Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Плафони на Зафира А

Todor Nikolov снимка Todor Nikolov 11 януари 2023 - 16:55

Здравейте колеги/жки,от 3 дни съм горд собственик на зафира А 2.0 DTI 101к.с 2002г и забелязах че от плафоните в купето и багажника също и врътките за парното не свети никъде и е малко дразнещо в тъмната част на денонощието.Днес след работа замерих с мултицет дали идва ток но уви няма нищо на нито един от плафоните.Ще съм благодарен на всеки един съвет защото за пръв път се срещам с Опел като марка и не знам от къде да започна да търся проблема.Благодаря предварително!
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 януари 2023 - 17:04

Виж предпазители F42 и F28. По 5А са.
Отговори

Todor Nikolov снимка Todor Nikolov 11 януари 2023 - 19:39

 k opel e, на 11 януари 2023 - 17:04, каза:

Виж предпазители F42 и F28. По 5А са.

Благодаря колега предпазител 28 беше,плафоните светнаха само врътките не светят някаква идея за тях дали имаш?Благодаря още веднъж жив и здрав!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 януари 2023 - 19:47

Там мисля, че има крушки. Вероятно са изгорели. От друга страна това може да обясни и бушона- при изгарянето последната крушка е дала на късо за кратко и бушона е отишъл.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 януари 2023 - 22:04

Осветлението на уредите на таблото регулира ли се? Има ли го? Пепелника свети ли?
Ако само врътките не светят, лампичката се сменя без демонтиране на панела. само врътките се махаха...
Имаше тема за това.
Още нещо. Провери кабелите в левия маншон на задния капак.
Имал съм проблем с тях. Изгаряше предпазител. Не помня кой. Нямах осветление на номера, таблото с уредите. Карах без да виждам показанията в тъмното.
Отговори

Todor Nikolov снимка Todor Nikolov 12 януари 2023 - 08:16

 Стаевски, на 11 януари 2023 - 22:04, каза:

Осветлението на уредите на таблото регулира ли се? Има ли го? Пепелника свети ли?
Ако само врътките не светят, лампичката се сменя без демонтиране на панела. само врътките се махаха...
Имаше тема за това.
Още нещо. Провери кабелите в левия маншон на задния капак.
Имал съм проблем с тях. Изгаряше предпазител. Не помня кой. Нямах осветление на номера, таблото с уредите. Карах без да виждам показанията в тъмното.

Осветлението на таблото се регулира и го има половината,пепелника не свети,на номера имам осветление.Предпазителя който смених за да светнат плафоните беше побългарен с жичка.Сега светят всички плафони дори и в багажника.Само тези врътки ме дразнят че не светят а таблото мисля че ще е голям залък да го оправям за момента се виждат всички показатели.Благодаря ви колеги за отговорите живи и здрави!
Мнението беше редактирано от Todor Nikolov: 12 януари 2023 - 08:16
Отговори

Кинов снимка Кинов 12 януари 2023 - 11:12

 Todor Nikolov, на 12 януари 2023 - 08:16, каза:

Само тези врътки ме дразнят че не светят а таблото мисля че ще е голям залък да го оправям

Здравей колега,
в Астра Г/Зафира А се вграждат два вида системи на парното - BEHR и DELPHI. При едната (не знам точно коя) осветлението на таблото се сменя, като се издърпа средната врътка - тази със степените. После с пинсета се стига до крушката, която е само една. Опитай с издърпване да махнеш управлението на степените, ако имаш късмет ще си решиш проблема за 5 мин. Преди имах Астра Г и съм го правил. Ако не се лъжа, при другата система крушките са две и трябва да се сваля таблото за да се сменят.
Успех!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 януари 2023 - 13:38

Колегата пише за таблото с уредите, че е голям залък и свети половината.
Свалянето е кофти. Има тема с местонахождението на крепежите.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 януари 2023 - 08:38

А бе хора, толкова ли нямате 1-2 лева за бушони(даже за тия пари са по 10 в опаковка), та се занимавате още с "ЖИЧКИ" и побългаряване. Какво искаш, другия път като стане нещо, да сменяш и кабели от инсталацията ли? Или да се подпали някоя инсталация, това все пак е кола на 20 години...
Плюнчим пръста и слагаме "една жичка" по усмотрение на слагащия, какво е това нещо, не знам. Искате да ви работят колите както трябва, а се отнасяте към тях като към улично псе.

Врътките за парното са при Delphi системата, при BEHR е с дисплей и крушките са отзад на него, завъртащи се на 90 градуса за да се махнат/сложат нови.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 януари 2023 - 08:43
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 22 януари 2023 - 22:34

Димов, колегата не е слагал жичката....

 Todor Nikolov, на 11 януари 2023 - 16:55, каза:

,от 3 дни съм горд собственик на зафира А


Колега, оправи ли се? Свиркай, ако има нещо!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg