Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

нагревател

peterl снимка peterl 23 ноември 2007 - 22:17

Имам една идея до сложа нагревател в казанчето с водата за чистачките.Обаче се чудя дали ще издържи предното стъкло на гореща вода когато навън е -10?Някои правил ли е подобни експерименти?Просто не ми се дават 3лв./1л течност.
Отговори

joe007 снимка joe007 23 ноември 2007 - 22:26

Идеята на течноста е не само да не замръзва в казанчето и маркучетата а също така и като попадне на стъклото.А водата дори и топла на студеното стъкло ще замръзва.Освен риска за стъклото. :thu:
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 23 ноември 2007 - 22:28

 peterl, на Nov 23 2007, 09:17 PM, каза:

Имам една идея до сложа нагревател в казанчето с водата за чистачките.Обаче се чудя дали ще издържи предното стъкло на гореща вода когато навън е -10?Някои правил ли е подобни експерименти?Просто не ми се дават 3лв./1л течност.

Колега, според мен тази идея няма никаква почва. Няма как нагревателят да работи през ноща и водата пак ще замръзва,А пък и наистина ми се струва опасно да напръскаш замръзнало стъкло с топла вода.
Купуваш си 1 литър концентрат за 2.50лв. разреждаш го да станат 3 литра и си готов за 2-3 седмици искаме или не това е процедурата и така цяла зима......
Отговори

peterl снимка peterl 23 ноември 2007 - 22:28

Другия ми проблем е, че ще има вода(замръзнала) в самите маркучи :thu:Абе не са ми толкова проблем парите, но се зачудих дали няма интересно решение на проблема.
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 23 ноември 2007 - 22:38

Интересно е, но може да се сложи термо реле да не грее повече от 25 градуса примерно.
Иначе дори и да си сложа такова нещо пак ще карам с течност, защото иначе се съсипва моторчето и затлачва системата.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 ноември 2007 - 22:59

 peterl, на Nov 23 2007, 09:17 PM, каза:

Имам една идея до сложа нагревател в казанчето с водата за чистачките.Обаче се чудя дали ще издържи предното стъкло на гореща вода когато навън е -10?Някои правил ли е подобни експерименти?Просто не ми се дават 3лв./1л течност.


На моята мацка баща й имаше една Мазда 626 '84-та година - та "глупавите" японци просто бяха долепили разширителния съд от охладителната система и казанчето на водата за чистачките. Просто, елементарно и вършещо идеална работа :thu:
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 23 ноември 2007 - 23:15

Друг вариант е зимаш от аптеката спирт сипваш разреждаш и си ок това съм го виждал да го правят на руски автомобили или пак слагат ракия :o
Лошата страна е че като пръснеш и вони на спирт та се нетрае незнам ако те спре полиция какво ще обеснява човека :)
Иначе аз подкрепям мненията на колегите 2.5 за литар концентрат и нямам грижи за 1 месец :thu:
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 23 ноември 2007 - 23:18

 siegfrid, на Nov 23 2007, 09:59 PM, каза:

На моята мацка баща й имаше една Мазда 626 '84-та година - та "глупавите" японци просто бяха долепили разширителния съд от охладителната система и казанчето на водата за чистачките. Просто, елементарно и вършещо идеална работа :thu:

Най-вероятно просто са си така едно до друго казанчетата надали има някаква цел. При условие, че водата в маркучлетата е замръзнала и ще си остане замръзнала може би целия ден ако е много студено топла вода в казанчето с нищо не помага
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 23 ноември 2007 - 23:24

по скъпите модели опели от нашето околение имат нагреватели на пръскалките , незнам дали сте забелязали :) много доста е полезно
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 24 ноември 2007 - 00:55

Дори и да е замръзнала водата в маркучите, сипете концентрат в казанчето да се размрази то и като покарате известно време маркучите ще се размръзнат. След като стане това изпръскайте водата от маркучетата докато започне да излиза получената зимна течност и това е! Нагреватела не ми се струва като добра идея, защото при много ниски температури напръскате замръзналото стъкло с топла/недай си боже гореща вода/ не се знае какво ще се случи с него.
Отговори

WILLY снимка WILLY 24 ноември 2007 - 06:04

Никой се не сеща че концентрата освен свойсвото до не замръзва има способноста и да чисти!! разтваря мазнотииите и мръсотиите и пази перата на чистачките. Ефекта е забелижим особенно при нощно каране.Имам в предвид марковият - аз ползвам SONAX и зимен и летен от 10 на години.Нагревателите на пръскалките са хитро нещо, за пръв път видях на 124ка Мерцедес - смисъла е че когато караш с висока скорост например при -10 въздушния поток охлажда пръскалките и там става -15 - 20 и замръзват въпреки концентрата. Ефекта топла вода на заледен прозорец - напукано стъкло - то зависи от температурите ама все пак :thu:
Отговори

batko32 снимка batko32 02 декември 2007 - 21:14

Колеги мога само да споделя как е при мен вече 2-ра зима. От казанчето за чистачките излиза маркучле което е навито на спиралка върху маркуча влизащ в радиатора на колата и от там в пръскалките. Досега несъм имал проблеми със стъклото :blink: ......като се замисля май няма и да имам. Вярно , че си карам със течност за чистачки "според сезона" но друго си е да пръснеш загрята водица на джама :o ......ефректа е видим на момента. Несъм правил аз това подобрение .Колата се е здобила с него преди 5 години кокато я е купил предишния собственик. В общи линии съм мноооого доволен от системата.
Поздрави.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 03 декември 2007 - 22:23

Сега си карам с разтвор за чистачки на Вюрт, но едно време на Московеца му сипвах Шльокавица която оставаше след като баща ми си изпечеше ракията. Смърдеше ужасно като пръсках но пък не замръзмаше :blink:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg