Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

X16SZR прекъсва

an4onenov снимка an4onenov 20 май 2015 - 13:26

Здравейте колеги, имам проблем с работата на бензин на Astra F X16SZR. При палене студена, няма никакви проблеми, работи като часовник докато загрее и поддържа работна температура. Обаче изгася ли я за по-дълго докато изстине, при повторен старт започва да прекъсва от 1000 до около 3000 оборота, нагоре се изчиства, но спадне ли под 3000 пак прекъсва, така докато загрее до 90 градуса . При превключване на газ няма такъв проблем, работи си нормално. Мислех, че е от дюзата на моното, изчистих я с ултразвук, проблема си остана, пробвах с друга дюза, пак същата работа. Смених и свещите без промяна, замислям се за бензиновия филтър който е слаган нов преди 4 години, но е минала на бензин едва 1000-2000 км. Къде може да търся проблема?
Отговори

djindjiplqktora снимка djindjiplqktora 07 юни 2015 - 20:39

 an4onenov, на 20 май 2015 - 13:26, каза:

Здравейте колеги, имам проблем с работата на бензин на Astra F X16SZR. При палене студена, няма никакви проблеми, работи като часовник докато загрее и поддържа работна температура. Обаче изгася ли я за по-дълго докато изстине, при повторен старт започва да прекъсва от 1000 до около 3000 оборота, нагоре се изчиства, но спадне ли под 3000 пак прекъсва, така докато загрее до 90 градуса . При превключване на газ няма такъв проблем, работи си нормално. Мислех, че е от дюзата на моното, изчистих я с ултразвук, проблема си остана, пробвах с друга дюза, пак същата работа. Смених и свещите без промяна, замислям се за бензиновия филтър който е слаган нов преди 4 години, но е минала на бензин едва 1000-2000 км. Къде може да търся проблема?


Провери за наработещ датчик на температурата към ЕКУ-то.
Мнението беше редактирано от djindjiplqktora: 07 юни 2015 - 20:59
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 09 юни 2015 - 12:54

 djindjiplqktora, на 07 юни 2015 - 20:39, каза:

Провери за наработещ датчик на температурата към ЕКУ-то.


Точно той се оказа, благодаря.
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 10 юли 2015 - 18:41

 an4onenov, на 09 юни 2015 - 12:54, каза:

Точно той се оказа, благодаря.


За съжаление проблема се появи отново, вероятно не е от датчика или датчика се е повредил.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 юли 2015 - 19:13

А я погледни кабелчето дали не е опечено с нарушена изолация или букса окислена.
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 11 юли 2015 - 15:11

Ако при 3000 оборота на място забелязваш прекъсване треперене на двигателя значи имаш проблем в искрата,виж искрата като прескача дали е синя или жълточервена смени си кабелите ако пак прекъсва виж с друга бобина!
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 12 юли 2015 - 15:15

наистина пробвай да смениш кабелите - при моята Астра също съм имал такива проблеми. За съжаление кабелите, които се продават издържат 30-40х и после свършват курса. Аз съм съм ги сменял няколко пъти.
Отговори

borisov снимка borisov 13 юли 2015 - 12:53

При мен се оказа бубина.
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 14 юли 2015 - 07:02

Интересното е че не прекъсва винаги, а от време на време и то само студена и то на бензин. Включа ли на газ няма прекъсване, Бобината и свещите са сменени, но резултат няма, скоро мисля да сменя и кабелите.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 юли 2015 - 10:52

Щом на газ няма проблем запалителната система е изправна. Не се занимавай със смяна на кабели. Търси проблема другаде. Сменен ли е бензиновия филтър ? Смени го, ако не е. Налягането на бензина от помпата мерено ли е ? Горивния регулатор при моноинжекцията трябва да се провери.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 28 юли 2015 - 10:53
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 27 август 2015 - 22:59

Проверих показанията на температурния датчик към ЦПУ, почти на 100% съвпадат с показанията от аутодата. При работещ двигател, ако откача буксата на температурния датчик, веднага светва лампата на таблото за инжекциона, от което съдя, че кабелите са здрави и непрекъснати.

До сега съм сменил без видимо подобрение следното:
- кабели;
- блок бобина;
- свещи;
- датчик температура ЦПУ;
- почистване на дюзата на моното с ултразвук;



 javor_bg, на 28 юли 2015 - 10:52, каза:

Щом на газ няма проблем запалителната система е изправна. Не се занимавай със смяна на кабели. Търси проблема другаде. Сменен ли е бензиновия филтър ? Смени го, ако не е. Налягането на бензина от помпата мерено ли е ? Горивния регулатор при моноинжекцията трябва да се провери.


Смених кабелите, проблема е още на лице. Двигателя на газ работи безпроблемно. Сега като е по-топло навън времето, при всяко палене студена на бензин, започва да прекъсва, докато не загрее и стрелката на температурата отиде над първоначалния син сектор.

Бензиновия филтър е на 4г. но едва ли има изминати на бензин повече от 1000-2000км. Прекъсването се явява само при студен двигател, което ме кара да си мисля, че не е от филтъра. Когато го изфорсирам над 3000 оборота и при загрял двигател си работи добре, няма недостиг на гориво или нещо такова, но така и така съм почнал да сменям, ще сменя и филтъра.

Не съм мерил налягането на бензиновата помпа, трябва да отида в някой сервиз да ми го измерят, защото нямам инструмент (уред) за това.

Къде се намира горивния регулатор?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 август 2015 - 18:07

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:35
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 28 август 2015 - 19:32

виж извади от всмукателния колектор маркуча където отива в сервото и затапи нацяло дупката запали и виж дали все още прекъсва ли! другото затали егр клапата и виж дали прекъсва пак!
Мнението беше редактирано от Hristo Mutafov: 28 август 2015 - 19:33
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 28 август 2015 - 21:37

 kalin09, на 28 август 2015 - 18:07, каза:

Регулатора е до дюзата. Цицината с четирите болчета.


Това трябва да е:
Публикувано изображение



 Hristo Mutafov, на 28 август 2015 - 19:32, каза:

виж извади от всмукателния колектор маркуча където отива в сервото и затапи нацяло дупката запали и виж дали все още прекъсва ли! другото затали егр клапата и виж дали прекъсва пак!


Ще видя как ще е с и без вакумите. Егера преди го гледах, затапен... незатапен, нямаше разлика. Оставих го да си работи, че да съм "еко" :kinggrin:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 29 август 2015 - 08:14

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:35
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 29 август 2015 - 20:03

 kalin09, на 29 август 2015 - 08:14, каза:

Точно това е.


Отворих го днес, нямаше видими повреди или нещо запушено. Въпроса е сега дали да го регулирам?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 30 август 2015 - 17:27

А налягането е?
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 03 септември 2015 - 16:13

Привет на автора и на всички коментиращи!
Както се вижда от профила ми имам същата кола като на автора със същия мотор и ... абсолютно същия проблем!
Колега поздрави за настойчивостта с която се борип с проблема , аз минах през повече от половината от стъпките които и ти си направил , също без резултатно като теб , но ти правиш и доста неща които аз нямам време и желание да правя. Ще следя със интерес темата защото проблемът ни е обсолютно еднакъв. (Зимата на яко студ при студен старт проблем няма на бензин нали?) Лятото при външна температура над 18-20 градуса проблема се появява веднага и е много ясно изразен - при мен клати яко оборотите на пр.ход и забива муцуна яко при потегляне с нормални обороти и иска яко форсиране за да потеглиш. Аз се примирих с проблема и лятото само паля на бензин и веднага бутам на газ за да върви.
Успех и ще следя темата, дано стигнеш до решение на проблема!
Отговори

an4onenov снимка an4onenov 11 септември 2015 - 20:45

 kalin09, на 30 август 2015 - 17:27, каза:

А налягането е?


Нямам с какво да го измеря колега.

Смених и бензиновия филтър днес, отново без резултат.
Отговори

inko снимка inko 11 септември 2015 - 22:01

Здравей колега,
и аз доста време се боря с същия проблем, но без успех ако ти бях видял темата по рано щях да ти кажа да не минаваш през всички тези интервенции нямат успех (кабели,свещи,бобина,датчик температура,чистене дюза). Сега се замислям за смяна на дюза дали не се е прецакала вече и колкото да я чистим да не работи правилно, не знам вече какво да сменям !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg