Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Гният ли новото поколение опели Астра Г ,Вектра Б Зафира +++

Zygot снимка Zygot 19 август 2011 - 21:23

Карам си астричката вече 4-5г и преди 2 дена правих вежди на заден калник. Като ми излезе ръждата (5-6месеца) доста се заглеждах по подобни коли да видя моята изключение ли е от поколението в което уж е оправен проблема с гниенето, но не забелязвам да има такова нещо. Гният си както преди с тази разлика че имам и доста проблеми по двигателя които са липсвали при старите опели. При вас как е гние уж негниещата астра.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 август 2011 - 22:23

Ако е имало удар и след това не е направено качествено ръждясва. Също така, ако е била ударена ламарината от камъче и тн. също.
Отговори

jeff снимка jeff 19 август 2011 - 22:27

Да, гният ! С очите си съм видял Вектра Б 2001-2002година с изгнили вежди и калници. Астра Г, Зафира и останалите са същата работа...
Отговори

Shades снимка Shades 19 август 2011 - 22:28

Само по сериозно ударени места. Аз имам 1-2 дупки на капака от камъчета, където боята е смъкната до голо и не ги правя вече сума ти време и пак не е тръгнала ръжда ...
Отговори

oci снимка oci 19 август 2011 - 22:42

Много зависи от кола до кола. Но въпреки това "новото" поколение опели, който са посочени в заглавието са в пъти по-добре от старите. Това, че ти е изгнила веждата не значи че при всички е така. Освен това при старите веждите са най-малкия проблем: гният прагове, бомбета на амортисьорите, под, греди и т.н. Ако гниеха само веждите нямаше да излезне такова име на марката :icon_evil2:

Преди 2 години бях забравил да включа на скорост колата(вектра б) и като се върнах от кафето с ужас я намерих на 50 метра по надолу по улицата. Та беше издрала бронята и преден ляв калник(до гола ламарина). От тогава 2 зими изкара без да е ремонтирана и ръжда не е тръгнала. Ако беше старата ми вектра да съм останал само по двигател за това време.

Не се притеснявайте толкова много, единствената НЕръждясваща кола е Ауди 80 :mhihi: Все пак да не забравяме, че коли като Мерцедес МЛ 2008' имат пъпки по вратите, пък никой от нас не би отказал подобна машина :mhihi:
Отговори

kahun снимка kahun 19 август 2011 - 22:42

аз имам астра ф 96 г и няма гнило освен на едно място където е зажулена но има само леко ръжда и е така поне от 3 год
Отговори

Zygot снимка Zygot 20 август 2011 - 00:00

 IvailoM, на 19 август 2011 - 22:23, каза:

Ако е имало удар и след това не е направено качествено ръждясва. Също така, ако е била ударена ламарината от камъче и тн. също.

Защо другите коли които се карат по същите улици по която карам моята не ръждясват ? Или само опелите ги удрят камъчета.

 Shades, на 19 август 2011 - 22:28, каза:

Само по сериозно ударени места. Аз имам 1-2 дупки на капака от камъчета, където боята е смъкната до голо и не ги правя вече сума ти време и пак не е тръгнала ръжда ...

Като гледах на приятел изгнилата Астра Г и аз си мислех че е от камъчета ама и на мен се случи, много хора последно виждам да са без късмет, явно и инженерите са заложили нещо.

 oci, на 19 август 2011 - 22:42, каза:

Много зависи от кола до кола. Но въпреки това "новото" поколение опели, който са посочени в заглавието са в пъти по-добре от старите. Това, че ти е изгнила веждата не значи че при всички е така. Освен това при старите веждите са най-малкия проблем: гният прагове, бомбета на амортисьорите, под, греди и т.н. Ако гниеха само веждите нямаше да излезне такова име на марката :icon_evil2: ...........
Не се притеснявайте толкова много, единствената НЕръждясваща кола е Ауди 80 :mhihi: Все пак да не забравяме, че коли като Мерцедес МЛ 2008' имат пъпки по вратите, пък никой от нас не би отказал подобна машина :mhihi:

Съгласен, обаче като си вземах колата очаквах проблема да е решен. Не просто да е намалена ръждата, от това се оплаквам в темата в крайна сметка. Пък и Астра Г не е кола на 20г да е изгнила цялата ще поживеем и ще видим.


Чел ли си темата за Астра Х има хора които се оплакват от ръжда на гаранционни коли, това че и другите се излагат не е повод за гордост.
Както и да е, просто реших да си изкажа мъка, а хората купуващи астри, вектри и зафири да не се подведът като мен навремето " след '96 им е оправен проблема с ръждата" пооправен е, но оправен чак...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 20 август 2011 - 05:55

От хилядите Астра Г и Зафира които виждам/съм виждал по улиците на София е имало точно 1,2 които са имали видимо ръжда и си личеше, че е правена калпаво. Нещо си объркан сериозно...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 август 2011 - 11:28

 Zygot, на 20 август 2011 - 00:00, каза:

Защо другите коли които се карат по същите улици по която карам моята не ръждясват ? Или само опелите ги удрят камъчета.


Другите коли също ръждясват и гният. Въпрос на късмет при избора :icon_wink2: Важно е кой, къде и как я е карал преди теб. Всичко е много относително като цяло.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 20 август 2011 - 11:43

От Астра Г,до Астра Г има разлика. Не е маловажно и стопанина преди теб какъв е бил,нито колата къде е карана. Но макар и да е от Австрия или Германия,има добре поддържани коли,които се мият зимно време по-често да не се задържа солта по тях. Има и някои,които въобще не им е в акъла да правят тия процедури.

По автокъщите като обикалям,гледам и изгнили Мерцедеси Е-класа и БМ-дабъл Ю 530-ки,след 2000 година.

Та... важно е какъв "живот" е водила колата преди да попадне у теб :))).
Отговори

Марто снимка Марто 20 август 2011 - 14:39

И моите наблюдения са че конкретно астрата няма нищо общо с предходните модели. И аз имам една точка на предния капак, която вече сигурно 2 години си стои само точка. Иначе бях чел наскоро че примерно на Е46 им гният отзад бомбетата на амортесьорите и бях потресен.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 20 август 2011 - 14:48

Аз пък карам Вектра Б 97г и имах ръжда на задните вежди загледах се по други като моята е няма и няма! :( Викам си пак ли съм найпрецакания АЗ!
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 20 август 2011 - 14:49
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 20 август 2011 - 15:44

Днес видях една Астра Г с буквално изгнили вежди :icon_wink2: Моята пък (може би защото е от Италия) с изключение на две-три цънки от камъчета по предния капак няма и помен от ръжда :whistle:
Отговори

Shades снимка Shades 20 август 2011 - 15:56

Нормално е да има бройки с изгнили калници, тавани, врати и т.н. Все пак сме в БГ, тук се вкарват почти само тотализирани коли и хоп - гаражна, карана от баба само, без никакви удари. Това, че джамбазите казват за една кола, че не е удряна, по никакъв начин не го прави истина :icon_wink2: Факт е, че добре гледано Г не гние ...
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 20 август 2011 - 15:57

Всичко зависи къде и как е карана колата.Ако е италиянка-няма ръжди.Ако е Австрия , Германия, че и Швейцария -има ръжда.Няма смисъл да обяснявам защо е така.Моят Опел Корса Б 1995г. има само малко на дясната греда отдолу.Иначе си е добре, хем от Германия е вкаран.А като го купих 2006г.Си оправих гредата и целия го прекарах с BODY.Онзи ден го гледах на канал-нищо му няма.На автомивка с водоструйки не се мие.Само лекинко с кофа и четка :love_opel:
Отговори

batkowoto снимка batkowoto 20 август 2011 - 16:24

това с разни камачета, че била удряна и не била направена както трябва са приказки за успокоение на всички нас с астра г, но в действителност си гният и то много качествено.На обичайните места- вежди, пракове-между двете ламарини, при заварките.Казвам го най- отговорно, защото заглеждам всяка астра г, която мине покрай мен, а и от последния ми основен преглед на моята астра отдолу.времето ще покаже колко съм прав.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 август 2011 - 16:46

 batkowoto, на 20 август 2011 - 16:24, каза:

но в действителност си гният и то много качествено.


Би ли ми обяснил, ако не е нарушена структурата на един обработен заводко детайл как ще избие ръжда? Магия или? :unsure:
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 20 август 2011 - 17:36

Когато си търсех кола огледах доста обстойно около 50-60 Астри Г, и по нито една от тях нямаше наченки на ръжда никъде. По нашите 3 ЗАСЕГА няма никъде, но са внос от Италия :newsm05_41: Задните вежди гният ако са натискани, понеже към купето са лепени и в такива случаи се отлепят :newsm05_41:

При Вектра Б стоят малко по така-нещата, ако са германки, швейцарки и австрийки е напълно възможно да има ръжда по ръбовете на задните вежди, на извивката между прага и задната вежда и къде ли още не, виждал съм даже с изгнили предни колонки. С италианките изобщо не стоят така нещата...

Ф-ката ни също е внос от Италия и няма точица ръжда по нея
Мнението беше редактирано от Siskoбг: 20 август 2011 - 17:37
Отговори

batkowoto снимка batkowoto 20 август 2011 - 20:47

 IvailoM, на 20 август 2011 - 16:46, каза:

Би ли ми обяснил, ако не е нарушена структурата на един обработен заводко детайл как ще избие ръжда? Магия или? :unsure:



точно това е проблема,че заводски не са обработени добре и не е само мое мнение, а на бояджии и хора които са работели в оторизирани сервизи на опел.мога да ти покажа няколко детайла с ненарушена структура и с ръжда по тях.по точковите заварки също избива ръжда.
Отговори

Vectra_98 снимка Vectra_98 21 август 2011 - 18:22

Вектрата ми беше набор 98 преди фейслифта и си я хвана ръждата като стой та гледай. Не в степента на предишното поколение Вектра А или Астра Ф по праговете, калници и вежди - те си бяха ОК. Обаче,по долните ръбове на вратите положението постоянно се влошаваше от година на година. Долния ръб на задната врата от шофьорската страта се държеше на паяжина да не се откачи целия, а предната врата долу имаше язва дето почи беше пробила дупка във вратата. Това под заводската боя. И до това се стигна въпреки педантичните ми грижи да спра процеса с преобразуватели на ръжда, третиране с покрития, боядисване и т.н. Нямам гараж, климатът е влажен и с условия за образуване на конденз. При това положение кола която се кара целогодишно и стои навън - как точно няма да хване ръжда? Всичко е въпрос на време.

Склонен съм да вярвам, че при сух климат, гараж и не-каране на колата зимата - ръжда може и да няма. Съседът ми има фейслифтова Вектра Б и доскоро се радвах, че няма никаква ръжда. Отдавах го на факта, че може би след фейлифта положението е бетон. Колата му вече направи годините на моята преди да я продам и наскоро се загледах по неговите врати - и там познатата история започва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg