Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Горна помпа на съединител Вектра Б

angelo861 снимка angelo861 12 май 2009 - 19:06

Здравейте на всички :). Накратко ще обясня какъв ми е проблема и какво бихте ме посъветвали. През септември месец на 2008 година ми се наложи да сменя горната помпа на съединителя. Имах 2 опции за покупка 1. Стефанов 280 лв 2. 80 лв италианска. Естествено предпочетох 80 лв италианска , но нещеш ли след 7 месеца пробег 6000км отново помпата е за смяна и сега се чудя какво да правя отново ли да дам 80 лв или другата опция да дам някой друг лев за помпа от Стефанов надявайки се , че ще изкара дълго.Друг вариант е да направя ремонт на помпата да сменя гумичките. Някои приятели ми казват че можело да се пригоди съединителя да работи и с помпа от Лада . Как бихте постъпили вие моля за съвет :) Благодаря ви предварително.
Мнението беше редактирано от angelo861: 12 май 2009 - 19:08
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 12 май 2009 - 20:36

Колега,и аз бих направил същия избор поради високата цена,но ако могат да се сменят гумичките и да се оправи,ако питаш мен ги смени.И във връзка с темата ти искам да те попитам Как разбрахте че е за смяна самата помпа,протече ли,взе да ти потъва педала на съединителя ли или какво?
Отговори

angelo861 снимка angelo861 12 май 2009 - 20:44

Педала на съединителя омекна .Подаваното от крака ми усилие не се предава от помапата по-надолу в системата и следователно съединителя незаработва , което води до затруденено сменяне на скорости дори , невъзможно на моменти.Тъй като няма течове , предполагам , че гумичките може да са се изметнали.
Мнението беше редактирано от angelo861: 12 май 2009 - 20:46
Отговори

Бисмарк снимка Бисмарк 03 юни 2009 - 22:10

Здравейте,колеги! Автомобила ми е Вектра"Б"-1800 куб. 115 к.с. Днес качвайки се зад волана и натискайки съединителя,установих че педала е потънал доста.Самия съединител зацепва едва-едва долу т.е. едвам включва скоростите.Подкарах колата и след 1 км. спрях за да видя дали няма някакви течове между блока на мотора и скоростната кутия.Не установих такива и погледнах да няма теч и в краката т.е. в купето.След като и там нямаше теч,напомпих неколкократно педала на съединителя и проблема се оправи.Какво може да се е случило и имам ли основание за сериозно притеснение,защото разбрах че смяна на съединителя не било никак евтино?Може ли проблема да не е в съединителя и какво може да е причинило това?Благодаря ви предварително!
Отговори

Svetoslav снимка Svetoslav 04 юни 2009 - 00:05

Колега тъкмо бях готов да ти кажа че е най-вероятно лагер-помпата, но щом пък се е оправило, не е лагер-помпа. Тука вече ти трябва сериозен механик, който да прецени на място. Факта, че от само себе си се оправило, не би трябвало да те успокоява. Стискам палци да е нещо ''по-невинно" :icon_wink2: Успех!
Отговори

jorko_83 снимка jorko_83 04 юни 2009 - 00:56

Аз също смених малката помпа с италианска (май беше около 80лв) и след 10,000 км отново проблема взе да се появява на моменти. Засега го решавам като запаля колата и напомпвам , или по-скоро ритъм, педала на съединителя няколко пъти докато стане "нормален". Иначе моя съвет е за оригинална помпа, че тези евтините не издържат много! Между другото как ти е нивото на спирачната течност и сменяна ли е скоро?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 10 август 2009 - 11:07
Отговори

Бисмарк снимка Бисмарк 04 юни 2009 - 01:48

Благодаря ти,колега! Нивото на спирачната течност не е мръднало въобще.За смяна на спирачна течност не съм мислил по простата причина че скоро съм купил колата и при прегледа беше бистра.Обадил съм се на един мой познат-механик който ще дойде на място да я прегледа.Ако се наложи да купувам помпа,от "Стефанов" ли да я взема?Знам че там са кожодери и може ли от друго място да се купи надеждна помпа която няма да направи проблем след 10 000 км?Мисълта ми е:само в "Стефанов" ли ги има?
Отговори

hudson снимка hudson 04 юни 2009 - 07:16

 Бисмарк, на 04 Jun 2009, 02:48 AM, каза:

само в "Стефанов" ли ги има?

Само Стефанов е дилър на опел в Пловдив и като такъв, дава гаранция на оригиналните авточасти
Отговори

spoon снимка spoon 04 август 2009 - 14:07

колега и аз имах подобен проблем .Оказа се че като натисна съединителя няма абсолютно никаква реакция.Проблема беше в помпата на съеденителя (горна).смяната и ремонта е около 140лв. успех
Отговори

xahaha снимка xahaha 10 август 2009 - 11:02

Здраейте абе и моя съединител нещо маи не е наред трудно ми влизат скоростите пак като го даржа и съм на скорост не трагва колата нито пак буксува в движение ,съединитела ли е за смяна или нещо скоростната кутия да няма масло.
Отговори

angelo861 снимка angelo861 14 октомври 2009 - 00:56

Колеги вижте тази тема http://www.opelclub-...showtopic=27225
Мнението беше редактирано от angelo861: 14 октомври 2009 - 00:59
Отговори

JoyRider снимка JoyRider 18 март 2010 - 09:33

На мен също ми предстои смяна на въпросната помпа. :dance: Някой, който вече е минал през това, може ли да сподели малко информация? Например, ако се сменят само гумичките, от къде и какви е най- добре да взема? Защото не искам след 1000км. пак да ми се наложи да я ремонтират.
Вярно ли е, че помпата върви комплект с аксиалния лагер? И ако се сменя трябва да се смени и той? Защото майстора каза, че трябвяа да се ракачи скоростната кутия, за да изкара помпичката и ще отидат един куп пари само за труд :dance: поиска ми приблизителна сума, на тази, която платих за труда за смяната на съединител.
PLS, кажете дали не ме будалкат нещо или на истина нещата са си толкова болезнени?
Отговори

Teodor Jordanov снимка Teodor Jordanov 18 март 2010 - 15:59

 JoyRider, на 18 Mar 2010, 9:33, каза:

На мен също ми предстои смяна на въпросната помпа. :dance: Някой, който вече е минал през това, може ли да сподели малко информация? Например, ако се сменят само гумичките, от къде и какви е най- добре да взема? Защото не искам след 1000км. пак да ми се наложи да я ремонтират.
Вярно ли е, че помпата върви комплект с аксиалния лагер? И ако се сменя трябва да се смени и той? Защото майстора каза, че трябвяа да се ракачи скоростната кутия, за да изкара помпичката и ще отидат един куп пари само за труд :dance: поиска ми приблизителна сума, на тази, която платих за труда за смяната на съединител.
PLS, кажете дали не ме будалкат нещо или на истина нещата са си толкова болезнени?


Доколкот знам помпата(долната) не върви комплект с аксиалният лагер. На мен ми смениха само нея, а цената за самата помпичка - 280лв. Горната мисля, че беше 130-140лв., но тя е достъпно място и е лесна за смяна. Изминал съм около 4000 км. след смяната , засега няма оплаквания.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 ноември 2011 - 17:59

Колеги, на мой приятел със същата кола и мотор като моя ASTRA G, X20DTL му се случи веднъж.. да пропадне педала на съединителя. Първия път се оправи с помпене, следващия път обаче видяхме, че му е намаляла течността - долихме и пак се оправи. Сега ако не греша.. май течността не намалява, поне не осезателно, но ПОНЯКОГА педала на съединителя омеква. Иначе си отделя нормално, нито ниско нито нещо такова.

Въпрос: какъв според вас е проблема ? И има ли при ASTRA G въпросната горна помпа, къде се намира и как можем да установим да ли е от нея, или е от лагер-помпата !?
Отговори

Стекер снимка Стекер 03 юли 2012 - 13:49

Един бърз въпрос за смяна на съединител на Опел Вектра Б 2000, 16V 136 ph X20XEV скоростна кутия F 18 WR (феродов диск, притискателен и лагер помпа. Цена от 780 лв. с труд висока ли е или е добре. Частите са на LUK (уж оригинални се водят).
Отговори

Стекер снимка Стекер 14 януари 2015 - 16:31

Колеги помагайте,

Педала ми омекна и едвам включва скорости, като напомпам включва, но след 2-3 превключвания пак започва да не включва. Преди една, две години пак така беше потънал и съвсем не искаше да включва нищо не беше текло. Тогава e сменената горната с нова помпа уж била LUK ама затова не съм убеден и сега няма и 10 000 км. пак прави проблем. Около самата помпа има текло нещо, предполагам спирачна течност ама казанчето си е пълно, тоест не тече много. Дали е за нова помпа или просто от студа гумичките са изпуснали и влиза въздух и тече от там. На самата помпа има едно като клапанче с гумена тапичка, мисля че е за обезвъздушаване на помпата. АКо пробвам да го натисна дали ще излезе въздух от там докато почне да пръска течност, за да мога поне да я закарам до сервиза, че иначе трябва да я паля на скорост или да помпам на съединителя след всяко превключване.
Мнението беше редактирано от Стекер: 14 януари 2015 - 16:34
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 14 януари 2015 - 18:11

Щом тече сменяй я. При мене педала потъваше и трябваше с крак да го връщам. Влиза въздух явно. 55 лв за долна помпа и още 20 за смяната й. Смяната й не е много трудна.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 януари 2015 - 20:28

Занеси помпата някъде където ремонтират спирачни помпи и апарати да ти сменят гумичката и клапанчето излиза в пъти по тънко от най-голямото менте аз платих за ремонт на А-класата 18лв при положение че ментоците започват от 130-140лв.
Отговори

Стекер снимка Стекер 15 януари 2015 - 13:45

Аз говоря за мисля че е протекла горната помпа, но един колега ту каза че това клапанче дето е текло близо до него се обезвъздушава долната помпа ( т. нар. лагер помпа, която е цифра и се сменя трудно заедно с двата диска. По принцип като натисна или пусна съединителя не се чуват шумуве. Теч е близо до избирача на скоростите, може би най-добре да снимам. Горната помпа при Вектра б се намира в двигателния отсек нали или аз се бъркам нещо. Има ли начин как да разбера какво точно тече масло от скоростната кутия или спирачна течност. Въобще от там може ли да тече масло от кутията.

Направих снимки на мястото на теча, като че ли теча идва о гарнитурата на избирача на скоростите, ама по тази причина може ли да няма съединител.
Ето снимките:
https://drive.google...iew?usp=sharing

https://drive.google...iew?usp=sharing
Мнението беше редактирано от Стекер: 16 януари 2015 - 10:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg