Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на скорости. 1-ва скорост

ostavime снимка ostavime 01 февруари 2007 - 10:59

Що не мога да включа първа, освен ако не съм спрял почти на 100%. Или ако влезе, трябва да е с някакви мъки, все едно изкъртвам нещо и се чуват някакви не особено приятни звъци, а чувстовото на ръката е ужас? Да усещам как трудно влиза първа.
Много е дразнещо на светофари особено. Не е за втора, движа се съвсем бавно, но първа не иска да влезе. Не и не. Това нормално ли е. Често вкарвам втора, но усещам как съединителя приплъзва и колата се мъчи в първите няколко секунди докато набере. Говорим за Астра 1.4i Ф.
Благодаря.
Отговори

iso снимка iso 01 февруари 2007 - 11:04

Ако караш по-стара количка, си е напълно нормално според мен. Моята е същата, особено сега през зимата докато не е загряла. Първата ми от движение е почти невъзможна без гореспоменатите шумове :). После като си загрее, няма никакви грижи. Пробвай когато не влиза, докато си натиснал съединителя и ръчкаш лоста, да подадеш малко газ.
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 01 февруари 2007 - 11:12

Ами и при мен е същата работа,ама не виждам проблем да си сложиш втора и си свиркаш! :25:
Отговори

Гено снимка Гено 01 февруари 2007 - 11:43

ostavime, на Feb 1 2007, 10:59 AM, каза:

Що не мога да включа първа, освен ако не съм спрял почти на 100%. Или ако влезе, трябва да е с някакви мъки, все едно изкъртвам нещо и се чуват някакви не особено приятни звъци, а чувстовото на ръката е ужас? Да усещам как трудно влиза първа.
Много е дразнещо на светофари особено. Не е за втора, движа се съвсем бавно, но първа не иска да влезе. Не и не. Това нормално ли е. Често вкарвам втора, но усещам как съединителя приплъзва и колата се мъчи в първите няколко секунди докато набере. Говорим за Астра 1.4i Ф.
Благодаря.
 

виж си за всеки случай маслото на скоростната кутия да не е малко и като включваш първа задържай малко с лек натиск, да сработи синхронизатора, а не се мъчи със сила да я вкараш
Отговори

ostavime снимка ostavime 01 февруари 2007 - 11:53

Като загрее има лека промяна, но пак е трудно.

За втора съм обяснил каква е проблемацията. Усеща се как съединителя приплъзва.

Как така да натискам?
Отговори

Гено снимка Гено 01 февруари 2007 - 11:57

ostavime, на Feb 1 2007, 11:53 AM, каза:

Как така да натискам?
 

имам предвид лоста на скоростите, даваш като за първа с лек натиск, но задържаш малко, а не натискаш веднага да влиза
Отговори

ostavime снимка ostavime 01 февруари 2007 - 12:07

к
Ще го пробвам. Един вид да натисна до там, където вече опира и не може повече и после да оставя сама да си го пеме?

(Мале мале, някой ако не знае, че говорим за скорости какво ли ще си помисли? Перверзници гадни ;) )
Отговори

moreno снимка moreno 01 февруари 2007 - 14:06

проблема е в едно каре-пласмасово-на скоростната кутия-кам лоста за скорости-на мен ми бе6е износено-и му подложих 6аиби-успех :25: :25:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 01 февруари 2007 - 14:38

ostavime, на Feb 1 2007, 11:53 AM, каза:

Като загрее има лека промяна, но пак е трудно.

За втора съм обяснил каква е проблемацията. Усеща се как съединителя приплъзва.

Как така да натискам?
 

Зави скоростната кутия каква е
може и да нямаш синхронизатор на първа предавка за това така прави
Отговори

ostavime снимка ostavime 01 февруари 2007 - 14:59

Значи подлежи на ремонт. Евентуално. (естествено че всичко подлежи, просто питам)
Но нали не трявба да сменям скоростната кутия и т.н. Не че е болка за умиране, но все се каня да попитам. Дразнещо е понякога. И може ли да доведе до по-сериозни последници.
Отговори

Pinto снимка Pinto 01 февруари 2007 - 16:23

Пробвай с междинна газ, може да ти помогне докато направиш ремонта.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 01 февруари 2007 - 17:40

Защо всички се хващате за най лошото?
Скоростни кутии масла....
ostavime- я смени колата може да се орпави
Колегата Pinto ти го каза тук аз ти го казах в тунинг - Междинна газ му е майката не е никаква философия...
Отговори

Gadnyara снимка Gadnyara 01 февруари 2007 - 18:53

Я преди да сменяте колите потърсете в старите теми как да си настроите механизма на лоста.....Едно ключе 13мм гаечно, 2-3 опита и сте с влизающа Първа дори и при 20км/ч. Това важи за Вектра А и Колиба, а за Астре не вярвам да е различно...Нищо лошо в междинната газ или двойното амбрииране, но караме коли от края на XX век, излагаме се, като разчитаме на подобни способи. От другите форуми ще ни се смеят.
Отговори

Gal снимка Gal 02 февруари 2007 - 11:08

Gadnyara, на Feb 1 2007, 06:53 PM, каза:

Я преди да сменяте колите потърсете в старите теми как да си настроите механизма на лоста.....Едно ключе 13мм гаечно, 2-3 опита и сте с влизающа Първа дори и при 20км/ч. Това важи за Вектра А и Колиба, а за Астре не вярвам да е различно...Нищо лошо в междинната газ или двойното амбрииране, но караме коли от края на XX век, излагаме се, като разчитаме на подобни способи. От другите форуми ще ни се смеят.
 


Или си купете книжка Аз ремонтирам Астра :)
Много си прав...има такива теми.
А не виждам нищо лошо човек да си смени маслото на скоростната кутия.
Моята фАстра като я взех разни велики майстови казваха, че имам скоростна кутия за смяна, съединител за смяна...Почнаха да обаждат едни цифри...Теглих им по неколко....оправи се със смяна на масло и регулиране на скоростите.
И кво се оказа...повече от 50 хил.км. съм и навъртяла и не съм сменила нито кутия, нито съединител...едно жило само :)
Отговори

Ross_N снимка Ross_N 02 февруари 2007 - 12:19

Значи...и аз да си кажа какво знам по въпроса:
1. Доколкото знам, не всички скор.кутии имат синхронизатори за първа! Така че, и да ръчкаш и да не ръчкаш....
2. Един майстор каза, че това е така, щото инженерите са си я смятали да може да си поема и на втора!
3. На нашата Корса да се убия не мога да вкарам първа, ако не съм спрял...случва се но рядко и то ако съм почти спрял. Ама колицата си поема на втора...верно, че на доста ниски обороти, че и е малко трудничко, ама си драпа.
Така че, не мисля, че е проблем това!

П.П.: И си виж маслото в скоростната, щото аз така се пулих половин час, когато от там изтече едва 200-300 грама при необходими 1.7 литра...а така стават белички, свързани с парички и ходене пеша!
Публикувано изображение
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 02 февруари 2007 - 12:22

Абе имаш проблем и трябва да си го оправиш, не знам как обаче. Намери си кадърен майстор. Аз 1ва мога да си вкарам почти без проблем при ниска скорост. Супер неудобно е да тръгваш на втора. :thu:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 02 февруари 2007 - 15:44

DerMeister, на Feb 2 2007, 12:22 PM, каза:

Абе имаш проблем и трябва да си го оправиш, не знам как обаче. Намери си кадърен майстор. Аз 1ва мога да си вкарам почти без проблем при ниска скорост. Супер неудобно е да тръгваш на втора.  :thu:
 

медиум или врачка си неможах само да разбера?
от къде си сигурен че момчето не греши?
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 02 февруари 2007 - 15:49

Не съм медиум нито врачка, колега. Аз кола, на която първа не и влиза при ниска скорост или когато е почти спряла не съм карал. Ако за тебе това не е проблем за мен е. Колегите по-нагоре са го посъветвали от какво може да се получава така. Ти си карай с междинна газ и двойно амбрериране като на Зил. :thu:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 02 февруари 2007 - 16:07

Абе чак с двойно амбиране не карам ама айде нема се фащаме за думата я
аз ли само счупени коли карам или когато ми се налага да направя точно това което обясни момчето в повечето случаи първа влиза трудно?
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 02 февруари 2007 - 16:10

Еми може и да си карък. Първа действително влиза с малко(наистина малко) повече усилие, когато си в движение, отколкото когато си спрял, но си влиза. На мойта Корса 1.4ми, която май е със същата скоростна кутия си влиза лесно. :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg