Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

от обикновена газова към газов инжекцион

jankisha снимка jankisha 01 юни 2013 - 23:06

Колеги, поради безкрайните проблеми с обикновенната газова уредба след взривяването на всмукателния колектор реших да мина към ГИ. Колата е Vectra B X20XEV. Ориентирал съм се принципно към Романо(от препоръка). Какво мислите за тях? Не съм много запознат, но до колкото знам от обикновенната не се сменят бутилката, магистралите и клапана. Интересува ме, какво още ще се монтира и дали, ще ми важи гаранцията само за останалите неща? И принципно това с емулаторите на дюзите стандартно ли го правят с монтирането на ГИ или е като допълнителна екстра? Поздрави!
Отговори

titan22 снимка titan22 02 юни 2013 - 00:49

Гаранция за какво?От старата уредба остава само бутилката,паспорта към нея(ако има такъв) и магистралата,емулатори не ти трябват,компютъра на ГИ-то си върши работата сам като майстора си връзва съответните кабели където трябва.


П.П.изпуснах да добавя че ще ти трябва изпарител за ГИ,по-малък е от на обикновената газова,компютър със кабелите за дюзите,за управлението-с 2-е думи ще ти трябва ГИ без бутилката.
Мнението беше редактирано от titan22: 02 юни 2013 - 00:53
Отговори

MladOpelist снимка MladOpelist 02 юни 2013 - 07:31

Здравей колега,

от старата газова ще останат само бутилката, тръбите и евентуално газовия клапан. Това което ще се монтира - газов компютър /контролер/ в комплект с кабели и датчици, изпарител за ГИ /защото е различен/ и газова рейка.

По принцип може да се наложи да се смени и тръбата от бутилката до изпарителя ако е запушена или с недостатъчен диаметър, но това по преценка на майстора.

Успех.
Отговори

npace снимка npace 02 юни 2013 - 22:52

 jankisha, на 01 юни 2013 - 23:06, каза:

Колеги, поради безкрайните проблеми с обикновенната газова уредба след взривяването на всмукателния колектор реших да мина към ГИ. Колата е Vectra B X20XEV. Ориентирал съм се принципно към Романо(от препоръка). Какво мислите за тях? Не съм много запознат, но до колкото знам от обикновенната не се сменят бутилката, магистралите и клапана. Интересува ме, какво още ще се монтира и дали, ще ми важи гаранцията само за останалите неща? И принципно това с емулаторите на дюзите стандартно ли го правят с монтирането на ГИ или е като допълнителна екстра? Поздрави!


Бегай при колегата 2.0 16V да те "оправи"!

Лично мнение: вземи си хубава рейка и хубав изпарител + какъвто и да е компютър и няма да имаш проблеми.На тоя мотор е пробвано какво ли не-всичко работи.Няма някакви особени режими така че и едно "КМЕ" или "Тамона" ще работи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg