Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Акумулатор за Вектра Б

j_a_n снимка j_a_n 02 август 2011 - 15:10

Здравейте, колеги,
някой има ли представа за гореописания мотор какъв е минимума за Ah на акумулатор за да върти нормално? В момента съм на 72 Ah, но не знам дали това е оригиналния, а ми предстои купуване на нов, та затова ме интересува какъв минимум трябва да е.

Благодаря предварително.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 02 август 2011 - 15:16

Според мене 72амп. си достатъчно зада пали в големите студове през зимата!
Отговори

Sim снимка Sim 02 август 2011 - 15:49

Ако не си ограничен от средствата, купи си възможно най-големия. Може и 100амп/ч.
Отговори

j_a_n снимка j_a_n 02 август 2011 - 16:12

Е, мисля че в днешно време всеки е ограничен от средства, затова питам по книжка или спецификация някой ако е чел да помогне :pardon:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 август 2011 - 17:43

За 2-ка дизел 70 - 85Аh, ако е по-малък може да ти се "недостатъчен" рано сутрин някоя зима.. ако пък е много голям няма да се зарежда както трябва. В момента съм с един дето е 68Ah - никви ядове миналата зима, сега тая ше видим живот и здраве..
Отговори

Жорко снимка Жорко 03 август 2011 - 08:38

Акумулаторът за този мотор е 74 амч. Има обаче един тънък момент: стартовият ток да е колкото се може по-голям. Обикновенно акумулаторите 74 амч. имат стартов ток 680 ампера. Моят акумулатор има 640 ампера и пали трудничко. Реномираните марки , като Варта например, имат и с ампераж 740 ампера. Този дизел на опел неизвестно защо върти доста трудно и му е нужен по-голям стартов ток. Има писани теми по този въпрос.
А колкото до акумулатор от 85 амч. и нагоре, струвами се, че няма да могат да се поберат в двигателния отсек. Те са и с по-големи размери.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 03 август 2011 - 10:57

сега карам с ИСКРА ENERGY-77Ach. и си върти добре http://www.akumulato...ah-iskra-energy
Отговори

j_a_n снимка j_a_n 17 август 2011 - 19:16

Много благодаря, значи от 70 нагоре :good:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 август 2011 - 22:54

за да нямаш ядове зимата 74Ач минимум
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 18 август 2011 - 07:35

Аз миналата есен си взех Banner мисля,че беше или 62Ah или 70Ah не съм сигорен,но съм много доволен.Зимата си пали без проблем и от както е на колата не е свалян за зареждане.Когато имах проблем с паленето го скъсвах от въртене и неможах да го съборя. :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg