Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

разпределителни валове

morj1t снимка morj1t 17 октомври 2008 - 21:12

Здравейте колеги значи скъса ми се разпределителния вал на Омега Б x20xev 136 коня мотора и ме интерисува има ли разлика между изпусквателния и всмукателния разпределителен вал ( каква е тя ) .Преди тва
имаше друг ремонт минах някаде около 500-600километра от него...а той беше водната помпа се преебааа оспуска ангренажа от там ви е ясно прескача и всичките изпусквателни клапани ги бе6е ударило и 8те но всмукателните им някаше нищо...другия въпрос ми е може ли майстора нещо тогава да ги е разменил 2та вала(макар че казва че неги е сменил и също така казва че няма разлика между 2та вала но аз да питам 6от в магазина единия струва 500 и нещо а другия 600 и нещо) и от тва да се е скъсал ...и другото е 4е несе скъса този на изпусквателните дето беше ударило ами на всмукателните :doh: :25: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: Надявам се някой да знае нещо по въпроса...и се извинявам ако темата не е в правилния раздел :newsm05_41: :sleep: :kuku: :kuku: :kuku:
Отговори

morj1t снимка morj1t 22 октомври 2008 - 18:49

ееее жалко явно няма компетентни по този въпрос
Да попитам друго значи Омегата неми държи оборотите гасне или вдига оборотите сам стрелката се мести от 1000 до 2000 4е и 2000 и не6то тва от какво става

П.С а и да допълня че също така доста пъти ми гаснеше както сам на 3та 4та и пусна свободната и огасва мн шибано
Мнението беше редактирано от morj1t: 22 октомври 2008 - 19:00
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 22 октомври 2008 - 21:38

 morj1t, на Oct 22 2008, 07:49 PM, каза:

ееее жалко явно няма компетентни по този въпрос
Да попитам друго значи Омегата неми държи оборотите гасне или вдига оборотите сам стрелката се мести от 1000 до 2000 4е и 2000 и не6то тва от какво става

П.С а и да допълня че също така доста пъти ми гаснеше както сам на 3та 4та и пусна свободната и огасва мн шибано

Колега играенето на оборотите се дължи на МПХ-са "Моторче за празвн ход" Потърси има много писано в този форум за него , как се почиства. Нов струва доста около 400лв. е май по спомен - говоря за оригинален на Сименс има и други производители и цената е около 250 лв. Но първо пробвай да го почистиш.
Отговори

morj1t снимка morj1t 23 октомври 2008 - 01:34

Благодаря ти много колега веднага ще проверя :thu: :clap: :clap: :mhihi: :clap: :thu: :thu:
Отговори

wheres_da_bud снимка wheres_da_bud 23 октомври 2008 - 01:57

[quote name='morj1t' date='Oct 22 2008, 07:49 PM' post='513258']
ееее жалко явно няма компетентни по този въпрос
Да попитам друго значи Омегата неми държи оборотите гасне или вдига оборотите сам стрелката се мести от 1000 до 2000 4е и 2000 и не6то тва от какво става

П.С а и да допълня че също така доста пъти ми гаснеше както сам на 3та 4та и пусна свободната и огасва мн шибано


наи добре отиди в сервиз спецялно на опел може да дадеш малко пвече лев ама поне ще е оправят като хората.колкото и да искам да ти помогна трябва да се види  на място наи добре сигурен съм че си се сетил да ги смениш тея ремъци като им е дошло времето щото ако не си ето ти проблема но наи добре е някои на място да е види не така, дано я оправиш
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 23 октомври 2008 - 08:46

Разлика в смукателния и изпускателния вал сьс сигурност има. Малка е , но има. аз мисля че не могат да се обьркат, но за това мойе и да греша.
Отговори

morj1t снимка morj1t 23 октомври 2008 - 18:19

 v_ankata, на Oct 23 2008, 09:46 AM, каза:

Разлика в смукателния и изпускателния вал сьс сигурност има. Малка е , но има. аз мисля че не могат да се обьркат, но за това мойе и да греша.


колеги благодаря много

v_ankata - значи гледахме ги и 2та вала с маистора и няма никва разлика.. уж мери нещо с шублера да види но няма...възмоожно ли е да сам бил с 2 всмукателни вала :mhihi: ...


П.С. неби ли трябвало да има няква бележка по вала кои къв е ...макар 4е аз не намирам
Мнението беше редактирано от morj1t: 23 октомври 2008 - 18:30
Отговори

morj1t снимка morj1t 24 октомври 2008 - 17:57

колегии айде някои да каже некви отличителни знаци по 2та вала :mhihi: :clap: :clap:
Отговори

tomik снимка tomik 24 октомври 2008 - 18:42

Двата вала са различни, и няма как да ги обърка, дори и да иска.
Отговори

morj1t снимка morj1t 25 октомври 2008 - 11:30

ми значи той майстора ми ги е сложил вече валовете дано няма проблем от тук нататък...но случаино някои да даде няква идея от кво може да се е скъсал тоя разпределителен вал :mhihi: :clap: :clap: :clap:
Отговори

morj1t снимка morj1t 25 октомври 2008 - 21:33

:mhihi: :clap: :clap:
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 26 октомври 2008 - 09:16

Може да се объркат и то много лесно. Да мери гърбиците. Така ще е наи сигурно. На всмукателния вал би триабвало да са по големи от на изпускателния, но може и да няма разлика. Дори и да ги е обарнал маистора мисля че не го е скъсал от това. Валовете въртят ли се лесно без повдигачите. Да не е крива главата или вала да е бил крив?
Отговори

morj1t снимка morj1t 26 октомври 2008 - 18:31

 kaloian kolev, на Oct 26 2008, 09:16 AM, каза:

Може да се объркат и то много лесно. Да мери гърбиците. Така ще е наи сигурно. На всмукателния вал би триабвало да са по големи от на изпускателния, но може и да няма разлика. Дори и да ги е обарнал маистора мисля че не го е скъсал от това. Валовете въртят ли се лесно без повдигачите. Да не е крива главата или вала да е бил крив?


хмм доста си прав наистина ако при предишния път като ми е ударило и 8те изпусквателни клапана тогава да я е изкривило...за вала нз дали е бил крив тка зех колата с него...обаче маистора я е сглобил колата вече и нз дали е пробвал дали се въртят лесно без повдигачите..утре сигурно ще я пали вече и ще ида да му кажа...Благодаря ти много :kuku: :beer:

П.С...ааа и главата ако е изкривена тя няма ли да меши масло с водата или не е задължително :flag:
Отговори

morj1t снимка morj1t 27 октомври 2008 - 13:50

значи току що ходих и маистора я е запалил за сега всичко е наред каза, че е пробвал валовете без повдигачите и се въртят лесно...значи явно просто на предишния вал му е дошло времето.. :beer: :beer: :beer: :beer: :flag: :flag: :kuku:

П.С. Балгодаря на всички които помогнаха :beer: :beer:

Мнението беше редактирано от morj1t: 27 октомври 2008 - 13:52
Отговори

corropt снимка corropt 02 ноември 2008 - 21:15

а къде е скъсан вала ??

Замислям се дали не е възможно от прекалено натягане на ремъка да ти се прецака вала. То ясно че на изправен вал не би трябвало да му се отрази натегнат ангренаж, но знае ли човек. Ако така е станало би трябвало вала да се е счупил между ролката и 1вия лагер.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 ноември 2008 - 22:29

 corropt, на Nov 2 2008, 09:15 PM, каза:

а къде е скъсан вала ??

Замислям се дали не е възможно от прекалено натягане на ремъка да ти се прецака вала. То ясно че на изправен вал не би трябвало да му се отрази натегнат ангренаж, но знае ли човек. Ако така е станало би трябвало вала да се е счупил между ролката и 1вия лагер.

Няма как да стане , ако е пренатегнат ремъка последното нещо което би се счупило това е разпределителният вал. Първо ще даде фира водната помпа . <_<
Отговори

morj1t снимка morj1t 08 ноември 2008 - 14:33

значи вала е счупен горе долу през средата ще щракна снимка и ще я кача да видите :unsure: :knee: :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg