Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Има ли смисъл от оригинални части?

Irishka_rus снимка Irishka_rus 26 октомври 2011 - 19:00

Аз купувам само неоригинални. Но масло и други течности само от GM. Но това е незадолжително.
Мнението беше редактирано от Irishka_rus: 27 октомври 2011 - 19:55
Отговори

Hevy снимка Hevy 27 октомври 2011 - 19:16

Иришка там по вашия край положението е съвсем различно, сглобявате Орели и съответно има части с прилично качество. Имате си и Экзист откъдето можеш да си поръчаш каквото си поискаш - оригинал,неоргинал...А тука или оригинални части от официалните или турски имитаци с надпис мейд ин итали или джърмани. Просто Турция е близо и има много развита индустрия за ментета/подделка или как беше там на руски :pardon: /
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 27 октомври 2011 - 19:30

Кажи ми, че тези работи не ги вярваш наистина...
Може и да не знаеш, обаче в България от около 10-15 години има официални вносители на авточасти, работещи директно с компаниите-майки - каквото продават за Германия, Италия, Автсрия и т.н., такова продават и тук. Такова продават и на exist.ru и на exist.ua :smile3560:

Не коментирам Брандовете на Евро 07 и всички останали фирми-титани, разчитащи изключително на внос на евтини части от Турция, Китай и Тайван.

И като толкова плюеш срещу всичко турско - потърси Бегел (Begel) с Гугъл и ще откриеш, че произвеждат OEM части за първоначално вграждане Мерцедес. Вярно - за бусове, ама пак е за Мерцедес, или и те са тукашни измамници... :piss:
Отговори

Hevy снимка Hevy 28 октомври 2011 - 13:00

Къде какво правят не е важно, въпроса е че по магазините се продават само турски боклуци, и в Авто плюс, и в Косер, и в Елит кар. И им слагат двойни цени да приличат на истински. Мога цял ден да изреждам какво съм купувал и след колко време съм го хвърлял. По точно турски ментета, щото на което си пише мейд ин Тюркиш обикновенно става на работа. Примера е АС Метал, имат исо 9001 и правят железни неща по окачването.
Отговори

Pinto снимка Pinto 28 октомври 2011 - 13:36

Като чета темата започвам да си мисля, че трябва да ходим в Германия да си купуваме части. Чак пък никъде в България да не се продават читави части не ми се вярва много. Все пак има официални вносители на Бош, Беру и т.н. То от писанията излиза, че само Турция и Китай успяват да задоволят пазара от резерни части за всички марки коли.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 октомври 2011 - 13:56

Не ми се навлизаше в излишни спорове, обаче не мога да търпя, очевидно изкривяване на информацията от разбирачи и форумни герои :loser:

Ще дам пример с Бош - всеки един детайл Бош, продаван официално в България (а не незаконен внос) се продава с посредничеството на РОБЕРТ БОШ ЕООД. Това е и гаранцията за качеството на продукта. За това къде е произведен - ясно е, че не само в Германия - на кутийката, след номера на Бош има 3 цифри, които указват в кой от 500те завода на Бош е произведен :icon_wink2:

И на децата е ясно, че всички фирми си имат представителства, или отдели за всеки отделен пазар. Повечето сами, или чрез посредници осъществяват т.нар. експанзия на пазарите... Не седят и не чакат Киро Слепото да се сети, че иска да прави бизнес с тях :smile3560:

Също така е ясно, че какво се слага в кутийките не решава Бай Пешо зад щанда, а очилат чичко, в скъп Офис, доста далеч на запад, заработвайки си заплатата с много нули в евро.
Не визирам некоректния внос и продажба на ментета, както и продажбата на евтини или небрандирани боклуци.
Отговори

Serg71 снимка Serg71 28 октомври 2011 - 16:19

С ментаци е пълно на пазара. Мой приятел преди 2-3години работеше в една печатница и правеха кутии за каквото си искаш части . Хубави лъскави със една камара надписи а вътре ....ментаци . Просто човека си поръчваше кутиите и поставаше авточасти сякъкви, но не и оригинални за каквита ги продаваше . Е после как да ида при него да си купя оригиналдъ част .
Отговори

Hevy снимка Hevy 28 октомври 2011 - 16:40

 siegfrid, на 28 октомври 2011 - 13:56, каза:

Не ми се навлизаше в излишни спорове, обаче не мога да търпя, очевидно изкривяване на информацията от разбирачи и форумни герои :loser:

Ще дам пример с Бош - всеки един детайл Бош, продаван официално в България (а не незаконен внос) се продава с посредничеството на РОБЕРТ БОШ ЕООД. Това е и гаранцията за качеството на продукта. За това къде е произведен - ясно е, че не само в Германия - на кутийката, след номера на Бош има 3 цифри, които указват в кой от 500те завода на Бош е произведен :icon_wink2:

И на децата е ясно, че всички фирми си имат представителства, или отдели за всеки отделен пазар. Повечето сами, или чрез посредници осъществяват т.нар. експанзия на пазарите... Не седят и не чакат Киро Слепото да се сети, че иска да прави бизнес с тях :smile3560:

Също така е ясно, че какво се слага в кутийките не решава Бай Пешо зад щанда, а очилат чичко, в скъп Офис, доста далеч на запад, заработвайки си заплатата с много нули в евро.
Не визирам некоректния внос и продажба на ментета, както и продажбата на евтини или небрандирани боклуци.

Я малко се уточни кого имаш предвид под форумни герой и разбирачи, надявам се не мене? Все пак вече 20 години си правя колите...
А за това кой какво слага в кутийките на децата може да им е ясно че не е бай пешо зад щанда този който решава, а някакъв чичко с очила далеч на запад, но на майсторите по сервизите им е ясно че всички се снабдяват от Турция по един или друг начин, щото излиза по евтино.
Мнението беше редактирано от Hevy: 28 октомври 2011 - 16:40
Отговори

Punisher снимка Punisher 28 октомври 2011 - 17:31

Цитат

Има ли смисъл от оригинални части?
Не. От Бош и без това само съм си патил.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 октомври 2011 - 17:57

 Hevy, на 28 октомври 2011 - 16:40, каза:


И 60 години да ги правиш, пак не можеш да ме убедиш. Да може и има ментета, но не и в големите магазини. Въпросите относно качеството на продукта вътре в кутийка са въпрос на решение на самите Брандове.
Сори, ама през ръцете ми всеки ден минават фактури за десетки хиляди евро директен внос на авточасти - Sachs, LMI, LUK, Bosch, Kolbenschmidt, Swag, IPD, HEPU, Federal Mogul. Всичките с фактури по ВОП, нито една от страна извън EU, като изключим Begel.
Какво и къде произвеждат - не го решаваме аз и ти. Като има проблеми с качеството - има си търговска гаранция, поне в големите магазини :icon_wink2:

И за да не съм тотално Off-topic, при Опел може и да не е така ясно изразено, но при брандове като BMW и Mercedes оригиналната част е издигната почти в култ - всичко това, защото всеки потребител знае, че частта е произведена само и единствено за техния автомобил, а не е просто съвместима. Знаят, че частта има и гаранцията на любимата марка.

При нас нещата са малко по-така - 90% от хората карат Опел, защото нямат възможностите да карат друго, пък ние сме тръгнали за ОЕ части да си говорим....
Отговори

Hevy снимка Hevy 28 октомври 2011 - 18:48

Не стана ясно кой е форумния герой и разбирача? А иначе лично тебе нямам никакво намерение да те убеждавам в каквото и да било, както и не ме интересува какви фактури минават през ръцете ти, не тях си слагам по колата. А отивам в магазина и купувам някакъв "германски" или " италиански" боклук дето след година-две пак трябва да го сменям. И това е защото вместо от твойте части за хиляди евро Бай Пешо е решил да зареди от друго място дето му ги предлагат по тънко и може да ги продаде на двойна цена. Това си е горчивата реалност...купувам "белгийски" преден тампон за мотора,като истински, 70 лева струва, сериозна работа, с отстъпка го взимам за 50 и се радвам , на далавера съм!Това от Елит Кар. И кво - след няма и пет месеца се разпадна гумата. Отивам да купувам заден на мотора, питам ги тия в Елит Кар, щото са мой хора, няма ли някоя друга фирма, казват има едни испански Металк Аучо, хубави били...питам колко?-казват 90 лева, с отстъпката 70. Проверявам в Косер, и там ги продават от тази марка, само че там е съответно 50 и 40 лева, по не са алчни демек, щото нямат "елит" в името...Дали са им минали фактурите на тези тампони през ръцете на нашия Зигфрид - едва ли!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 28 октомври 2011 - 20:17

Колегата гледам ги разбира нещата...
Хайде сега ми обясни и какъв е този белгийски тампон за мотор, защото в Белгия се прави Федерал могул, а те тампони за мотори нямат. Както и Aisin, а те пак гумено-метални части не правят :smile3560:

А за надценките има ли смисъл да обяснявам, че в БГ във всички една сфери на икономиката има картелни споразумения...

Да не говорим, че Косер не продава Metalcaucho, а тампонът за твоята кола (Asrta G) в Елит Кар е 53.2 с ДДС , Swag в Аутохелп е 77.32.
Каква отстъпка ти дават твоите хора ненам, ама щом от 20год си в бранша, не е достатъчна щом ти го дават отстъпката за 60лв :unsure:

И понеже гледам ги разбираш нещата и ползваш Exist.ru - погледни цените там и сподели пак колко високи са тук цените.... А дали ?
Отговори

Hevy снимка Hevy 31 октомври 2011 - 21:35

Не отговори на въпроса, мене ли нарече форумен герой? И твърдиш че лъжа? Че не съм купил Metalc aucho от Косер? Отговори ми конкретно на въпросите не ми обяснявай къде какво продават в моя град.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 31 октомври 2011 - 22:57

Всичко значи е специално във Вашия град и ценовата и продуктовата политика на фирмите е профилирана специално, имайки предвид огромния пазар. Или само в Казанлък ги продават по 90лв тези тампони, а за цяла България са по 50лв ??

А излишното плюнчене, което прозира иззад думите ти ще се направя, че не съм го видял. И да - едностранчивото ти и изкривяващо общо мнение е обект на моя присмех от моя страна, защото подобно на много други плюеш и храниш наред...

Сега Косер са фирма за чудо и приказ, а само преди няколко месеца сформира хранилка, защото маслото, което ти продали на вид било като 15W40... Великолепен химичен анализ, мейд ин мазе....

И щеше да е добре поне един път да напишеш закупения продукт с правилното му наименование - Металкаучо/Metalcaucho.
Отговори

Hevy снимка Hevy 05 ноември 2011 - 00:32

Ето значи кой е форумния герой, смел и всезнаещ щото модераторското копче е пред него. В реалния живот нямаше да ми се правиш изобщо, поне не повече от минута. И дано някой ден се срещнем че да ти дам възможност да ми кажеш всичко това в очите. Опитвам се да споделя някои проблеми, давам конкретни данни а някакъв модератор обсъжда мене и ми изопачава думите! Не стига че ме нервират тия мошенници по магазините ами трябва да споря тука с някаъв дето много фактури му минавали през ръцете!Нещастник!На тоя форум повече няма да пиша, още повече че на смелия Зигфрид му е за втори път да ми налита. Изтрийте ми всички съобщения, ника , всичко.
И се пише Metalc aucho, разделено, на опаковката така е написано...хем тъп хем нахален!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 ноември 2011 - 08:01

Смелия Зигфрид те награди отново по същата причина - обиждане на колега от форума без основание... И то не ти е за сефте да си избиваш комплексите зад клавиатурата :piss

ПП Хем съм тъп, хем им гледам името по фактурите, хем гледам, че и в сайта са си написали иемто като за тъпанари... :kinggrin:
http://www.metalcaucho.com/
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 06 ноември 2011 - 17:03

Добре бе кво значи тва Металк аучо? То и не неандертаелц е ясно,че ако беше разделено требе да е метал-каучо,демек метал-каучук. Извода е ,че тва е толко големо менте,че тоя който е поръчвал кутията е неква неграмотна шушумига щом и надписа е сгрешил.Иначе по темата кво да кажа - гледам и тук по форума има абсолютни ГМ сектанти готови да продадат и майка си за щемпел ГМ, както и другата крайност.От личен опит мога да кажа следното -трее се гледа не толко дали е ГМ,а дали е некъв свестен производител.Ако частта/консуматива е ваимозаменяема и производителя не е ментак марка човек не трее се притиснява от нищо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg