Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Сервиз за дизели

mart снимка mart 03 март 2009 - 09:38

Здравейте колеги искма да попитам някой знае ли в София читав сервиз в койта да ми почистат дюзите на астрата 1.7Д (немския мотор) след което да ми ги настроят (че нали имат определено налягане на което работат кат е по малко по кофти).Благодаря предварително

Поздрави
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 03 март 2009 - 10:36

 mart, на 03 Mar 2009, 09:38 AM, каза:

Здравейте колеги искма да попитам някой знае ли в София читав сервиз в койта да ми почистат дюзите на астрата 1.7Д (немския мотор) след което да ми ги настроят (че нали имат определено налягане на което работат кат е по малко по кофти).Благодаря предварително

Поздрави



Ако си решил да хвърлиш едни 20-30лв за чистене давай, няма кво да им чистиш на дюзите.Просто си събери пари за нови разпръсквачи.
Отговори

mart снимка mart 03 март 2009 - 11:10

какви пари са новите читави разпръсквачи??? И после кви пари ще ми съдерат гъза за да ги настроят на нужното налягане?
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 03 март 2009 - 22:40

 mart, на 03 Mar 2009, 11:10 AM, каза:

какви пари са новите читави разпръсквачи??? И после кви пари ще ми съдерат гъза за да ги настроят на нужното налягане?


за мойта и твойта кочинка истинските разпръсквачи са около 40-45лв бройката.Значи около 160-180лв комплекта и още около 50-60лв смяна и регулиране

Но при теб може и да не е от дюзите изобщо
По скоро центровка
Мнението беше редактирано от VECTRA 1,7D: 03 март 2009 - 22:41
Отговори

mart снимка mart 04 март 2009 - 07:59

аз ще си направа центровка и ще ги накарам да ги изчистат евентуално но второто може и да го пропусна че тия цифри за тая кола нещо не ме кефат Мерси много и Поздрави
Мнението беше редактирано от mart: 04 март 2009 - 07:59
Отговори

илчо снимка илчо 04 март 2009 - 08:18

 mart, на 03 Mar 2009, 09:38 AM, каза:

Здравейте колеги искма да попитам някой знае ли в София читав сервиз в койта да ми почистат дюзите на астрата 1.7Д (немския мотор) след което да ми ги настроят (че нали имат определено налягане на което работат кат е по малко по кофти).Благодаря предварително

Поздрави


Колега,би ли казал какво те притеснява ,че искаш да пипаш дюзите?Аз карах Кадет-1,6Д 100000км,сваляни са дюзите 2-3 пъти ,но само са проверявани,без да се пипат,не бяха мръднали.На сегашната(като твоята),забелязах ,че много е капризна на нафта,бях налял накаква помия...ей не върви ,гори яко ,загрява...абе голяма мъка,добре ,че беше посред лято,ако беше сега,може би нямаше и да запали.За пушенето...ами изпушва докато позагрее.Съвета ми е да не бързаш с копуването на разпръсквачи,то всеки майстор ще ти съдере кожата,но в повечето случаи се налага само реглаж,с течение на времето омекват пружините и пада налягането.Проблем ако има с дюзите е лесно да се забере: трудно пали,а като запали се чува чукане-по-силно от клапаните, а ако тресе мотора, развиваш един по един щуцерите на всяка дюза и която се е скапала не променя работата на мотора.Това са неща ,които и сам можеш да провериш,но ако все пак сваляте дюзите,задължително сменете талерките под разпръсквачите,става и ако се прогонят така,че да уплътняват при стягане,това става с подходяща съчма-чуква се талерката в средата.На колегите( в една друга тема) каде им изпускало балончета покрай дюзите е точно от това,тази талерка е като дифтунка,обира луфта между разпръсквача и главата.Пиши какъв е проблема,че си решил да пипаш дюзите.
Отговори

mart снимка mart 04 март 2009 - 14:56

проблема е че като е по студено смисъл под 5 градуса трябва задължително докато паля да припомпвам гаста, защото иначе има да си въртя сумати време и като запали трябва 20 сек да държа леко обороти с гаста за дан е огасне. Като са малко по високи тия обороти се чува как прекъсва на моменти докато работи. Като загрее няма проблеми и -25 - да е пали от четвърт оборот. Мерси и Поздрави

П.П. До колко разбрах някоя дюза не разпръсква нафтата, а я плюе не я прави на мъгла. Докато не позагрее малко колата. Тресе супер много през това време. И мисля че е дигнала разхода ама ще го оточна като се стопли още малко време че сега е трудно. Благодаря и Поздрави.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 07 март 2009 - 23:42

 mart, на 04 Mar 2009, 02:56 PM, каза:

проблема е че като е по студено смисъл под 5 градуса трябва задължително докато паля да припомпвам гаста, защото иначе има да си въртя сумати време и като запали трябва 20 сек да държа леко обороти с гаста за дан е огасне. Като са малко по високи тия обороти се чува как прекъсва на моменти докато работи. Като загрее няма проблеми и -25 - да е пали от четвърт оборот. Мерси и Поздрави

П.П. До колко разбрах някоя дюза не разпръсква нафтата, а я плюе не я прави на мъгла. Докато не позагрее малко колата. Тресе супер много през това време. И мисля че е дигнала разхода ама ще го оточна като се стопли още малко време че сега е трудно. Благодаря и Поздрави.


това ти е от центровката а не от дюза 100%
не си носи дюзите да ти ги чистят щото ще сбъркаш
Центровката само и единствено с корпоратор.Без такъв нищо не си направил
Отговори

mart снимка mart 07 март 2009 - 23:49

извинявам се глупавия въпрос?какво означава корпоратор??
Благодаря предварително
Отговори

Opel Astra TDLS снимка Opel Astra TDLS 08 март 2009 - 00:17

 mart, на 04 Mar 2009, 03:56 PM, каза:

проблема е че като е по студено смисъл под 5 градуса трябва задължително докато паля да припомпвам гаста, защото иначе има да си въртя сумати време и като запали трябва 20 сек да държа леко обороти с гаста за дан е огасне. Като са малко по високи тия обороти се чува как прекъсва на моменти докато работи. Като загрее няма проблеми и -25 - да е пали от четвърт оборот. Мерси и Поздрави

П.П. До колко разбрах някоя дюза не разпръсква нафтата, а я плюе не я прави на мъгла. Докато не позагрее малко колата. Тресе супер много през това време. И мисля че е дигнала разхода ама ще го оточна като се стопли още малко време че сега е трудно. Благодаря и Поздрави.




здр колега и мойто дизелче е по същия начин ама по абсолутно същия докато паля сутрин трябва да дръшам гаста леко да и кача оборотите иначе ще изгасне....и пуши доста като е студено и ми качи доста разхода кам 8 градско и изван градско 6 но това знам от какво е карам с няква корабна нафта от 1 месец насам кам 100 литра е изяла за 1 месец сега ще и сипя една хубава нафта и 2 литра бензин и една добавка и знаеш ли какво хубаво ще и почистя и дюзи и всичко:) прегледай си между другото дали нямаш изгоряла подгревна свещ!
Отговори

mart снимка mart 08 март 2009 - 01:06

мерси колега свещите ги проверих преди началото на зимата имах една игоряла и я смених с японска не помна марката и зе да пали по лесно но пак си го имаше тоя проблем. Относно нафата Ромепетрол ОМВ или Шел. Лукойл отврат специално дизел-а е кофти за останалото незнам. Една центровка на дюзите и това ще е.

ПОЗДРАВИ
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 08 март 2009 - 10:12

 mart, на 07 Mar 2009, 11:49 PM, каза:

извинявам се глупавия въпрос?какво означава корпоратор??
Благодаря предварително


ето виж


http://images.doniboni.multiply.com/image/...;nmid=197258873
закрепен е от дясната страна на помпата
но с него може и разпределителния вал да се регулира
Отговори

jorkata снимка jorkata 02 май 2009 - 14:25

Ще използвам темата на колегата относно разпръсквачите.
От доста време имах идея да тествам дюзите и най- накрая намерих един майстор дето е свободен.
А причината поради която исках да го направя беше че на 2500- 3000 оборота много гадно бучене се чува. Втората причина е че само те не бяха бутани и гледани.
Оказа се че и четирите дюзи пикаят. Майстора ми каза че трябва да сменя разпръсквачите(щото не се регулирали) - около 20 лв единия "SD 309"- намерих такива френски по 24 лева. Като сложихме първия - ефекта беше нулев. После се оказа че имало телерки или не знам как се казва, между разпръсквача и корпуса на дюзата. Махнахме ги и и тогава с новите разпръсквачи почнаха да правят мъгла и на пулсации. Но сега не се усеща голяма разлика във вървенето и разхода.
Ходих в BOSH сервиза в Шумен- там 44 лв бройката и 50 лв за труда.
Аз не вярвам с бошовските разпръсквачи да работи по добре. Според мен има омекване на пружинките.
Ако има запознати с подобен проблем нека споделят.
Отговори

илчо снимка илчо 02 май 2009 - 18:00

Колега, тоя майстор прибра ли ти старите разпръсквачи?Чесно,на Астрата още не съм ровил там ,но на кадета за 100000км,а колко имаше преди това, не се наложи реглаж на дюзите,карал съм със всякаква нафта....Ако дюзата пикае то паленето ще е доста трудно,а това бучене при високи обороти...определено не е от това,и моята бучи като я изрежа.Според мен всички дюзи се регулират, иначе трябва да са капсуловани или да се продават разпръсквачи и пружини,комплект.Нали точно за това са направени да се регулират,защото все пак има омекване на пружините.Моя съвет е да си вземеш старите разпръсквачи, да си ги промиеш с разредител ,да намериш друг майстор и да ти ги сложи и регулира.Може да се разходиш по моргите и да си намериш оригинални дюзи,смяната им не е нищо сложно,само трябва да се прогонят талерките които са между дюзата и главата.Аз карам дизели от 20 г. за толкова хиляди километри НИКОГА не съм сменял разпръсквачи,а съм наливал каква ли не нафта......И още едим съвет, ако ти пали дизела и върви,НЕ ГО ПИПАЙ!!!
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 02 май 2009 - 20:46

 илчо, на 02 May 2009, 07:00 PM, каза:

И още едим съвет, ако ти пали дизела и върви,НЕ ГО ПИПАЙ!!!


Колегата е напълно прав! Ако колата си върви прилично, няма смисъл да я караш на "майстор"... :blink: Поздрави! :blink:
Отговори

jorkata снимка jorkata 02 май 2009 - 22:21

В интерес на истината ходих при няколко майстори и навсякъде дюзите пикаеха.
Старите разпръсквачи останаха там. По принцип си прибирам всичко мое старо, ама този път сглупих признавам си.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 03 май 2009 - 00:29

Този ефект дето го описвате като помпане на газта на студен мотор иначе гасне е от не добре работещ авансатор, или направо неработещ. Това е нещо като смукач обаче тук овеличава нафтата. Когато запалиме един дизелов мотор(студен) с механична помпа с ръчен,или автоматичен авансатор(обогатител) той трябва да си вдигне оборотите на 1000-1100. Ако си стой на 800 значи обогатителя не работи. При някой френски дизели е изпънен с жило вързано с празния ход на помпата, а жилото идва от термостата, като там има нещо което спрямо температурата на мотора го изтегля жилото с 5мм на студен двг. И така става регулирането на оборите на П.Х. при механичната помпа с автоматичен ав-р. С ръчен има си лостче от вътре на колата което при студен старт се изтегля, и оборотите се вдигат.
Отговори

mart снимка mart 05 май 2009 - 06:27

този авансатор къде се намира, че зимата много псувни е отнесъл а и сега като я запаля докато не загрее малко оборотите са под 800???

Поздрави
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 05 май 2009 - 12:43

Колега нямам под ръка кола с ствоя мотор зада помогна повече. Някой който има 1.7 дизел с механична помпа нека види каде се намира? И принципа на действие е важен също. Просто недей си кара колата по сервизи защото има хора дето не разбират и пипат. :blink:

ПП - Колеги моля за съдействие каде е авансатора на 1.7 мех. помпа?
Отговори

mart снимка mart 10 май 2009 - 07:37

Колега аз мисля единственото нещо за което да я закарам да е ми центроват дюзите иначе до сега сичко си права сам по нея.Питам в форума чета в интернет и действам.Първо ми е кеф да го права второ не ми се дават пари на некадърни майстори. Мерси предварително

ПОЗДРАВИ

П.П. Помпата е Бош
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg