Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

c16nz 45 грешка/богата смес ;Защо?

paconi снимка paconi 13 януари 2008 - 13:06

И още тази грешка ме мъчи :kuku: .Как да лъжа сондата.Ако сложа емолатор какво ще стане :ignore2:
Отговори

StK снимка StK 13 януари 2008 - 13:12

 paconi, на Nov 15 2007, 09:56 PM, каза:

Мойта свети постоянно независимо дали е студена или топла,щом я оставя на празен ход независимо кога ми светва тази грешка.Сутрин като я искарам от гаража още докато сляза да затворя вратите и лампата светва.Когато е топла,докато чакам на светофар на празен ход пак светва.Но аз съм и хванал чалъма-подавам газ от време на време и не светва но е гадна работа и супер много ме дразни :crazy: :yuck:


Провери си датчика за темп на двигателя, който влиза в ЕКУ-то, не този който дава инфо на стрелката на таблото. Той като не дава вярно инфо на ЕКУ-то и сместа се преобогатява.
Но ако си сменил дюзата и след това се е явил проблема, значи няма какво да ровиш, проблема е в нея най-вероятно. Отиди на стенд да ти я изтестват и ще си наясно. И най-малкото като си взел стара дюза поне я мини на едно ултразвуково почистване. Сипи си някаква добавка на 1/3 от резервуера за почистване на дюзи, като нищо може да е запушена и да не разпрашава като хората. Само не става ясно, защо си сменил старата и защо не опиташ с нея.
Отговори

paconi снимка paconi 13 януари 2008 - 13:19

Аз пробвах и с друга дюза и пак същата грешка :kuku: :Старата я смених защото се запуши и колата изобщо не искаше да запали
Отговори

paconi снимка paconi 16 януари 2008 - 00:35

:sad-smiley-046: Помагайте :o
Отговори

Prilo снимка Prilo 18 януари 2008 - 12:46

Аз ще ти помогна.......да я засилиш у Дунава :sad-smiley-046: :beer: Почвам вече да се нерва от тая твойта талига :o
Не знам остана ли нещо дето да не си го сменил?....Май само барабаните на спирачките не си пробвал да видиш, дали не е от тях :clap:
Помпа, смени; налягане мери; ЕКУ смени; ламбди две; регулатор ти дадох изряден; дюза смени; МПХ също; темп.датчик матчик...; МАП-а незнам пипа ли го?; маркучи продухва......Остана да смениш шофера и ако и тогава не се оправи - незнам :beer:
Пробва ли с друго цяло тяло на моноинжекцията както говорихме?
При условие, че всичко от гореизброените е пробвано и не даде резултат, вече съм ПАС :16V:
Отговори

paconi снимка paconi 18 януари 2008 - 15:41

Абе брат,май ще слагам емолатор и работата ще заспи.Карам и си :sad-smiley-046: Мислиш ли...........
Отговори

B L A D E снимка B L A D E 18 януари 2008 - 16:51

Колега, ако си напълно сигурен в ЕКУ-то и дюзата, провери МАП-сензора- не съм сигурен как точно :unsure: виж от друга, без грешка :unsure:
Отговори

paconi снимка paconi 18 януари 2008 - 20:41

Пробвал съм с друг МАП.Същата работа :unsure:
Отговори

StK снимка StK 19 януари 2008 - 08:32

ЕГР-а не играе на празен ход, а и от негова неизправност сместа няма да ти се преобогати с тези симптоми. Ако седи постоянно отворен, няма да имаш обороти на празен ход, ако не се отваря, все едно е изолиран и колата върви по-добре във високите. Пъхни си пръста под клапана има отвор и докато колата работи на празен год натисни в отвора, това ще отвори клапана да видиш как ще ти се променят оборотите.

По-скоро си провери всички маркучета за вакума, да не смуче от някъде и да държи тези по-високи обороти.

Може стъпковия мотор да се е прецакал и да държи отворен байпаса.
Него почиствал ли си го.

Значи:
1. Провери си агренажния ремък, дали 2-та белега съвпадат.
2. Провери си на каква центровка палиш. Ако е малко предварението сместа не изгаря до край и постоянно се пренасища
3. Свещи и кабели, когато няма необходимата искра сместа недоизгаря и се пренасища, свещите се зацапват и става мазало.

Кой температурен датчик от двата си сменил??? Защо си го сменил, като преди това със старат дюза не си имал проблем с преразхода???

Ако всичко е наред, значи остава "новата" дюза да е за кофата за боклука, може да не е за ц16нз, може да е износена, да не затваря. Ако е чисто нова от Булвария или друг магазин за части, които не са ОРИГИНАЛДЪ не бих я подлагал на съмнение. Ама тая си я взел втора ръка, поне знаеш ли на какъв двигател е била??? От какъв двигател си взел друга дюза да пробваш пак ли ще е така???

Ако и на студено ти цапа свещите и ти дава тази грешка е или лоша искра или дюзата или лоша центровка. На студено ламбда сондата не играе, нейните показания не се взимат под внимание до една определена температура.

Остава и проблем в самото ЕКУ, ама до там има още време. Ако температурния датчик го лъже може и да не е от ЕКУ-то.
Отговори

paconi снимка paconi 21 януари 2008 - 01:08

Забелязал съм че по време на движение когато освободя от скорост ми държи към 1100об.което не е нормално,карам колата от 4г. и никога не е държала толкова високи обороти :unsure: .Като спра на място след няколко секунди падат на около 900,и ми светва тази грешка....но понякога,всичко е нормално и по време на движение като освободя от скорост си държи 900об.както си трябва и когато спра на място не се появява тази грешка докато нетръгна пак..и всичко сначале :unsure:      :unsure:
Отговори

doolettle снимка doolettle 21 януари 2008 - 14:26

 paconi, на Jan 21 2008, 01:08 AM, каза:

Забелязал съм че по време на движение когато освободя от скорост ми държи към 1100об.което не е нормално,карам колата от 4г. и никога не е държала толкова високи обороти :unsure: .Като спра на място след няколко секунди падат на около 900,

и мойта смес на празен ход е малко богата и при мен в движение на свободна ми държи малко по-високо обороти докато не спра, което си е напълно логично но аз немога да разбера защо не си отпушиш старата дюза и да забравиш :unsure:
Отговори

paconi снимка paconi 22 януари 2008 - 23:16

Пробвал съм и с друга дуза от кола която няма проблеми но при мен пак се появява тази грешка,и аз отначало си мислех че проблема е в нея но явно не е :sup:
Отговори

paconi снимка paconi 25 януари 2008 - 01:33

:sup:      :ignore2: :ignore2: :sup: ламбда сонда
Отговори

paconi снимка paconi 07 март 2008 - 18:59

ГОЛЯМОТО ЛУТАНЕ се оказа с доста банално решение....Свещитеееееееееее :love_opel: Смених ги 4 нови и грешката изчезна и не се е появявала вече. :kuku: Сега и търся нов собственик който да и се радва и да се грижи за нея както аз някога,защото аз вече си имам нова любов <_<   :newsm05_41:
Отговори

stu4o снимка stu4o 14 март 2008 - 01:44

а разхода намаля ли
Отговори

paconi снимка paconi 14 март 2008 - 01:57

 stu4o, на Mar 14 2008, 12:44 AM, каза:

а разхода намаля ли


Осезаемо намаля!!! <_<
Отговори

paconi снимка paconi 08 април 2008 - 00:05

 paconi, на Mar 7 2008, 06:59 PM, каза:

ГОЛЯМОТО ЛУТАНЕ се оказа с доста банално решение....Свещитеееееееееее :blahblah: Смених ги 4 нови и грешката изчезна и не се е появявала вече. :blink: Сега и търся нов собственик който да и се радва и да се грижи за нея както аз някога,защото аз вече си имам нова любов


Някво съвпадение е станало пак се появява тая грешка от време на време :beer: Да е...а тъпата работа :newsm05_41:
Отговори

Prilo снимка Prilo 08 април 2008 - 08:49

Аз ти казах, че свещи не могат да правят грешка 45 нито 44, ама ти - НЕ та НЕ.
Слушай, я дай назаем една изправна ламби сонда за проба, от ония дето ги накупува преди и ти стоят за снимка, че мойта май е заминала когато ми е горяла вода и ся на бензин ми хлипа като смотана ученичка след шофьорски изпит.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg