Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на скорости. 1-ва скорост

Gal снимка Gal 02 февруари 2007 - 17:32

Има и един друг вариант...Млад и неопитен шофьор или честа смяна на колите и от там различни съединители, скорости...и не им уцелва мястото :) И аз карам няколко коли,ама си ми влизат скоростите на всички :) Сухи тренировки трябват май.
Отговори

zmiori снимка zmiori 02 февруари 2007 - 22:03

егати каръщината служебна корса А невлиза лична корса Б невлиза, колегата ми има кадет невлиза. /или ако влиза то е много трудно/ зимата на служебната съм и хванал цаката /на сняг разбирасе/ замомент блокирам колелетата със спирачката и 1-ва влиза като в тях си и използваш двигателя за спорачка. личната досега не съм я карал на сняг, не съм я пробвал по този начин. а иначе при добра работа с газта можеш да си включваш и без съединител.

Успех на всички и без авариини :thu: :thu: :19a:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 03 февруари 2007 - 02:56

Колегата писа в тунинг че е пробвал и междинната газ но не се е получило - което ме навежда на мисълта за техническа неизправност
Отговори

Gal снимка Gal 03 февруари 2007 - 14:23

jelqzkov, на Feb 3 2007, 02:56 AM, каза:

Колегата писа в тунинг че е пробвал и междинната газ но не се е получило - което ме навежда на мисълта за техническа неизправност
 


Все си мисля, че нещо не са така нещата...
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 03 февруари 2007 - 21:59

Поне сега съм по спокоен , че не съм аз само с такива проблеми!Ако не съм спрял изцяло, 1-ва или задна е невъзможно да вкарам.Доста често ми се случва, както колегата по-горе каза - скороста е такава , че да не е за 2-ра.При мен 1-ва влиза като натисна мноиго внимателно лоста или натисна , след това върна малко лоста и пак натисна като самото влизане е съпроводено със звук от зъпчатка, която рязко си вдига оборотите.Казаха ми , че моята 1-ва няма синхронизатор и от там и трудното влизане - не знам , колко е истина.

П.С.
Скоростната кутия е F16
Отговори

joe007 снимка joe007 03 февруари 2007 - 22:41

Ross_N, на Feb 2 2007, 12:19 PM, каза:

1. Доколкото знам, не всички скор.кутии имат синхронизатори за първа! Така че, и да ръчкаш и да не ръчкаш....
2. Един майстор каза, че това е така, щото инженерите са си я смятали да може да си поема и на втора!

Публикувано изображение

 


Това честно не го вярвам.Сигурно и Опел от 1962 г. има синхронизатор на 1ва,да не казвам че и най-дъртия ЗАЗ има.Ако няма синхронизатор това означава че почти всяко включване ще е с хъркане.При мен също влиза трудно но като подам леко газ и си влиза без кахъри.Може наистина да има нужда от регулировка.
Отговори

mp13 снимка mp13 04 февруари 2007 - 09:36

joe007, на Feb 3 2007, 10:41 PM, каза:

Ross_N, на Feb 2 2007, 12:19 PM, каза:

1. Доколкото знам, не всички скор.кутии имат синхронизатори за първа! Така че, и да ръчкаш и да не ръчкаш....
2. Един майстор каза, че това е така, щото инженерите са си я смятали да може да си поема и на втора!

Публикувано изображение

 


Това честно не го вярвам.Сигурно и Опел от 1962 г. има синхронизатор на 1ва,да не казвам че и най-дъртия ЗАЗ има.Ако няма синхронизатор това означава че почти всяко включване ще е с хъркане.При мен също влиза трудно но като подам леко газ и си влиза без кахъри.Може наистина да има нужда от регулировка.
 



Това че не вярваш си е твой проблем но и емблема на мерцедес да и сложите на тая кола няма да включи първа защото НЯМА синхронизация на първа и задна и за това влиза в движение само с междинна газ или здраво ръгване.
Отговори

Ross_N снимка Ross_N 04 февруари 2007 - 09:46

mp13, на Feb 4 2007, 09:36 AM, каза:

Това че не вярваш си е твой проблем но и емблема на мерцедес да и сложите на тая кола няма да включи първа защото НЯМА синхронизация на първа и задна и за това влиза в движение само с междинна газ или здраво ръгване.
 



:thu: :thu: Най-накрая един сигурен в нещата човек да каже истината!
Отговори

joe007 снимка joe007 04 февруари 2007 - 18:03

mp13, на Feb 4 2007, 09:36 AM, каза:

joe007, на Feb 3 2007, 10:41 PM, каза:

Ross_N, на Feb 2 2007, 12:19 PM, каза:

1. Доколкото знам, не всички скор.кутии имат синхронизатори за първа! Така че, и да ръчкаш и да не ръчкаш....
2. Един майстор каза, че това е така, щото инженерите са си я смятали да може да си поема и на втора!

Публикувано изображение

 


Това честно не го вярвам.Сигурно и Опел от 1962 г. има синхронизатор на 1ва,да не казвам че и най-дъртия ЗАЗ има.Ако няма синхронизатор това означава че почти всяко включване ще е с хъркане.При мен също влиза трудно но като подам леко газ и си влиза без кахъри.Може наистина да има нужда от регулировка.
 



Това че не вярваш си е твой проблем но и емблема на мерцедес да и сложите на тая кола няма да включи първа защото НЯМА синхронизация на първа и задна и за това влиза в движение само с междинна газ или здраво ръгване.
 


Това все пак е съвременна кола.И не че не вярвам просто не бях сигурен но проверих.Отвори една книжка за Опел или TIS и погледни че си има синхронизатор.Ако наистина няма както на задната ще хърка та се не трае.(пробвай в движение назад да включиш задна и ще разбереш какво е да няма синхронизатор) И сравни с първа. :thu:
Отговори

ostavime снимка ostavime 05 февруари 2007 - 09:45

Kaкви инженери? 1-ва да не е за украса. Те ако така са я смятали, по-добре да не я бяха слагали!
Задна като включвам и ако колата се движи, дори и съвсем лекичко, съвсем мъничко, хърка и още как, но ако е спряла напълно, нямам никакви проблеми. Влиза си перфектно.
Отговори

Swing снимка Swing 05 февруари 2007 - 19:52

Първа скорост е със синхронизатор - абсолютно сигурно. Никой обаче не спомена, че разликата в предавателните отношения между 1 и 2 скорост е най-голяма спрямо разликите между всички останали предавателни отношения. Аз така си обяснявам леко затрудненото превключване от 2 на 1 в движение.
Отговори

Gal снимка Gal 06 февруари 2007 - 12:57

Ей ше показвам накрая как влиза първа в движение, без да хърка, скърца или квото и да е...Не си познавате колите ли, кво ли...?
Отговори

iso снимка iso 06 февруари 2007 - 13:41

Gal, на Feb 6 2007, 12:57 PM, каза:

Ей ше показвам накрая как влиза първа в движение, без да хърка, скърца или квото и да е...Не си познавате колите ли, кво ли...?
 


Ела покажи на моята, сутринта както е лед временцето. Сменено масло на скоростната кутия преди около 2 месеца.

После аз ще ти покажа, след 15 минути каране, как влиза с един пръст първата... Не забравяй, че не всички карат твоята астра.

Мууу пак направи темата полезна. :thu:
Отговори

Gal снимка Gal 06 февруари 2007 - 15:25

iso, на Feb 6 2007, 01:41 PM, каза:

Gal, на Feb 6 2007, 12:57 PM, каза:

Ей ше показвам накрая как влиза първа в движение, без да хърка, скърца или квото и да е...Не си познавате колите ли, кво ли...?
 


Ела покажи на моята, сутринта както е лед временцето. Сменено масло на скоростната кутия преди около 2 месеца.

После аз ще ти покажа, след 15 минути каране, как влиза с един пръст първата... Не забравяй, че не всички карат твоята астра.

Мууу пак направи темата полезна. :thu:
 


На моята и втора не влизаше лесно:)
Сега първа се опъва понякога, ама през втора си влиза като у дома си :) А като е студено...и аз съм полумъртва.
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 06 февруари 2007 - 15:28

Gal, на Feb 6 2007, 01:57 PM, каза:

Ей ше показвам накрая как влиза първа в движение, без да хърка, скърца или квото и да е...Не си познавате колите ли, кво ли...?
 

ОК ти показвай как трябва да бъде , а аз как НЕ трябва да бъде.Щом толкова много хора имат тоя проблем не мислиш ли , че има нещо гнило в Дания? :thu: Може да е въпрос на центроване на лоста или на някой друг проблем , но факта си е факт.Сигурен съм , че има синхронизатор , но просто не работи както трябва не мога да си го обясна.Наистина не хърка лоста както при задна, наистина се предполага, че има синхронизатор, но я се замислете коя е най-изолзваната предавка при градско шофиране?!Моята кола е на 280 000 км и поне 180 000 са врътнати само градско в Пловдив.Другото нещо е, че щетох някъде, че синхорнизаторите действат на принципа на триене ( не съм сигурен в това, което казвам), но е много вероятно този зинхронизатор да е износен и да не си върши работата.При мен няма разлика при затоплена или студена кутия. :thu: :19a:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 април 2008 - 10:30

И аз го правя със междинна газ на мойта, само дето отнема около две секунди време. При отпуснат съединител давам на 2000 оборота, пускам газта за да се успокоят малко оборотите натискам съединителя и вкарвам първа, която в случая влиза като на млада невеста :16V:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg