Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

С какво да намажа уплътненията на вратите за да не замръзват?

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 15 декември 2010 - 14:52

 Gena_bs, на 15 Dec 2010, 14:06, каза:



Това, което е като кече е единственото, с което имам проблеми, но не към боята, а на прозорците... Пръсках го със силикон, но ефекта е, че почна да оставя гадни черти при всяко сваляне на стъклото :love_opel:
Единственото, което съм пробвал и има някакъв ефект на страничните стъкла е препарата, с който си мажа предното стъкло - aquapel. С него съм си решил тотално проблемите при дъжд или съответно замръзване на стъклата през зимата. Дори и да имам някакъв лед на предното стъкло сутрин, той е под формата на дребни капчици и въобще не се мъча да ги махам - видимостта е абсолютно нормална като се кача. Който иска да ги стърже - махането не е проблем, просто водата (съответно леда) почти няма сцепление със стъклото и се махат с едно движение.
Отговори

vlad0 снимка vlad0 20 декември 2010 - 12:58

аз ще Ви кажа "тайната" :D

Когато слизате от Колата отваряте всички врати за 2мин. да се изравнят темп и после нямате никакъв проблем ;)

Опитайте ;)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 декември 2010 - 13:03

 vlad0, на 20 Dec 2010, 12:58, каза:

аз ще Ви кажа "тайната" :D

Когато слизате от Колата отваряте всички врати за 2мин. да се изравнят темп и после нямате никакъв проблем ;)

Опитайте ;)


-Това не е оферта.. ако си сам, кво.. да не би да отваряш всички врати и после да ги затваряш ? Ми ако вали (по принцип зимния сезон с тва е характерен) ..?

Аз все-пак искам да попитам колегите, които са опитвали "традиционните" методи - вазел или глицерин.. кое е по-доброто и ефикасно, и възможно ли е някое от тях да има негативен ефект върху уплътненията ?
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 20 декември 2010 - 14:02

http://www.get.bg/ca...oducts_id=24973

някой пробвал ли го е
Отговори

LASGO снимка LASGO 20 декември 2010 - 15:05

 DALGONSKi, на 20 Dec 2010, 13:03, каза:

-Това не е оферта.. ако си сам, кво.. да не би да отваряш всички врати и после да ги затваряш ? Ми ако вали (по принцип зимния сезон с тва е характерен) ..?

Аз все-пак искам да попитам колегите, които са опитвали "традиционните" методи - вазел или глицерин.. кое е по-доброто и ефикасно, и възможно ли е някое от тях да има негативен ефект върху уплътненията ?


DALGONSKI, глицерина е истината, но не влияе добре на оплътненията...пробвах с течен парафин и при -10 щяш да откъртя вратата
Най-добре спрейчета, със състав на глицерин, който щадят гумата
Това каде го е показал "niggaz_nature" e добро май
Мнението беше редактирано от LASGO: 20 декември 2010 - 15:06
Отговори

vlad0 снимка vlad0 20 декември 2010 - 17:59

 DALGONSKi, на 20 Dec 2010, 13:03, каза:

-Това не е оферта.. ако си сам, кво.. да не би да отваряш всички врати и после да ги затваряш ? Ми ако вали (по принцип зимния сезон с тва е характерен) ..?

Аз все-пак искам да попитам колегите, които са опитвали "традиционните" методи - вазел или глицерин.. кое е по-доброто и ефикасно, и възможно ли е някое от тях да има негативен ефект върху уплътненията ?


точно като си сам е най-добре, няма да мръзнат в студа и другите :) Аз казвам от опит и нямам проблем с вратите, а вие мажете с каквото сметнете за добре ;)
Отговори

wwwniko снимка wwwniko 29 декември 2010 - 19:22

Здравейте колеги,аз използвам силиконов спрей от шел и нямам грижи
Отговори

небосвод снимка небосвод 29 декември 2010 - 19:44

Преди пробвах с парафин и олио , но не е голям ефекта.Трябвало да питам жената( тя е химик).Та тази година ми направи смес - глицерин със спирт 1:1.Като се намаже спирта изветря и остава само глицерина.За сега 20 дена студове съм много доволен.Питах , не пречи ли на уплътненията - каза - при всички положения - по-малко от влагата.
Отговори

corsio снимка corsio 30 декември 2010 - 23:42

Здравейте,

още една идея от личен опит. Аз мажа мойте с антифриз концентрат освен уплътненията на вратите слагам по малко и на чистачките и действа чудесно. До сега от 3 години го правя и нямам грижи със замръзването, също така не съм забелязал да е станало нещто на гумичките.


Поздрави и весели празници!
Мнението беше редактирано от corsio: 30 декември 2010 - 23:43
Отговори

deforse снимка deforse 04 януари 2011 - 14:28

Това с антифриза е хитро, не се бях сещал за това. :icon_evil2: А като слагаш на чистачките не ти ли омазва стъклото после, като ги пуснеш?
Отговори

corsio снимка corsio 04 януари 2011 - 22:05

Ами по принцип аз ги намазвам вечерта примерно и на сутрината няма проблем не цапат. Предполагам че ако ги ползвам веднага след намазване няма да е много добре:))
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 януари 2011 - 22:07

Божеее, Божеее, днес с антифриз, утре с шоколад :icon_evil2: Как може така?
Отговори

Мишо снимка Мишо 05 януари 2011 - 11:33

Колеги защо си правите експерименти с какво ли не? Един качествен спрей специално за тази цел струва 6-10лв. На фона на подръжката на една кола това са смешни пари. След пръскане с такъв спрей (на CarPlan) отварях без проблем вратите при положение, че колата беше с 2 пръста лед отгоре.
Мнението беше редактирано от Мишо: 05 януари 2011 - 11:38
Отговори

pupe6a снимка pupe6a 05 януари 2011 - 13:39

Благодаря за идеите - определено ще пробвам това с изравняването на температурите,звучи много в MythBusters style :icon_evil2:
Отговори

boichev снимка boichev 05 януари 2011 - 15:30

 corsio, на 30 Dec 2010, 23:42, каза:

Здравейте,

още една идея от личен опит. Аз мажа мойте с антифриз концентрат освен уплътненията на вратите слагам по малко и на чистачките и действа чудесно. До сега от 3 години го правя и нямам грижи със замръзването, също така не съм забелязал да е станало нещто на гумичките.


Поздрави и весели празници!

Колега, Благодаря Ти за идеята с Антифриза. Ще ги намажа днес уплътненията, дано има ефект, но утре сутринта ще си проличи. :icon_evil2:
Отговори

Globe снимка Globe 09 януари 2011 - 08:04

течен парафин ! мисля се продава по аптеките 1 левче струва 1 малко шишенце от което остава и за пиене :p :icon_wink2: и проблема се решава :smile3560:
Отговори

oggie снимка oggie 09 януари 2011 - 08:14

Кво се мъчите с некви индиански бангии има си спрейове отлична работа вършат .
Отговори

galata снимка galata 09 януари 2011 - 11:26

Аз си взех от Кауфланд силиконов спрей и преди няколко сутрини във 7 часа цялата ми кола беше замръзнала, отидох до нея, отключих я и я отворих без грам проблем :))
Отговори

stefinko снимка stefinko 17 януари 2011 - 21:20

Аз от доста години използвам най-обикновен спрей за табло от 1 лев. В него има силикон и до сега не ми се е случвало да ми замръзнат вратите. Пробвайте. :newsm05_41:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 януари 2011 - 12:15

Мен ако питате.. ако уплътненията са си наред, ако колата не е била мокра от валежи или миене.. просто не виждам причина да залепнат вратите.. :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg