Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Маслен охладител

Светльо снимка Светльо 06 август 2007 - 15:07

Здравейте, колеги!
Преди няколко седмици антифризът се смеси с масло, получи се добра "боза". Проблемът е в масления охладител. Въпросът ми е мога ли да мина и без него, защото нов струва поне 350 лв. Чух обяснение, че от него има смисъл ако колата се кара часове наред с максимална скорост. Става въпрос за Астра Г 1.7 ДТИ. Благодаря предварително за бързи и компетентни отговори.
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 06 август 2007 - 15:15

Временно може да караш без него,правиш байпас(слагаш тръбичка на мястото на радиаторчето)
Иначе маслото не се охлажда до нужната температура,от което има доста солени последствия(турбо.......................)
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 август 2007 - 15:23

При повишаване на температурата маслото става по-рядко което води до по-слабо мазане а то до по-бързо износване.
Мнението беше редактирано от Жоро: 08 юни 2011 - 12:37
Отговори

Mbyte снимка Mbyte 06 август 2007 - 15:56

По-добре смени сега охладителя, за да не се налага да сменяш после и турбото.
Отговори

vankata79 снимка vankata79 06 август 2007 - 16:04

 Mbyte, на Aug 6 2007, 04:56 PM, каза:

По-добре смени сега охладителя, за да не се налага да сменяш после и турбото.


Напълно подкрепям горното твърдение, този радиатор е сложен с цел - да охлажда загрятото от турбинката масло, без него смазочните качества на маслото намаляват драстично, то става рядко като вода и не маже.
П.С. Не ми стана ясно как така смесваш вода и масло, и виновник за това е масления радиатор ??? :devil-smiley-019:
Отговори

Raven снимка Raven 14 август 2007 - 12:33

Сега попадам на тази тема. Един майстор ми обясняваше че няма проблем да си карам без охладителя, но явно не е така...

Може ли да ме насочите все пак къде се намира този охладител (тъй като при мен липсва)
Дали имам поне някакви остатъчни неща, като стойка, болтове плочка... идея си нямам за какво говоря
Надявам се да се вижда нещо от снимките.

http://picasaweb.google.com/kalin.apostolo...500363099263506
http://picasaweb.google.com/kalin.apostolo...500440408674850
снимките могат да се увеличават от лупичката

ПП: На снимките май няма да се види... Тук намерих една схема за BMW. И при Opel ли се намира на същото място? (9)
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=30

Майтап да няма, за това охладителче ли искат да ми вземат 380лв :devil-smiley-019: На старо намират ли се?
Отговори

Гено снимка Гено 14 август 2007 - 13:27

ето
какво представлява, дават цена 206$, но това е за мотора на Светльо, твоя е друг, на същия сайт можеш да го намериш
Отговори

Raven снимка Raven 14 август 2007 - 13:57

Мечти...
Сега идвам от един магазин. Казаха ми 700лв.!
Отговори

Гено снимка Гено 14 август 2007 - 14:02

 Raven, на Aug 14 2007, 02:57 PM, каза:

Мечти...
Сега идвам от един магазин. Казаха ми 700лв.!

:devil-smiley-019: :devil-smiley-019: :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :mhihi: :wub:
Отговори

Гостenes_rs_* 08 юни 2011 - 12:34

Здравейте! Мисля че и при мен има същия проблем...Астра г исузу 1.7дти 2000г в казанчето за вода понякога имам гъсто масло след два дни водата е абсолютна чиста..как мога да разбера от какво е глава охладител всеки различно ми казва..
а съм в Белгия и опел сервиз ми казаха 1150е. колата не загрява не пуши маслото не е като боза.. само във казанчето за вода след дълго каране има масло.. а интересно днеска ходихме в друг сервиз и майстора като видя че водата е чиста каза че и няма нищо..как водата като се замърси после става пак синя.. изсточих радиатора чиста вода протече..можеби трябваше да изскарам казанчето с вода което беше пълно доното с масло..
Отговори

Raven снимка Raven 13 октомври 2011 - 20:22

Колеги пиша в тази стара тема... вече карам 5-та година без този охладител и да чукна на дърво, но досега не съм имал проблеми.
Отговори

boichev снимка boichev 13 октомври 2011 - 22:06

Колегата Raven попълни си кода на мотора в профила, а кода е X17DT. :icon_wink2: Сега за охладителя на маслото... Да, ние с Исузу моторите, говоря само за X17DT нямаме охладител на маслото, и моята няма. :pardon: Докато ако се загледате във предната броня на Astra F със X17DTL мотора, тоест немския, ще видите че има едно малко радиаторче, което е точно за маслото. Незнам и защо при немския го има, а при японеца го няма? :confused: Ето това май е цялата с-ма за охлаждане на маслото, снимката е от Форума:
Публикувано изображение

Поне от горната снимка, като гледам няма да е прекалено сложно и трудно да се монтира и на исузу мотора това радиаторче за маслото. :pardon:

А ето снимка и на самото радиаторче:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от boichev: 13 октомври 2011 - 22:09
Отговори

Raven снимка Raven 13 октомври 2011 - 22:20

Не знам дали аз не съм се подвел, но охладител мисля, че има... по спомен, намира се в основата на масления филтър, но моя преди време се е спукал и повече не е сложен такъв, като е направен байпас.
Отговори

първи опел снимка първи опел 07 май 2012 - 21:40

Здравейте.От скоро съм собственник на опел астра Y 1.7 дти -исузо мотор,но явно нямам късмет. още като я купих и забелязах че има нещо мръсно в разшерителния съд на водата.Преди карах Рено, и това не беше нищо особенно за тази марка (още си е антифриза леко ръждив) За това при огледа на астрата изобщо не погледнах антифриза.Тези дни смених консумативи те и я разтъпчих да видя как върви . Минах към 200 клм. Мотора пее, колата върви,климатика пушка.Отварям капачката на разширителя на антифриза и виждам масло на повърхноста.-Лошо ми стана щото преди това четох за проблеми на исузо мотора с охладителя на маслото, гарнитути и о пръстени.Сега и аз имам този проблем, а още съм минал 200-250 клм.че ще се води на лекар,то е ясно,но приемам всякакви съвети от къде да започна. От охладител ли,гарнитура или о пръстен.Пишете и за свестен майстор в Пловдив. Оценям всеки съвет.Охладителя ми е до масления филтър-не мога да кача снимки-не се получи.колата е 2001 г.
Отговори

mpk3 снимка mpk3 03 юли 2012 - 09:20

 първи опел, на 07 май 2012 - 21:40, каза:

Здравейте.От скоро съм собственник на опел астра Y 1.7 дти -исузо мотор,но явно нямам късмет. още като я купих и забелязах че има нещо мръсно в разшерителния съд на водата.Преди карах Рено, и това не беше нищо особенно за тази марка (още си е антифриза леко ръждив) За това при огледа на астрата изобщо не погледнах антифриза.Тези дни смених консумативи те и я разтъпчих да видя как върви . Минах към 200 клм. Мотора пее, колата върви,климатика пушка.Отварям капачката на разширителя на антифриза и виждам масло на повърхноста.-Лошо ми стана щото преди това четох за проблеми на исузо мотора с охладителя на маслото, гарнитути и о пръстени.Сега и аз имам този проблем, а още съм минал 200-250 клм.че ще се води на лекар,то е ясно,но приемам всякакви съвети от къде да започна. От охладител ли,гарнитура или о пръстен.Пишете и за свестен майстор в Пловдив. Оценям всеки съвет.Охладителя ми е до масления филтър-не мога да кача снимки-не се получи.колата е 2001 г.

колега.преди 5 дни си купих астра 1.7дти и за 500км в казанчето имаше масло.направих 3 промивки и пак така.при теб какво се оказа и колко ти излезе ремонта.
Отговори

danymish снимка danymish 03 юли 2012 - 20:35

Здравейте,тъй като и аз съм със същия двигател се интересувам дали някой е запознат по детайлно с този проблем.По скоро искам да знам коя е причината за смесването на антифриза и маслото,а именно пробив във самия охладител или заради О-пръстените, а може би и двете.Чудя се дали ако са О-пръстени да не го разглобя този охладител и да ги сменя с нови,а ако пък се пробие то тогава ще се търси нов. Благодаря Ви.
Отговори

първи опел снимка първи опел 08 юли 2012 - 12:26

Здравейте. Проблема го реших-купих нов охладител 420 лв. и ми го поставиха. минах 700 км и няма и капка масло в антифриза за сега.Преди месец един ,,майстор'" ме вкара в някакви филми ,че било от гарнитура на главата, спукан блок....и тн.Главата ми се беше запалила.Незнаех какво да правя.Посъвзех се ,отидох в друг сервиз ,а там ми казаха че първо ще почнем от най-лесното, а именно изолиране на масления охладител и промивка на системата. След 4-500 км. намаля маслото в антифриза и разбрахме че е от охладителя.
Отговори

първи опел снимка първи опел 08 юли 2012 - 13:31

не мога да кача снимка на охладителя -не ми се получава
Мнението беше редактирано от първи опел: 09 юли 2012 - 15:18
Отговори

danymish снимка danymish 09 юли 2012 - 07:16

Здравей,може ли да кажеш от къде го купи охладителя.
Отговори

първи опел снимка първи опел 14 юли 2012 - 15:52

Купи ми го майстора от опел магазин в Пловдив. Има го за 86 английски лири по сайтовете, ама нямах време да го търся и поръчам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg