и в движение със скорост го отвява
макар че 2 литра да изтече и да не проличи - едва ли
по-скоро го изгаря, смятам че не се смесва с антифриза, щото ще го видиш веднага
не знам обаче с диагностика какво ще разберат, може би по изгорелите газове?
не че ти помогнах с нещо, просто разсъждения
дано майсторите се справят
Отговори

ilian_e576 снимка ilian_e576 01 декември 2006 - 23:20

Колега аз имах същия проблем с моята Астра Ф 1.6 16V. Взех я това лято и смених всички консумативи. Купето беше добре (нямаше никъде ръжда) по ходовата част нямаше нищо за смяна, двигателя работеше тихо, не духаше при 2000 оборота като махнах пръчката за маслото, нямаше никакъв дим при форсиране до 7000 оборота и пак ме прецакаха :c010:. След като минах 3000 км с новото масло ми се наложи да долея 1,5 л масло въпреки, че го гледах редовно сякаш изчезна изведнъж :puke: . Закарах я за ремонт като преди това доста се чудех дали да и разна "зелката" :2angry1: . Като свалиха главата се оказа, че колата е прегрявана (вкарана е от Италия) и най-вероятно тука като са я докара ли само са и сменили гарнитурата. Направо са ме бойдиса ли като врабченце :19a:. Сега сменихме сегменти, биелни лагери и гумички на клапаните като се надявам да нямам повече пролеми сразхода на масло, че иначе :19a:
Намери си свестен майстор и я отварай, с добавки за масло не се занимавай само ще си отложиш временно ремонта и най-вероятно двигателя да се прецака още повече.
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 02 декември 2006 - 11:37

абе
2.5 литра е ТВЪРДЕ много.
как така не ти е светнала лампата ???
нещо гнило има тука.
Отговори

Skip снимка Skip 02 декември 2006 - 11:49

bat_jorko, на Dec 1 2006, 08:03 PM, каза:

Маслото го смених в СофияАуто 10W40 преди 4500 км.  

В София ауто ми смениха масло и филтър, но се оказа, че не са забравили да завият капачката за маслото.
Добре, че видях навреме че я няма, върнах се и ми я дадоха, сякаш това, че са я забравили при тях си е в реда на нещата ... :2angry1:

Сигурен ли си, че са ти наляли колкото трябва масло ... ?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 02 декември 2006 - 12:26

ilian_e576, на Dec 2 2006, 12:20 AM, каза:

Колега аз имах същия проблем с моята Астра Ф 1.6 16V.  Взех я това лято и смених всички консумативи. Купето беше добре (нямаше никъде ръжда) по ходовата част нямаше нищо за смяна, двигателя работеше тихо, не духаше при 2000 оборота като  махнах пръчката за маслото, нямаше никакъв дим при форсиране до 7000 оборота  и пак ме прецакаха  :19a:. След като минах 3000 км с новото масло ми се наложи да долея 1,5 л масло въпреки, че го гледах редовно сякаш изчезна изведнъж  :puke: . Закарах я за ремонт като преди това доста се чудех дали да и разна "зелката"  :2angry1: . Като свалиха главата се оказа, че колата е прегрявана (вкарана е от Италия) и най-вероятно тука като са я докара ли само са и сменили гарнитурата. Направо са ме бойдиса ли като врабченце  :19a:. Сега сменихме сегменти, биелни лагери и гумички на клапаните като се надявам да нямам повече пролеми сразхода на масло, че иначе  :19a:   
Намери си свестен майстор и я отварай, с добавки за масло не се занимавай само ще си отложиш временно ремонта и най-вероятно двигателя да се прецака още повече.
 



Точно както го описваш колега! :c010: Може би това ще се окаже. Интересно обаче е все пак къде отива маслото? Откъде минава, за да излезе? :3: Какво ти обясниха майсторите? :61:

Антифриза е бистър като планинско поточе....
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 02 декември 2006 - 12:27

Skip, на Dec 2 2006, 12:49 PM, каза:

bat_jorko, на Dec 1 2006, 08:03 PM, каза:

Маслото го смених в СофияАуто 10W40 преди 4500 км.  

В София ауто ми смениха масло и филтър, но се оказа, че не са забравили да завият капачката за маслото.
Добре, че видях навреме че я няма, върнах се и ми я дадоха, сякаш това, че са я забравили при тях си е в реда на нещата ... :2angry1:

Сигурен ли си, че са ти наляли колкото трябва масло ... ?
 


Проверих ги - точно бяха сипали. :c010:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 02 декември 2006 - 12:30

tarambuka3500, на Dec 2 2006, 12:37 PM, каза:

абе
2.5 литра е ТВЪРДЕ много.
как така не ти е светнала лампата ???
нещо гнило има тука.
 


И аз се учудих, но ако изрично не ме бяха посъветвали :c010: да погледна маслото, още щях да си карам с 2 литра в картера. И аз така казах - Ми лампата не свети!

Между другото, лампата на Кадетт-а е много по чувствителна на ниско ниво на маслото.
Отговори

beos снимка beos 02 декември 2006 - 14:28

Цитат

И аз се учудих, но ако изрично не ме бяха посъветвали  :c010: да погледна маслото, още щях да си карам с 2 литра в картера. И аз така казах - Ми лампата не свети!

Между другото, лампата на Кадетт-а е много по чувствителна на ниско ниво на маслото.
 



Колега да не би на топъл двигател да си доливал .. и още да не се е отекло маслото което е в главата ... много е това 2.5 литра .. а и лампата както каза колегата да не светне ... :19a:
Отговори

ilian_e576 снимка ilian_e576 02 декември 2006 - 19:04

bat_jorko, на Dec 2 2006, 01:26 PM, каза:

ilian_e576, на Dec 2 2006, 12:20 AM, каза:

Колега аз имах същия проблем с моята Астра Ф 1.6 16V.  Взех я това лято и смених всички консумативи. Купето беше добре (нямаше никъде ръжда) по ходовата част нямаше нищо за смяна, двигателя работеше тихо, не духаше при 2000 оборота като  махнах пръчката за маслото, нямаше никакъв дим при форсиране до 7000 оборота  и пак ме прецакаха  :61:. След като минах 3000 км с новото масло ми се наложи да долея 1,5 л масло въпреки, че го гледах редовно сякаш изчезна изведнъж  :puke: . Закарах я за ремонт като преди това доста се чудех дали да и разна "зелката"  :2angry1: . Като свалиха главата се оказа, че колата е прегрявана (вкарана е от Италия) и най-вероятно тука като са я докара ли само са и сменили гарнитурата. Направо са ме бойдиса ли като врабченце  :3:. Сега сменихме сегменти, биелни лагери и гумички на клапаните като се надявам да нямам повече пролеми сразхода на масло, че иначе  :19a:   
Намери си свестен майстор и я отварай, с добавки за масло не се занимавай само ще си отложиш временно ремонта и най-вероятно двигателя да се прецака още повече.
 



Точно както го описваш колега! :19a: Може би това ще се окаже. Интересно обаче е все пак къде отива маслото? Откъде минава, за да излезе? :3: Какво ти обясниха майсторите? :3:

Антифриза е бистър като планинско поточе....
 



Ми двигателя си гори маслото без дим, нали е ЕКОТЕК :19a: . Като го отвориха си имаше яко нагар и сегменти бяха запекли :16: . Аз също доста се чудех къде изчезва маслото, дори карах жената да покара колата по спортно :3: :61: , а аз с един приятел я следвахме :3: и гледахме дали пуши, но нямаше и помен от дим :c010: . Затова съм се прецакал при покупката :2angry1:
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 02 декември 2006 - 21:51

ето ако има катализатор дали няма по някакъв начин да филтрира изгорелите газове и да не се вижда пушека?Един познат с екотек ( много пъти го споменавам тук ;) ) изобщо не му пушеше аа гореше литър масло на 1000 до като тотално не се запуши катализатора - ауспуха му беше сух и чист.После като го свалиха ... ела гледай кво става - дизелов локомотив :c010: :19a:
Отговори

Емилио снимка Емилио 02 декември 2006 - 23:20

И при мен имаше и още си има проблем с маслото,обаче си и попушва понякога.И както при колегата,ей така изчезна за 4000 хил.км около 2 литра.
Сложих добавка.Оправи се....мисля си че може би съм шаран....
Но,ако колегата има заделени парици за ремонтче,нека намери свестен майстор и да ремонтира. :c010:
Отговори

mp13 снимка mp13 03 декември 2006 - 10:39

Емилио, на Dec 2 2006, 11:20 PM, каза:

И при мен имаше и още си има проблем с маслото,обаче си и попушва понякога.И както при колегата,ей така изчезна за 4000 хил.км около 2 литра.
Сложих добавка.Оправи се....мисля си че може би съм шаран....
Но,ако колегата има заделени парици за ремонтче,нека намери свестен майстор и да ремонтира. :c010:
 



Аз имах подобен проблем 4000 км. 2,5 литра на кадет който събира 3,5л. до максимум, и също при задържане на 6300 оборота изобщо не изпушва но вярно че малко пзагуби мощност. Оказа се счупен сигмент на първо бутало.
Отговори

Skip снимка Skip 03 декември 2006 - 21:11

mp13, на Dec 3 2006, 10:39 AM, каза:

Оказа се счупен сигмент на първо бутало.
 
Ако си мерил компресията преди ремонта, нямало ли е някаква разлика ?
То зависи и кой сегмент е строшен де ... и разликата може да е по-малка ...

Щото бат Жорко пише

Цитат

компресия и мощност на 6
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 04 декември 2006 - 18:46

Благодаря на всички отзовали се! :19a:

Не се разбра точно от къде изчезва маслото, но поне огледа и стенда показаха, че няма поражения.

Ще се отваря главата и ще има ремонти .... :c010:

Ще споделя за резултата. :19a:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 02 януари 2007 - 14:27

bat_jorko, на Dec 4 2006, 06:46 PM, каза:

Ще споделя за резултата.  :beer:


ко стана бре Жорка ?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 03 януари 2007 - 15:20

tarambuka3500, на Jan 2 2007, 03:27 PM, каза:

bat_jorko, на Dec 4 2006, 06:46 PM, каза:

Ще споделя за резултата.  :knee:


ко стана бре Жорка ?
 


Още не съм влизал в бокса ... :knee:
Отговори

lans снимка lans 23 януари 2007 - 11:11

Случайно попаднах на темата, в момента имам почти същия проблем.Утре съм на диагностика. Мотора е Ц16НЗ ,харчи ми по 1л/1000 масло.От зад не дими , течове няма ,компреси
Отговори

lans снимка lans 23 януари 2007 - 11:19

Случайно попаднах на темата. В момента имам почти същия проблем.Утре съм на диагностика, мотора е Ц16НЗ ,харчи ми по 1л/1000 масло.От зад не дими , течове няма ,компресия: 11 ;11,5 ;11 ; 11 което е добре според мен, за двг на 220000км.Лошото е, че при градко доста ми загрява. Сипах масло 15В40- по-гъсто, но теч пак си има :fire: Ще споделям резила след като мина диагностиката.
ПС Голямото ми шубе е относно майсторлъка, т.е кои какъв майстор е.Препоручаха ми един в Дружба...сте видим.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 23 януари 2007 - 19:27

lans, на Jan 23 2007, 12:19 PM, каза:

Случайно попаднах на темата. В момента имам почти същия проблем.Утре съм на диагностика, мотора е Ц16НЗ ,харчи ми по 1л/1000 масло.От зад не дими , течове няма ,компресия: 11 ;11,5 ;11 ; 11 което е добре според мен, за двг на 220000км.Лошото е, че при градко доста ми загрява. Сипах масло 15В40- по-гъсто, но теч пак си има  :fire: Ще споделям резила след като мина диагностиката.
ПС Голямото ми шубе е относно майсторлъка, т.е кои какъв майстор е.Препоручаха ми един в Дружба...сте видим.
 


Най-добре се разбира като се отвори мотора и се погледне.
Майстор мога да ти препоръчам, но не мога да ти кажа кога ще можа да те погледне. Както си на 220К км просто си плаче за една профилактика.
А маслото най-вероятно се губи през сегментите и изгаря, но пак ти казвам, ако не се отвори мотора да се погледне, всичко друго е ала-бала. :icon1_biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg