Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Astra G 1.6 16v

Dabadas снимка Dabadas 05 юни 2021 - 21:36

Здравейте, имам проблем с автомобил Astra G 1.6 16v, 101к.с., 2001г. При движение и вдигане на 2000 до 2800 оборота колата придърпва и все едно не получава гориво или нещо друго. Това се случва само в този прозорец от обороти. Ще дам кратко описание какво е правено и кога, за да може да се даде достатъчно близка диагноза и евентуално какво да се прави за напред. Полседните две неща които са правени по колата са свещи и цялата изпускателна система след колектора. Свещите не промениха нищо, изпускателната система беше доста зле и си беше почти за смяна. Колата определено се поотпуши след след смяната на изпускателната система, но не помогна за основния проблем. Друго което е сменяно сравнително скоро е ангренажен комплект преди приблизително 15000км, масло и филтри преди 2000км, ревизирана и поправена кормилна рейка преди 2000км. Колата е на реални 203000км, като първия и собственик въобще не се беше грижил за нея. Основното което се е променило в карането на автомобила е че основно се кара в градски условия, но последния месец е направила почти 3000км. извънградско.

Ще съм благодарен за адекватни съвете и къде евентуално да търся човек за диагностика в София, ако не може по така зададените проблеми да се определи от какво е проблема.
Отговори

didko_just снимка didko_just 05 юни 2021 - 22:34

Типични проблеми на ЕКУ-то
Отговори

Dabadas снимка Dabadas 06 юни 2021 - 21:16

Някой с адекватно мнение по въпроса ? Странно ми е никой да не се е сблъсквал с подобен проблем и да не може да даде поне насока на къде да тръгна.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 юни 2021 - 21:26

ЕГР, бобина
Отговори

Dabadas снимка Dabadas 06 юни 2021 - 21:28

 IvailoM, на 06 юни 2021 - 21:26, каза:

ЕГР, бобина


Бобина не е със сигурност, тя е ревизирана също скоро, забравил съм да я спомена. За ЕГР-то ще се провери утре, благодаря!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 юни 2021 - 22:01

Бобина не се ревизира, а се сменя с работеща за проба. И се купува хубава марка, защото ментето може да те подведе.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg